Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 10 Ara 2018, 21:52

Tüm zamanlar UTC+02:00
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: NN Sayı 8: Gölge Adamlar
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2012, 16:03 
Çevrimdışı
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Kas 2010, 12:48
Mesajlar: 3397
Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Konum: Gaziantep-Amsterdam
SAYI 8: GÖLGE ADAMLAR

Resim

Yazar: Antonio Serra
Çizer: Nicola Mari
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Ocak 1992

Hell’s Island... Nathan, onları takip eden Gölge Kardeşliği’nin adamlarından ikisini yere serip, silahlarını almayı başarır. Geride baygın bıraktığı adamları ise, Nathan’ın kavga yerinden ayrılmasından sonra gelen bir yaratık öldürür. Bu arada, Nathan ile irtibatı kaybeden Alfa Ajansı’nda Legs, adaya gidip Nathan’ı aramaya karar verir ama Reiser onu engeller. Artık silahlı olan kahramanımız, Dr. Alan Byrnes ve June’u alıp harekete geçmeye karar verir. Fakat, Gölge Kardeşliği onları bulur. Dostlarımız, beyaz gözlü çocukları sayesinde peşindekileri atlatmayı başarır. Geride kalan Gölge Kardeşliği’nin elamanları ise yine esrarengiz yaratık tarafından öldürülür.
Beyaz gözlü çocukların sığınağına gelen Nathan, aslında onların mutasyona uğramış ve hep çocuk kalacak yetişkinler olduğunu anlar. Liderleri Bill, gelenlerden birinin adının Nathan olduğunu öğrenince, yıllardır onu beklediklerini söyler. 7 yıl önce Nathan ve arkadaşı Tom Colter’ın görevleri Hell’s Island’a düşmüştür. Bir katilin peşindelerdir. Fakat, katil ile Tom denize düşüp kaybolmuş ve bir daha haber alınamamıştır. Beyaz gözlü çocuklar, Tom’u sudan çıkarsa da, ölmesine mani olamamışlardır. Tom’un son sözü Nathan olduğu için, beyaz gözlü çocuklar yıllardır kurtarıcı olarak Nathan’ın gelmesini beklemişlerdir. Gölge Kardeşliği’nin adamlarını öldüren esrarengiz yaratık ise, Nathan ve Tom’un yıllar önce peşinde oldukları katilin ta kendisidir. Mutasyona uğrayan katil, şu an olduğu yaratık şekline gelmiştir. Ajanımız, yıllar önce Tom’un kullandığı kıyafeti giyerek, yaratığa karşı mücadeleye girişir. Zor olsa da yaratığı öldürmeyi, ve beyaz gözlü çocukları, onun tehditinden kurtarmayı başarır.
Alan ise Nathan’a, June’un bir biodroid olduğunu söyler. Yani mekanik sinirsel devrelerin oluşturduğu bir çeşit robot. June’u Gölge Kardeşliği yaratmıştır ve onu Dünya’ya yollamalarındaki amaç, uyum sağlayıp sağlayamayacağının araştırılması içindir. Fakat, Dünya atmosferine giriş sırasında June, bayılmıştır ve bu da onun patlamasına yol açacaktır. June istemeden bu konuşmaya gözyaşları içerisinde kulak misafiri olur.
Yaratığı öldürdükten sonra Nathan, beyaz gözlü çocuklardan, adadan kaçış yolunu göstermeleri için yardım ister. Kanalizasyona giren dostlarımız, burada Gölge Kardeşliğinin 1 numara ve 2 numara kod isimli adamları ile karşılaşır. 1 Numara, Baş Rahip’ten aldığı emrin aksine Nathan ve diğerlerini öldürmek ister. June’un araya girmesi ile Doktor Alan, 1 numarayı öldürür. 1 Numara, kanalizasyon suyuna düşüp gözden kaybolur. Nathan ise, 2 numarayı serbest bırakır. 2 numara, sağ kalan adamlarını toparlayıp son bir kez Nathan ve diğerlerinin peşine düşer. Timsahları kontrol edebilen bir başka mutant sayesinde onlardan kurtulan kahramanlarımız, kurtulmayı başaran 1 numara ile son kez mücadele ederler. Mücadele sonunda 1 numara ve Doktor Alan, kanalizasyon suları içinde kaybolur. June ile Nathan, sonunda kanalizasyondan çıkıp, Hells Island ile şehir arasındaki köprüye ulaşırlar. Köprü üzerinde koşarken, June, Kal Skotos tarafından vurulur. June, patlayacağını anlayınca Nathan’a uzaklaşmasını söyler. Kal, tam yeniden ateş açacağı sırada June, küçük bir güneş gibi patlar. Köprü polislerinden birisi ise giydiği zırhı kalkan yaparak Nathan’ın üzerine atılır ve onu patlamadan kurtarır.
“Gözyaşları içinde adını haykırdım, ama kendi sesimi duyamadım. Bir anda herşey bitti. Çöken sessizlik, mahkum edilmek gibiydi. Yine yalnızdım...”
Gölge Kardeşliğinin gizli karargahı.. Başrahip, deneyin başarısız olduğunu, aralarında da bir hain olduğunu ve onu bulmaları gerektiğini yardımcısına söyler. Ve ardından deneylere devam edeceklerini ekler.
Öte yanda, Kal patlamadan sağ kurtulmayı başarmıştır ve annesi Sada’nın uyguladığı tedavilerle iyileşmeye çalışmaktadır. Babası Aristotele Skotos ise Apokalips Plaza’nın camından dışarı bakarak gelecekle ilgili planlarını düşünmektedir.
-Evet, Aristotele Skotos işe baştan başlayacak, yeni bağlantılar kuracak, doğru rotayı çizecek ve er ya da geçrakiplerini yeniden kapana kıstıracak...Er ya da geç, ötekilerin üstün bilgisi eline geçecekve dünyada yeni bir çağ başlayacak.Buna hükmeden kişi de o olacak. Yalnızca O!...

_________________
-Love me two times baby...One for tomorrow, one for just today. I'm goin'away-


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: NN Sayı 8: Gölge Adamlar
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2012, 16:55 
Çevrimdışı
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Kas 2010, 12:48
Mesajlar: 3397
Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Konum: Gaziantep-Amsterdam
Okuyucu mektupları kısmında da bu maceranın esinlenildigi başka bir film olarak Moonraker gösterilmiş:

Resim

_________________
-Love me two times baby...One for tomorrow, one for just today. I'm goin'away-


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye