Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 16 Ağu 2018, 05:58

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Değişen idefix
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2013, 20:26 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bilindiği üzere D&R, internet üzerinden satış yapan idefix'i satın aldı.

D&R satın almadan önce idefix gayet düzgün işleyen, kaliteli bir satış sitesiydi ama D&R işi bozdu, hem de çok...

20 Haziran'da yeni çıkan Kızılmaske'yi idefix'ten sipariş vermiştim. Tam bir ay geçti gelen bir şey yok. Telefon ettim, beklemeye alındım, yarım saat bekledim, bir sürü fatura gelecek.

Operatör olarak bir kişi koymuşlar, "operatörlerimiz" meşgul diyerek yalan söylüyorlar. Sonunda sıra geldi ama bir 10 dakika daha bekledim. Ve ağzıma geleni söyleyip siparişi iptal etmelerini, paramı da iade etmelerini söyledim. 2-3 gün geçti, para kartıma yansımadı. bakalım yarın yine bir telefon kavgası edecez galiba. :evil: :twisted:

Bu arada öğrendim ki daha Kızılmaske çıkmadan , idefixte satışa koymuşlar. Bunlar basit ve değersiz satıcı taktikleri.

İşin özü: Artık idefix'ten uzak durun. Gelen ürünler kullanılmış, yıpranmış oluyor. "İndirim" yalanlarına kanmayın. Çizgi romanlarınızı Büyülü Dükkan'dan, Kuzgun Çizgi Roman Evi'nden vb çizgi romana gönül vermiş sahaflardan alın...

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Değişen idefix
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2013, 20:55 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben de aynı konudan müstaribim. Resmen idefix soygunculuk yapmaya başladı. 1 ayda kargoyu tamamlayamadılar. Bu arada parayı çoktan çektiler ki eskiden ürünü kargoya vermeden parayı çekmiyorlardı. Attığım emaillere dönmediler ve telefonda en az 30 dakika bekliyorsunuz. Sosyal medyada saydırınca döndüler. Siparişimin bir bölümü tamamlanıp gönderildi. Geri kalan kısmını hala iade etmediler. Ben de tekrardan sosyal medyadan saydırıyorum. Bakalım bu sefer ne olacak. İdefix benim için bitti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2013, 21:04 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Valla aynı şeyler benim de başıma geldi.

İdefix çok bozuldu.

artık sadece kitapyurdundan alıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2013, 23:47 
Seçici okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sağolsunlar D&R'da yıllardır terfi vermedikleri adamlara idefix'te kıyım yapıp yerlerine koyarak ödüllendirdikleri için gayet doğal bu durumlar. Genel olarak tavsiyem, kitaplarınızı bağımsız kitapçılardan/küçük zincirlerden alın. Kitap fuarları, zincir satış mağazaları kitap sektörünü okuyucu da yayıncı da farkında olmadan kurutup sömüren şeyler. Ülkemizdeki kitlenin küçüklüğü dolayısıyla erişim problemi olmasa aynıları internetten satış için de söylenebilirdi.

İşin özü: kitap, kitabı okuyan kitapçıdan alınır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 09:06 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İdefix'den en son geçen ay sipariş veren ve gayet memnun olan biri olarak sanırım başıma bir şey gelene kadar sipariş vermeye devam edeceğim. Gerçi her seferinde kitapyurdu ile kıyaslayarak o ay hangi site avantajlıysa onu seçiyorum. Bi de Kağan abi, özürlerimle birlikte çizgi romana gönül veren sahaf sıfatı bence sadece bir pazarlama taktiği. Yoksa sahafların çizgi romana gönül vermiş olmalarının biz okuyucuya (özellikle senin benim gibi internet/kargo/kredi kartı gibi kanalları kullananlara) yansıttığı bir fayda yok. Ha bilfiil dükkana gidiyo olsak, çaylarını içeriz, bilmediğimiz bir çr hakkında fikirlerini alırız eyvallah. Onun haricinde idefix gibi 50 tl lik alışverişe kargo bedava, kitapyurdu gibi 3 tl lik şapka alana kargo bedava gibi seçenekler olmadıkça sahafları tercih etmem maddi açıdan mantıklı değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 12:33 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Vega yazdı:
İdefix'den en son geçen ay sipariş veren ve gayet memnun olan biri olarak sanırım başıma bir şey gelene kadar sipariş vermeye devam edeceğim. Gerçi her seferinde kitapyurdu ile kıyaslayarak o ay hangi site avantajlıysa onu seçiyorum. Bi de Kağan abi, özürlerimle birlikte çizgi romana gönül veren sahaf sıfatı bence sadece bir pazarlama taktiği. Yoksa sahafların çizgi romana gönül vermiş olmalarının biz okuyucuya (özellikle senin benim gibi internet/kargo/kredi kartı gibi kanalları kullananlara) yansıttığı bir fayda yok. Ha bilfiil dükkana gidiyo olsak, çaylarını içeriz, bilmediğimiz bir çr hakkında fikirlerini alırız eyvallah. Onun haricinde idefix gibi 50 tl lik alışverişe kargo bedava, kitapyurdu gibi 3 tl lik şapka alana kargo bedava gibi seçenekler olmadıkça sahafları tercih etmem maddi açıdan mantıklı değil.

Bir ölçüde doğru söylüyorsun ama ben geçen gün Kuzgun Yayıncılık'tan alış veriş yaptım. Alış verişimi idefix'le kıyaslarsam şunları söyleyebilirim:

1. 28 TL'lik çizgi romanları 20 TL'ye (idefix'in indiriminden daha ucuza) aldım.
2. 120 TL üstü alış veriş olduğu için kargo ödemedim. idefix'te 150 TL üstü alışverişte kargo bedava (nadiren kampanya adı altında 50 TL oluyor).
3. Son alış verişlerimde idefix (yani aslında D&R) hep kullanılmış veya yıpranmış kitaplar gönderdi.
4. idefix'te ürünün elime geçmesi için 1 ay bekliyorum, Kuzgun Yayıncılık'tan bugün sipariş ettim ertesi gün elime geçti.
5. Sahaflardan seri olarak aldınız mı, daha da indirim yaptırabilirsiniz. idefix'te böyle bir şey yok.
6. idefix'e e-posta attınız mı cevap vermiyorlar, telefonda yarım saat bekletiyorlar vs. Ben sahaflarda bunların tam tersini gördüm, tatlı dil duydum.

Sahaf derken kastım İlyas Erkul, Altan Ç. Gürdal, Cem Demirbaş, Kuzgun Yayıncılık görevlileridir, çünkü bunlardan alış veriş yaptım, diğerlerini bilemem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 16:56 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Uzun yıllardır herkesten alışveriş yaparım. Hem idefix ve d&r gibi siteleri hemde Kuzgun ve İlyas gibi sahaf arkadaşları kullanırım.

İdefix bu sefer gerçekten illahlah dedirtti. Mesela bugün Kuzgun'dan ve D&R'dan sipariş verdim.

D&R' tercih sebebim uyguladıkları indirim açıkcası. Her kitap ve çizgiroman ortalama %26 indirimli. Bu da sahaflarla yaklaşık aynı fiyata geliyor. 25 TL üzeri kargo bedava şuan. Bir de taksitli alışveriş şansınız var.

Kuzgun ve İlyas'ı klasik ciltlerde ve Çizgili düşlerin yayınlarını alırken kullanmak daha mantıklı gibi. Klasik ciltler sahaflarda daha uygun fiyata oluyor.

Ha Kadıköy'e indiğim zaman İlyas'tan hepsini temin ediyorum o ayrı. Zaten alışverişimin büyük bölümünü de ondan yapıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 23:39 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Cumartesi günü İdefix'in son halini bilmeden ben de 8 kitaplık bir sipariş vermiştim ve açıkcası internetteki yorumları görünce biraz korkmuştum, ama kitaplar tam hesapladığım gibi (temin süresi 2 iş günü olan kitaplar da vardı) bugün kargoya verilmiş. Büyük ihtimalle yarın elimde olurlar. Bunu sorunsuz atlattım diye bir daha balıklama atlar mıyım? Tabiiki hayır İdefix'ten bir daha sipariş verecek olursam hakkındaki yorumların düzelmesini beklerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2013, 07:52 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Doğan grubu da maşallah online piyasayı gitgide ele geçirerek tekelleşmede emin adımlarla ilerliyor!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2013, 00:10 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Lafımı geri alıyorum ne kargo şirketi kargomun nerede olduğunu biliyor ne İdefix maillerime geri dönüyor ne de sitelerindeki kargo takip kısmı çalışıyor son 2 gündür. En son İdefix'in sitesinde Bornova Şubesinde gözüken kargomu izmirdeki 5 farklı şubeyi aramama rağmen 2 gündür bulamadım. İdefix takip numarası yollarsa beni büyük dertten kurtaracak ama her mail'ime aynı kopyala yapıştır cevabı vermekle yetiniyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2014, 17:51 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İdefix'i D&R'ın satın almasından sonra gelen yorumlardan haberdar olmama rağmen cengaverliğin büyüğünü yaptım ve idefix bile değil, doğrudan D&R'ın sitesinden alışveriş yaptım. 28 Aralık'ta yaptığım alışveriş hakkında sekiz gün boyunca en ufak bir değişiklik olmadı, sitede her kontrol ettiğimde "Tedarik Sürecinde" yazıyordu. Az önce şöyle bir mail attılar:

Alıntı:
Sayın Berk Uralcan,

D&R İnternet Mağazamızdan 28.12.2013 09:52:57 tarihinde verdiğiniz W081218153 referans nolu siparişinize ait aşağıdaki ürün(ler) belirtilen açıklama(lar) nedeni ile iptal edildiğini üzülerek bildiririz. İptal bedeli toplamı olan 51.66 TL hesabınıza 3 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Ücreti İade Edilen Sipariş Detayları :
The Lord of the Ri / Ciltsiz 1 Adet 51.66 TL Temin Sorunlu

Siparişinize ait bilgilere http://www.dr.com.tr/Customers/Home/MyOrders adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

D&R İnternet Mağazası

Bu arada ürün de şu, kartonu içinde falan, ne kadar zor olabilir ki temin etmeleri :D

[img=center]http://www.dr.com.tr/pimages/Content/Uploads/ProductImages/420623/7bf8c2da-63ae-4c60-b88b-c15ff34cfb71.jpg[/img]

D&R'dan alışveriş yapmamaya aynen devam kısacası.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2014, 18:43 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Kitapyurdu da saçmalamaya başladı. 2 haftadır kitaplarım gelmedi.

Telefona cevap vermiyorlar. e mail atıyorum, kargo şirketine bilgi verdik diyorlar hep aynı teraneyi söylüyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2014, 19:19 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sanal Kitap Fuarı'nın son gününde (2 Ocak) İdefix'ten sipariş vermiş bulundum. Belki ben Türkiye'den gitmeden elime geçer diye "stokta" yazanlardan sipariş verdim; ama hala temin aşamasında : (
Seyfettin Efendi'yi bir dahaki gelişimde okuyabileceğim anlaşılan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2014, 10:24 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Her yerde sorun var desenize. nerden kitap alacağız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2014, 12:15 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
nikopol yazdı:
Sanal Kitap Fuarı'nın son gününde (2 Ocak) İdefix'ten sipariş vermiş bulundum. Belki ben Türkiye'den gitmeden elime geçer diye "stokta" yazanlardan sipariş verdim; ama hala temin aşamasında : (
Seyfettin Efendi'yi bir dahaki gelişimde okuyabileceğim anlaşılan.

Stokta bulunan ürünlerden seçtiğim kitaplar bir eksikle bugün elime ulaştı. Eksik kitap hala temin aşamasında görünüyor. Demek ki "stokta, 2 iş gününde temin edilir, vs." tarzı ibarelere pek güvenmemek lazım.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: