Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Eki 2018, 04:21

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 11:00 
Kazmakürek Bill

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Herkese günaydın,
Geçenlerde biri için bir şeyler yazmış ve sonra da özür dilemiştim hatırlarsanız.Çünkü daha sonra düşünmüş ve konunun iki kişi arasında kalması gerektiğini fark etmiştim.
Ama bu sefer herkes tarafından bilinmesi gereken bazı şeyler yazacağım.
Arkadaşlar ! huzurunuzda LAL YAYINLARI'na teşekkür ediyorum,neden mi ?
*Bugüne kadar yaptığı disiplinli yayıncılık için,
*Türkiye'de en çok satan yayınların varlığına güvenip"çizgi roman" konusunda hiç bir şey yapmadığı için,
*Satan yayınların yanında "az satan" hiç bir yayına tahammül etmeyip yayınları kesebildiği için,
*Geçen gün yayıncılığa başlayıp 13 farklı Bonelli yayınının telifini alan ve çatır çatır basan 1001 roman'ı görmezden geldiği için,
*Bugüne kadar eşi benzeri olmayan bir organizasyonu yapan 1001 roman'ı görmezden geldiği için,
*Zagor basmadığı halde sadece çizgi roman'a bir ivme kazandırmak için Ferri'yi dahi getirebilen 1001 roman'ı görmezden geldiği için,
*Bütün medya,1001 roman-Ferri-Zagor haberleri ile çalkalanırken tenezzül edip 1001 roman'ı aramadıkları için,
*Sadece bir arkadaşımıza telefon ettirip " Ferri'nin katılacağı bir yemek verebilirmiyiz" dedirttikleri için,
*Kendi bastıkları kahramanın yaratıcısının İstanbul'a geliyor olduğunu yayınlarının editoryal sayfasında gazetelerin üçüncü sayfa haberi gibi duyurup,organizasyonu yapan 1001 roman'ın adını yazmaya cesaret edemedikleri için,
*Kültür bakanımız mail attırıp,"Bay Ferri ile yemek yemek istiyorum"dediği halde etkinliklerin hiçbir yerinde olmayı tercih ettikleri için,
Arkadaşlar,
Biz ( hepimizi tanıyorsunuz ) bu işe gönül verdik ve doğru bildiğimiz yolda ilerliyoruz.Öncelikli derdimiz çizgi roman'ın daha geniş kitlelere ulaşabilmesini ve okurların daha önce yayınlanmamış kahramanlarla tanışmasını sağlamak.Bu düşüncemiz bastıklarımızdan da belli zaten.Yeri gelmişken belirteyim,1001roman'dan daha da büyük müjdeleri almaya hazırlanın.
Şimdi gelelim sıkıcı konuya;
Etkinlikleri hazırlamaya başladığımızdan beri çözemediğimiz bir konu vardı,o da,Bay Ferri'nin imza günlerinde bizim basmadığımız bir yayını imza için getiren okur'a nasıl davranacaktık.Asıl amacımız o gün için hazırladığımız "çizgi roman dersleri" dizimizin üçüncü kitabı olan FERRI kitabını,Ferri'nin hiç yayınlanmamış çizgilerinden oluşan portfolyosunu,yine o gün için hazırlanan anahtarlık,rozet gibi kolleksiyon malzemelerini standımızda satmak ve okurların bunları Bay ferri'ye imzalatmalarını sağlamak idi.( kabul edersiniz ki,etkinliklerin TÜM maliyetini biz karşılıyoruz ve az da olsa bir şeyler satarak ciddi boyutlara varan maliyetlere bir katkı sağlamamız lazım ) Ama Zagor basmadığımız için bir Zagor kitabını nasıl imzalatacaktık.
Ama sağolsun LAL KİTAP bize çözümü buldurttu.
Ferri imza günlerinde Bay Ferri asla ve hiç bir sebeple LAL KİTAP'ın yayınladığı Zagor'ları imzalamayacak arkadaşlar.
Bizim hazırladığımız imzalanabilir materyaller dışında Ceylan,Ecem,Tay yayınlarına ait Zagor'larınızı imzalatmak isterseniz imza başına 25 Euro ödeyeceğinizi belirtmek isterim.Şahsıma ve firmamıza en yakın olan kişiler için bile bu böyle.Aksi hareket edip bizleri ve kendinizi müşkül duruma sokmayacağınıza inancım tam.
Biliyorsunuz 4 Kasım gecesi KARGA BAR'da ZAGOR GECESİ yapıyoruz.Gecede Graziano Romano dışında ASETON gurubu da olacak ve canlı performans yapacak.Bu yurdumuzda ilk kez düzenlenecek geceye hepinizi bekliyoruz.
Sağlıcakla kalın
Fuat AKTÜRE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 17:45 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yahu şimdi bende Bonelli Zagor, Mister No (orjinal italyan baskı) var, onu cidden 25 euro vererek mi imzalatacağım şimdi? Ücreti direk € olarak mı getireceğiz yoksa o günkü pariteden mi TL değeri çarpılacak?

Bir yazarın bir kitap fuarında parayla imza attığını ne gördüm ne duydum hiç kusura bakmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 17:49 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Peki hocam Ferri ile resim çektirmek te aynı fiyat mı? yoksa onun için ayrı bir tarife planladınız mı? mesela resim çektirirken ferri ye kulak yapmak için üste kaç para vermem gerekecek?

Allah tan İtalya vaktiyle euro ya geçti. Yoksam imzanın fiyatı liret üstünden olacaktı korkarım. Nereden bulurduk lireti be.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 18:20 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu sistem Comic Con'da çok sık uygulanan bi sistem hatta Dave Prowse'da Türkiye'ye geldiğinde anlaşma gereği çr dışında bir şeyler imzalamak için 20 dolar istiyordu bey amca.He ısrar edip bedavadan imzalatanlarda olmuştu Ferri ne yapar bilemiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 18:22 
Ne çıksa okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
peki fuat bey ben birkaçşey sorma gereği hissediyorum müsade ederseniz efenim ...

saygınlığını gözümde hızla yitirmeye başlayan sevgili ferri'ye kendi eserlerini senelerdir insanlara ulaştırma çabasında firmanın tıkır tıkır parasını yediği tabağına pisletmeyi nasıl kabul ettirdiniz!
aklı başında biri olduğu düşündüğüm (yazar-çizerin takımından) insanların küçük hesaplar ile beyni doldurulmadığı müddetçe bahsettiğiniz hesaplaşmaya alet olmayacağını düşünüyorum. yok eğer işler sizin dediğiniz gibi ise de keşke gelmeseydi. biz para toplar italyaya dan getirtirdik imzamızı ve işin bu çirkin yüzü ile karşılaşmadan sempatimiz devam ederdi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 18:30 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Dave Prowse hayatında kaç kitap yazmış çizmiş, elmayla armudu karıştırmayalım lütfen. Eğer Ferri benim getireceğim kendi çizdiği Bonelli Mister No'ya, özel bir event değil halka açık Tüyap Kitap Fuarı'nda imzayı 50 TL karşılığı atacaksa ona da yazıklar olsun ne diyeyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 18:34 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
o değil de abicim ayda 15 kitaptan oluşan bir piyasada ne entrikalar dönüyomuş da haberimiz yokmuş.
çizgi roman yayınlamanın delilik olduğunu söylerken sadece mübalağa ediyordum. haklı çıkacağımı nerden bilebilirdim...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 18:53 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İlk olarak söylemek isterim ki,forumda kimsenin yayınevlerinin kendi arasındaki anlaşmazlıklarını ve taşlamalarını merak ettiğini sanmıyorum.Başlık kendini laf sokacak şekilde belli etmiyordu,o yüzden ben de girip okumuş bulundum.Demek istediğim okumak zorunda olmadığımız.İnanın merak etmiyoruz;ben kendi adıma bu karşılıklı laf sokuşan yayıncı ahlakından zaten hiç haz etmiyorum.O yüzden önce bu tür meselelerin bizi gerçekten ilgilendirip ilgilendirmediğini düşünüp de yazarsanız,sizi de "başlığa tıklarken dikkat edilecekler" listesine almak zorunda kalmayız.

İmza ve para kısmına gelirsem;gerçekten ilk okuduğumda çok garipsedim.Bu prosedür böyle midir diye de düşünmedim değil.Ama oraya gideceklerden biri olsaydım durumun ne kadar vahim olacağını düşündüm..Altı çizili kısım zaten yeterince nefret doluyken,bir de baktım ki bir imza için 25 euro sahibi olmamız gerekiyormuş..Kendi adıma bir Zagor okuru değilim ama eğer olsaydım,çok kırıcı bulurdum kesinlikle.Ne kadar ikaz içerikli cümleler kurulmuş olsa da zaten,şu halde "aksi" harekette bulunacak kimsenin olacağını sanmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 19:59 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
1. Şu anda açık olan in stu'daki sergide, 35 x 50 boyutlarinda ve dünyada sadece 199 ya da 120 kiside bulunacak ve de çizerinden imzalı nefis renkli tablolar (Murena, Croisades ya da Djinn) 100 Euro... Çerçeveletip as duvara...

Eski bir kitaba sadece bir imza 25 Euro çok değil mi...

2. Daha once de yazmıştım: Yeni bir yayıncinin kıdemli ve sadece işini yapan sessiz bir yayıncıya ikinci kez forum alanında sataşması hiç hoş değil...

Begenmedim.

En son Vampirella tarafından 18 Eki 2010, 09:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 20:06 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Leto yazdı:
Bir yazarın bir kitap fuarında parayla imza attığını ne gördüm ne duydum hiç kusura bakmayın.

Amerika'da ben çok gördüm... BookExpo'da ünlü yazarlar devasa bir yerde yan yana sıralanırlar... Önlerinde günlerce öncesinden bilet almis insanlar (bunlar fuar için de ayrıca yüksek bedeller ödemiş ticari ziyaretçilerdir) kuyruğa girer... Ellerindeki kitapları da imzalatirlar......

....Amaaa: Bilet paraları bir hayır kurumuna (genellikle de emekli kütüphanecilere ya da yayıncılık derneğine) gider.

En son Vampirella tarafından 18 Eki 2010, 09:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2010, 22:00 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Vampirella yazdı:
Leto yazdı:

Amerika'da ben cok gordum... BookExpo'da unlu yazarlar devasa bir yerde yan yana siralanirlar... Onlerinde gunlerce oncesinden bilet almis insanlar (bunlar fuar icin de ayrica yuksek bedeller odemis ticari ziyaretcilerdir) kuyruga girer... Ellerindeki kitaplari da imzalatirlar......

....Amaaa: Bilet paralari bir hayir kurumuna (genellikle de emekli kutuphanecilere ya da yayincilik dernegine) gider.

O bizim cehaletimiz, onu da yurtdışında kitap fuarına giden siz büyüklerimiz anlatsın bize. Neyse, ABD deki sektörün büyüklüğü, alım gücü falana girersek zaten çıkamayız, kaldı ki paraların nerelere gittiğini de yazmışsınız.

Özetle ben bu işe çok bozuldum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2010, 01:18 
Öncelikle Türkiye'den birilerinin açıklamalarına göre Ferri ya da başkası hakkında yargılara varmak çok mantıksız bir hareket. Bu yanılgıya düşmemek gerekir.

25 Euro meselesinin daha ziyade organizasyonun masraflarını karşılamak üzere 1001 kitap tarafından konduğunu düşünüyorum. Zaten kendileri de yukarıda belirtiyorlar.

İmzanın paralı olması ilk başta ters gözükse de, bence katılımcıların bu organizasyonun dzüzenlenmesine yaptıkları bir katkı payı gibi düşünülebilir. Açıkçası garipsemem, neticede bu iş hayır için yapılmıyor. Fakat 25 Euro bana fazla geldi. Ayrıca TL olarak açıklansaydı daha doğru olurdu. İşin bana göre tolere edilebilir olan bu yanlarını bir kenara ayırırsak, esas vahim yanı konuların ele alınış şekli. Bir yayıncı savaş ilan edermiş gibi bir hışımla böyle duyurular yaparsa kimsenin ağzının tadı kalmaz. Üslup hakikaten evlere şenlik ve zerafet fakiri.

Bu şekilde hamam kavgası düzeyindeki atışmalar çok gereksiz, hem yayınevini hem de organizasyonu antipatik hale getiriyor. Bu gidişle yayınevinin ismi "1001 kavga" olarak anılmaya başlanırsa şaşmamak gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2010, 01:20 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
vakti zamanında mersan0 bizim için sağmal inek derdi..haklıymış..

daha kitaplar piyasaya çıkmadan sağma politikaları piyasaya çıkmaya başladı artık..ya biz aptallaşıyoruz günden güne, ya da.. neyse anladınız siz..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2010, 01:47 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Param olmadığı takdirde,yani 1001 romanın bastığı materyallerden herhangi birini alamamam durumunda(ki öğrenciyim),üstada Zagor kartpostalını imzalatmak gibi bir hayalim vardı(hatırlarsınız,3-3.5 yıl kadar önce,Lal'in aylık zagorların içerisinde verdiği,Ferri'nin Türk okurları için çizmiş olduğu Sultan Ahmet Camii'nin önünde elinde baltası tetikte duran otantik bir Zagor deseni)...Bu durumda o hayalim de suya düşmüş oldu...25 euro'yu imza yerine Ferri'nin portfolyo kitabına ve belki başka birkaç yayına vermek daha makul...Kaldı ki Tüyap'a bile sırf giriş ücreti ve yol masrafından yırtmak için üniversitenin otobüsüyle son derece alakasız bir kadroyla geleceğim için,umarım üstadı uzaktan seyretmek durumunda kalmam...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2010, 04:23 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Okurken midem bulandı. Gideceğim varsa da gitmem artık bu organizasyona. Şurada iki yayınevi birbirlerinin başını yemeden çizgiroman çıkaramıyorsa bir cacık olmaz Türk çizgiroman sektöründen; yazık... :evil:

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: