Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 20 Kas 2018, 22:09

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hint Kahramanı Priya
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2015, 17:28 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Aslında bu çizgi romanı ne gördüm nede bugüne kadar duymuştum tesadüf eseri bir araştırma yaparken denk geldim. Karakter üzerine nede çizimleri üzerine bir başlık açmadım sadece bu yayının konusu olan "tecavüz" ile ilgili özellikle son dönemde ülkemizde de toplumsal olarak tepki göstermiş olduğumuz bir konuyu dile getiren bu çizgi roman niçin bizim ülkemizde de ele alınmıyor bunu merak ediyorum.

Aşağıda çizgi romanla ilgili yazılmış olan bir alıntıyı sizinle paylaşıyorum.

"Hedefimiz 10-12 yaşındaki çocuklardan başlayarak genç yetişkinlere seslenebilmek. Onlarla yaşamlarında çok kritik olan bu dönem içinde bir diyalog başlatabilme çabasındayız" diyor.
21 dakikada bir tecavüz ihbarı
Her 21 dakikada bir tecavüz ihbarı alınan Hindistan'da 2012'deki toplu tecavüz olayı, önemli bir değişimin başlangıcı oldu. Altı erkek tarafından gerçekleştirilen bu şiddet günlerce kitlesel protestolar yapılmasına sebep oldu ve hükümet tecavüze karşı daha sıkı yasalar geçirmeye mecbur kaldı. Bunlar arasında ağır cinsel suçlar işleyenlerin ölüm cezasına çarptırılmaları da vardı.
Ama yorumcular ağır cezaların soruna sadece kısmi bir çözüm sunabileceğine, asıl gerekenin farkındalık yaratmak ve sosyal-kültürel algıları değiştirmek olduğuna dikkat çekiyorlar.
Film yapımcısı Devineni, bu projenin tam da bunu yapmaya çalıştığını anlatıyor.
Feminist yayınevi Zubaan Book'un yönetmeni Urvashi Butalia, projenin başarılı olup olamayacağının büyük ölçüde hikayenin gidişine ve ne kadar insana ulaşabildiğine bağlı olacağını düşünüyor.
Ama her halükarda, konuyu gündeme taşıyan ve tartıştıran herşeyin olumlu olduğunu vurguluyor.
"Dünyadaki değişimlerin çoğu fikirlerle başlar. Ve bu ilginç bir fikir. Kadın süper kahramanlara çok sık rastlanmıyor" diyor.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2014/12/141208_hindistan_cizgifilmkahramani

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: