Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 21 Haz 2018, 19:43

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2014, 09:30 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
kurtaran_adam yazdı:
Dostum, Türkiye şu an ne üretiyor? Ekonomisi dış borca ve tüketime dayalı. Üretim montaj dışında yok. Tarım, hayvancılık bitirildi. Pamuk üreten Adana'da pamuk var mı? Teknoloji dersen, son 10 yılda kaç patent almışız? Üretmeyen, tüketen bir ülkenin çizgiromanı da olmaz. ABD, Fransa ve Japonya'nın ekonomileri ve üretimleri neyse çizgiromanları da o. Bu ikisini bağımsız düşünemezsin. Bundan 10, 20, 30 yıl sonra Türkiye'de bir ekol ya da yerli çizgiroman sektörü olmaz ya da olamaz.

Öyle deme Erdem Marsa ilk biz gideceğiz. Hatta Uranüse, Neptüne, Jupitere.

Laf üretimimiz her geçen yıl daha da artıyor. Biraz daha laf üretirsek her şey olur.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2014, 09:49 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Doc Holliday yazdı:
kurtaran_adam yazdı:
Dostum, Türkiye şu an ne üretiyor? Ekonomisi dış borca ve tüketime dayalı. Üretim montaj dışında yok. Tarım, hayvancılık bitirildi. Pamuk üreten Adana'da pamuk var mı? Teknoloji dersen, son 10 yılda kaç patent almışız? Üretmeyen, tüketen bir ülkenin çizgiromanı da olmaz. ABD, Fransa ve Japonya'nın ekonomileri ve üretimleri neyse çizgiromanları da o. Bu ikisini bağımsız düşünemezsin. Bundan 10, 20, 30 yıl sonra Türkiye'de bir ekol ya da yerli çizgiroman sektörü olmaz ya da olamaz.

Öyle deme Erdem Marsa ilk biz gideceğiz. Hatta Uranüse, Neptüne, Jupitere.

Laf üretimimiz her geçen yıl daha da artıyor. Biraz daha laf üretirsek her şey olur.

Resim

Doğrudur. Toki MArsa yükselen bir konut dikecekmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2014, 11:07 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Doc Holliday yazdı:
Char Aznable yazdı:
Peki etiket fiyatı 27,50 TL olan bir çizgi romanın D&R, idefixe ve benzeri sitelerde 18 - 19 TL'ye satılmasını nasıl açıklıyorsunuz ?

Arkadaşlar hiç kendimizi kandırmayalım. Bu piyasa koşullarını yayınevleri yaratıyor. Telif de dahil maliyeti 9 TL olan bir kitabın üzerine ederi budur diye 30 TL etiketini vurup geçiyorlar. Millet birbirini düdüklüyor sonra da yumuşak yerlerim neden ağrıyor diye söyleniyor.

İşte bu yüzden çizgi roman yayıncılığına başlamayı düşünüyorum. :twisted:

yalnız düdükle düdükle nereye kadar.

Beni o korkutuyor işte.

Şöyle bir durum var, yayıncı dağıtımcıya ya da büyük şirketlere etiket fiyatının %50'sinden veriyor. Dükkanlar hemen indirime gidip etiket fiyatından %20-30 indirimle satıyorlar. Yani aslında etiket fiyatı gereksiz ve saçma bir şey haline geliyor. Tabii ki bu durumdan kurtulmanın yolu fiyatı yükseltmek değil, daha fazla baskı ve tanıtım yapmak.
Şu an sanal kitap fuarında indirimli kitaplar 1 ya da 2 tl. kazançla satılıyor ama işlem hacmi büyük olduğu için kurtarıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2015, 15:20 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Önüne gelen çizgi roman basmaya başladı. Bakalım bu cümbüş ne kadar devam edebilecek?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2015, 10:58 
Ne çıksa okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben hepsini bıraktım. Merakla takip ettiklerimi bile takip edemez oldum. Sanırım insanların öncelikleri, yaş ilerlemesi ile beraber yer değiştiriyor. Birde biz ''kemik kitle'' sanırım hiç bir zaman beğenmedik bu fiyat politikalarını, işin pisliğini öğrenen büyük bir kitle zaten üzerinden zaman geçmesini bekliyor. Fakat bu formül, bazı yayınevleri için artık geçerli değil sanırım, ikinci-üçüncü baskılar, baskı tükendi'ler, duymaya başladık.
Kısacası ilerleyen tarihlerde bir çılgınlık yapıp, gerçekten okumak istediklerimi belki alırım bilmiyorum ama bu fiyatlarla şimdilik zor görünüyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: