Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 20 Oca 2019, 05:27

Tüm zamanlar UTC+02:00
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Dev Albümler 1-2-3
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2012, 10:11 
Çevrimdışı
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Kas 2010, 12:48
Mesajlar: 3397
Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Konum: Gaziantep-Amsterdam
Arkadaşlar ilk 3 dev albümü okuyup, karakterlerin kendi gözlerinden, olanı biteni anlattığı kısa bir yazı yazmaya çalıştım ve paylaşmak istedim:Benim adım Never...Ann Never. Şu anki adım ise Dakkar. Gabriel ile C-09 gibi dostlarımla birlikte Dünyamızı ele geçirmeye çalışan Teknodroidlere karşı mücadele ediyorum. Liderleri Lucifero ve yardımcıları Thalos, Bhahl ve özellikle Selena en büyük düşmanım. Karargahlarına yaptığımız son saldırıyı hala hatırlıyorum. Teknodroidlere karşı yaptıgımız mücadeleyi, gelecekten gelen ve gelecekte Teknodroidleri alt ettikten sonra nasıl mutlu bir yaşam sürdüreceğimizi anlatan bir ses kayıdına borçluyuz. Lucifero, gelecekten gelen bu kayıttan haberdar olmuş ve yaptıgı zaman makinesi ile iki süper Teknodroidi kayıdın yapıldığı tarihe göndermeye ve kayıdı yapan kişiyi öldürmeye karar vermişti. Lucifero’yu yok etmeyi başarsakta, Selena’nın kaçmasına ve iki Teknodroidin zaman yolculuğuna çıkmasına engel olamamıştık.

Benim adım Kelvan…Amim Kelvan. Meslegim doktorluk. Teknodroidlere karşı kazanılan zaferden sonra Sapiensler ve Süper Sapiensler olarak elde ettigimiz teknolojik bilgileri kullanarak Dakkar isimli uzay gemimizle, yeni yaşam formları bulmak umuduyla yıldızlara doğru yolculuğa çıktık. Bu yolculukta bana yardım eden dostlarım Dakkar’ın komutanı Alexandra Farrell ve onun jeolog olan kocası Thomas ile Ultra Sapiens türünün ilk örneği olan Daro Dehner’di. Yolculuk devam ederken, Thomas bir kaza sonucu çıldırdı ve hayatını kaybetti. Yaptığımız araştırmaların boşa gittigini ve Evrende yalnız olduğumuzu düşündüğümüz anda ise karşımızda bir Esembach eğrisi belirdi. Bunun aslında evrenler ve zamanlar arasında bir geçit olduğunu anladık. Fakat ben, talihsiz bir kaza sonucu başka bir zamana yolculuk ettim. Daha doğrusu geçmişe. Burada Stic ilaç firmasının sahipleri ile tanıştım ve hastalıkları yok etmek için mücadeleye giriştim. Geçmiş efsanelerde bahsedilen hikayelerin aslında ana kahramanlarından biri olduğumu fark ettigimde ise Nathan Never’ı yardıma çağırdım. İnsanoğlunun Teknodroidlerle olan savaşında güç aldıkları kayıdı ben yapmıştım. Lucifero’nun, beni öldürmek için peşime taktığı iki Teknodroidi durdurmayı Nathan başardı. Daro ve Alexandra ise iki yıl süren araştırmaları sonucu girdabın sırrını çözmüş ve geçmişe gelerek beni kurtarmayı başarmışlardı.

Benim adım Selena...Biz, Teknodroidlerin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorsunuz değil mi? İlk Teknodroid Neos, yine insanlar tarafından yaratılmıştı. Büyüdüğünde gücünün farkına varan Neos, Dünyayı ele geçirmeye çalışmıştı. Fakat insanlar onu ve ırkdaşlarımı yakalayıp uzayda bir uyduya sürgüne yolladılar. Bir süre sonra Neos, uyduyu ele geçirdi ve adamlarından Lucifero’yu Dünya’ya gönderdi. Ben, Lucifero’nun en iyi adamlarından biriydim. Fakat, lanet olası Dakkar ve adamları ile olan savaş sırasında, geçmişte Japonya adı verilen bir ülkeye ışınlandım. Orada kendime yeni bir ordu yarattım. Çekik gözlü insanlar, bizlere Oni ismini vermişlerdi. Düşmanlarım Minako, Fujiwara ve Jin ile olan son savaşta kendi zamanıma ışınlandım.

Benim adım Susan Strong. Oğlum ve kocam ile mutlu bir hayat sürerken, Teknodroidlerin saldırısı sonucu hayatım paramparça oldu. Oğlumun ve kocamın ölümününden sonra, saldırıdan komşularım Paul ve Marie’nin gemisi ile kaçmayı başardık. Başka bir Teknodroid saldırısından Nemo’nun adamlarından biri olan Link sayesinde kurtulduk. Link bizi Nemo’nun savaş gemisi Nautilus’a götürdü. Nemo’nun bir kahraman olduğunu düşünürken, mücadeleden vazgeçtiğini öğrenmek ise çok acı olmuştu. Minako ve Jin’in kızı Kaede, bana Nemo’nun başından geçenleri anlattı. Kuzey Buz Denizi’ndeki son savaşında Nemo, dostu C-09’u kaybetmiş, kızı Dakkar’da ortadan kaybolmuştu ve bu sebeplerle Nemo’da savaşmaktan vazgeçmişti. Ayrıca, Kaede, Nemo’nun gerçek adının Nathan Never olduğunu, geçmiş hayatında Susan Strong isimli bir düşmanı ile mücadele ederken anılarının bir koruyucuya kopyalandığından bahsetti. Kızı Dakkar’ın, Nemo’nun anılarının saklı olduğu kabı bulduğunu ve hızlandırılmış klonlama işlemi ile Nemo’yu yeniden hayata döndürdüğünü söyledi. Daha sonra Link, bizi gizli sığınaklarına götürmüştü. Burada, Fujiwara ile tanışmıştım. Bu arada, Teknodroidlerin lideri Neos, iki adamını yani Artisia ile kardeşi Lysis’i Nautilus’un peşine takmıştı. Ama yaptığımız mücadele sonucu, Artisia’nın aslında Dakkar olduğunu öğrendik. Yine savaş sırasında karşımızda geçmişten gelen başka bir tehlike belirmişti: Selena! Fakat, Selena’nın vücudu yaptığı zaman yolculuklarına daha fazla dayanamamış ve bayılmıştı. Artisia, Selena’yı da alarak kaçmayı başarsa da, bu olaylar Nemo’nun yeniden mücadeleye girişmesini sağlamıştı.

Benim ismim Daro Dehner. Ultra Sapiens türünün bir örneğiyim. Alexandra ve Amim ile olan yolculuğumuzda zamanlar ve evrenler arası bir burgaç keşfetmiştik. Amim’i geçmişten geri getirdikten sonra gemimizle burgacın içine girmek için çalışmalar yaptık ve bunu başardıkta…Fakat, burgacın içinde hapis kalmıştık. Birden kendimi başka bir boyutta buldum ve burada Exx isimli bir Ultra sapiens ile karşılaştım. Exx, benim geleceğimden gelen bir Ultra Sapiens’di. Gelecekte, insanlar, Ultra Sapiensleri bir tehdit olarak görmüş ve onları uzaya sürgüne yollamışlardı. Fakat Ultra Sapiens’ler insanoğlunu kardeşleri olarak görüyordu ve uzayda bir şehir kurup yaşamaya başlamışlardı. Exx ise bir jeneratör tasarlamıştı ve fakat bu jeneratör bir anomaliye sebep olmuştu. Burgacın oluşmasına neden olacak bir anomali…Bunu geri almak için geçmişin ve geleceğin Nathan Never’larını bir araya getirmek ve gemim Dakkar’ın ve dostlarımın kurtuluşunu sağlamak bir sonraki görevimdi.

Benim adım Gabriel. Mary Mather ve gelecekten gelen bir Ultra Sapiens’in üstün güçlerle doğan çocuğuyum. Gelecekte, Teknodroidlere karşı mücadele ederken Neos sayesinde beni etkisiz hale getirmeyi başardılar. Uykuda olduğum zamanlarda, Dakkar, Artisia adlı bir teknodroidle ortak yaşam sürmeye tutsak edilmişti. Selena ise zamanlar arası yolculukta Teknodroidlerin oluşmasına sebep olan nanoid hücrelerini yok eden bir çeşit antinanoid hücrelere sahip olmuş ve bizzat Neos tarafından esir edilmişti. Benim uykumdan kurtulmama ise gelecekten gelen bir adam yardım etmişti: Daro Dehner. Nemo ve diğerlerinin Neos ile olan son savaşında Dakkar, Artisia ile olan ortak yaşamdan antinanoidler sayesinde kurtulmuş ve Selena’nın oluşturduğu antinanoid hücrelere sahip olan Teknodroidlerle birlikte yaşamak için babasından ayrılmıştı. Daro ise sonunda anomaliyi engellemeyi başarmıştı. Artık hepimizin önünde Yeni Bir Gelecek vardı…Resim

Resim

Resim

_________________
-Love me two times baby...One for tomorrow, one for just today. I'm goin'away-


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye