Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Eki 2018, 16:06

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2006, 00:30 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
eh artık arkabahçe de ç.r. işinden el çekerse.....ooooofff offf :( :( :( :(

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2006, 20:34 
Yani şimdi ciddi ciddi Spider-Man, X-Men, Daredevil gibi çizgiromanları yayınlamayacaklar mı? Kesin midir bu haber?

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2006, 17:20 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
son sorunun cevabı %95 ewet bir dahaa yayınlamıcaklar.ama ne olursa olsun bence burda arkabahçeye we paralel olarak ahmet abiye ağır we gereksiz eleştiriler war

ahmet abi bu işi seven.çromanı seven ve türkiyede comics in öncüsü bir insandır.kendisiyle bu hafta her telden konuştum hatta forumdan we zahiriden uğur arkadaşımız yanımdaydı

o hiç bir zaman yayınların eksik kalmasını istemedi.cilt olayı we saman kağıdıda bizim gibi sevmiodu ama fazla bişii kazanamadılar.genede denemeye devam etti ama bu ülkede bu iş olmadı yayına devam edenlerde para getiren çr ler ki bunu sizde biliosunuz

şu an kendisi çr den soğumuş durumda.ne bu foruma nede kendi sitesinin forumuna girio artık elime alıp çr bile okumuyorum dedi bana.hatta bana annattı başka şeylerden dolayıda haklı benim başımada aynıları gelse bende soğurdum

şu an kendisi çocuk kitapları işine giriyo.hazırlıkların çoğu bitti hatta çizer arkadaşla tanıştım.inşallah kendileri için hayırlı olur

haaa bu arada konuşmamızda "gereklişeyler dükyanı kapanabilir" lafıda geçti

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2006, 17:35 
Tembel Çizer
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
yayınlar durabilir ama gerekli şeylerin kapanacağını sanmıyorum :roll:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2006, 17:57 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
walla lafı geçti uğuura sor

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2006, 02:10 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
dükkanın kapanacağını sanmam da eğer bu kadar soğuduysa ç.r.den belki ç.r kısmını kapatıp hepten kitapçıya, kafeye döndürür.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2006, 09:19 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
eee kingdom come ne olucak peki? :shock: :roll: :cry:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2006, 15:59 
Süet Kafa

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bülent Taşkın yazdı:

Sert konuları burda konuşalım.Ne de olsa Arka Bahçe buraya bakmıyor.Boşa gitmesin.Boş boş duruyor burda.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 15:08 
En Baba Lord
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
arkabahçeye yöneltilen eleştiriler ile senin yayınladığın judasa yöneltilen eleştiriler arasında fark var, arkabahçe gerçekten başarısız ve gerçekten umursamaz şeyler yaparak bizden eleştiri aldı, senin yayınladığın judas cildinin eleştirilmesi ise senin dediğin alışkanlıklardan dolayı oldu, ben senin judas renklendirmesini o günlerde yayınlanan jin sayısındaki bire bir örtüşen benzerliklerle sayfa sayfa göstererek anlatmaya çalıştım insanlara ve ben judasın renklendirmesini çok beğenmiştim. örneğin denmiştiki insanların yüz rengi ile bütün atmosver aynı renk ve tonda, ben jinde aynı yapıdaki hamam sayfalarını gösterdim, tonlama farkı bile yok jinde aynı renk ama onu beğendiler, niye eski karşılaştıracakları örnek yoktu ve siyah beyazdan sonra renkli judas ters geldi, birde üstüne tuz biber eken cilt kapağı hatası nedeniyle eleştiri sonrasında seni yıkan bir durum ortaya çıktı ama sen gezgin şovalye ile edisyon anlamında çok kaliteli bir iş ortaya koydun ve şunu rahatlıkla söylüyorum edisyon anlayışı ve başarısı olarak gezgin şovalyenin daha yanına yaklaşabilen bir yayın çıkmadı türkiyede ve hala kalite çıtası senin yayınladığın gezgin şövalyenin seviyesinde takılı duruyor, bu gidişlede senin kalite rekoruna ulaşabilecek yayın çıkacağınıda zannetmiyorum.

arka bahçeye yapılan eleştiriler ise hiç haksız değildi, sen bu işin içine girmiş birisin ve bu işler açıldığında hep seni şahit gösteririm. hatırlarmısın dostum eğer seni baskı fiyatları olarak etkiliyecekse kuşe kağıt yapma, frankofonların basıldığı beyaz kağıtlara bas dedim, abi bir araştırıyım dedin ve bir gün sonra abi kuşe kağıt ile frankofonların basıldığın kağıt arasında 3 bin baskıda çok komik bir fark ortaya çıkıyor, bu kadarçık bir tasarruf için kaliteden o kadar ödün vermeyi içime sindiremiyorum demiştin. işte iyi niyetlilik budur ve arkabahçenin yaptığı gibi işin en az masrafsız kısmı olan kağıttan kazanmaya kalkarak ortaya baskı olarak mürekkebi emen, renkleri dağıtan kitaplar çıkarmak iyi niyet değildir ve bunu bütün uyarılara rağmen devam ettirmek hiç okuyucuya sayğı olarak ele alınamaz. ben arkabahçenin comicsleri bırakmasına hiç ama hiç üzülmedim, hişşti gördükçe ve aklıma geldikçe hala hiç iyi şeyler söylemem vöe dellenirim. yıllar sonra yav iki kuruşluk daha pahalı olsun ama kuşe bas dememize uygu ve vendettayı bastı, sorun bakalım maliyetleri nekadar artırmış kuşe kağı ama baskı ve satış olarak tam gaz giden bir kitap ortaya çıktı ve hep övgü aldı, bir tek ben hikayesinden dolayı pek beğenmediğimi söyledim ama baskısın, edisyonunu övdüm ve söyleyecek fazla bişeyde bulamadım. kendi yaptığınla arkabahçeyi bir araya getirirsen kendine haksızlık etmiş olursun erimer, gezgin şovalye dururken ortada, arkabahçe senin yanına yaklaşamaz ve aynı konuda anılman sana ve bize hakaret olur.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 15:22 
Süet Kafa

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
mersan abi sonuna kadar haklı.Arka Bahçe kar etmek amacıyla kağıt kalitesini düşürürse bu saygısızlıktır.Arka Bahçe'ye yapılan her eleştiri doğrudur.Bir derginin devamı 1 yıl sonra geliyorsa varsın hiç çıkmasın...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 19:14 
mersan0
burda sonuna kadar katılıyorum sana...
Arkabahçenin yarım bıraktığı yayınlar yüzünden bu yayınevine olan güvenin büyük ölçüde darbe yedi (buna romanlar'da dahil çünkü aldığım bir seriyi bir kaç ay sonra yarı fiyatına görünce çıldırmıştım)...
en çok üzüldüğüm yarım kalan macera Superman'in ölümü macerası...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 19:38 
Ne çıksa okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Öncelikle herkese selamlar:
Konunun ince bir çizgide seyretmiş olması beni biraz tedirgin etti açıkçası.Bizlerin eleştiri bombardımanına başladığında sonucun ne(ler) olduğunu (defalarca yaşanan deneyimlerden)biliyoruz.Neyse sanırım bundan sonrada yazılan herhangi bir cümlenin herhangi bir konuda yararı olamayacaktır.Ama kısaca bende MERSANO 'ya katıldığımı söyleyebilirim.
Saygılar...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 20:17 
Avarel
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bülent Taşkın yazdı:

Mersan hocanın yazdıklarından sonra kingdom come'u iyiki çıkartmamışlar diyorum kendi kendime. Aman çıkartmasınlar yarın bir gün bir başkası el atar umudunu beslemek daha saglıklı benim açımdan...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 21:19 
Derde Deva
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Açıkçası aldıkları ağır eleştirilerden sonra kaliteli yayınlar çıkarmışlardı. Zaten Amerikan çizgi romanına ilgi gösteren hemen hemen hiç bir yayınevi yokken üzülürüm bu duruma.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2006, 21:58 
Seçici okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
mersan0 yazdı:
arkabahçeye yöneltilen eleştiriler ile senin yayınladığın judasa yöneltilen eleştiriler arasında fark var, arkabahçe gerçekten başarısız ve gerçekten umursamaz şeyler yaparak bizden eleştiri aldı

başarıdan kastın ne? yarım kalan çizgi romanların devam edememesinin sebebi "ıyk bu ne çoluk çocuk çizgi romanı" diyenler olmasın sakın? arka bahçenin elimdeki yayınlarında baskısı kötü olan tek yayın jla: yeni dünya düzeni. hedge knight gerçekten kaliteli ve emek verilmiş bi çalışmaydı ama tek bi çalışmaydı. erimer burda nası olsa, iyi baskılı ve emek verilmiş olması bile benzeri kalitede yayınlar görmemiz için yeterli olamadı. kimsenin conan'dan başka amerikan basmayı akıl edemediği bi zamanda senin o çok sevdiğin daredevil'i çıkardılar, bu mu başarısızlık? kuşe kağıt meselesi, aldığım yabancı ciltlerin çok azı kuşe kağıda maliyetlerden mi kaçıyolar? baskı sadece kağıttan mı ibaret? vendetta kuşeye basıldı, 20 ytl olabilcekken 30 ytl oldu. düzgün hamura basılsa daha az fiyatla daha az satmazdı sanırım. eğer farklı yönlerden eksikleri dolayısıyla yayınevlerine başarısız damgası vurcaksak şu an çizgi roman yayınlayan bir tane bile başarılı yayınevi yok.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: