Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 10 Ara 2018, 21:35

Tüm zamanlar UTC+02:00
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: NN Sayı 16: Şampiyon
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2013, 07:50 
Çevrimdışı
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Kas 2010, 12:48
Mesajlar: 3397
Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Konum: Gaziantep-Amsterdam
16- ŞAMPİYON

Resim

Yazar: Michele Medda
Çizer: Stefano Casini
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Eylül 1992


Diego Hernandez, bir fightball oyunu şampiyonudur. Macera onun trafik kazası geçirdiği bir kabus ile başlar. Arkadaşları tarafından uyandırılır. Hepsi birlikte bir partiye katılmışlardır. Parti çıkışı, Diego, suikaste kurban gitmekten zor kurtulur. Hernandez'in oyuncusu oldupu Lobos fightball takımının ise yakın zamanda Martians takımı ile şampiyonluk maçı vardır. İnsanlar, suikastin nedeninin bu maç olduğunu düşünürler. Menajeri Rudegard, Hernandez'e iki koruma ayarlamıştır bile: Nathan ve Legs...
Legs ve Diego'nun tanışması biraz olaylı olur. İkili sürekli atışır. Diego, Nathan ve Legs'i gazeteci olarak tanıtacaktır takım arkadaşlarına. Üçlü hep birlikte Martians maçına kadar beraber kalacakları daireye giderler. Nathan, gazeteci arkadaşı Kenneth Clark'dan Diego hakkında bilgiler edinir. Diego Media Luz'da doğmuş ve öksüz olarak büyümüştür. Gençliğinde, sonu ölümlerle biten amatör fightball oyunlarında oynamıştır. Gremlin takımının antrenörü onu keşfetmiştir. Üç yıl önce bir trafik kazası geçirmiştir. Kazadan sonra daha da başarılı olmuştur ve astronomik rakamlarla Lobos takıma transfer olmuştur.
Diego yine kabus görmektedir. Üç yıl önceki kaza sırasında bir araba ile çarpışmış ve uçurumdan yuvarlanmışlardır. Diego rüyasında kaza sonrası diğer araçtaki adama yaklaşır. Adam, Nusuth diye sayıkladıktan sonra içinden çıkan enerji, Diego'nun vücuduna girmiştir.
Ertesi gün, maç antremanları devam etmektedir. Lobos takımının sahibi Sylvester Berlin, oyuncuları kontrole gelmiştir. Antreman sırasında Ruby isimli oyuncu dengesini kaybedip düşer. Revire gittikten sonra duş alanında Diego ile karşılaşır. Diego, Ruby'ye bir çeşit doping ilacı olan exadrina kullandığını bildiğini söyler. Tam bu sırada, Berlin'in adamları çıkagelir. Diego, exadrina'yı Ruby'e vermemelerini söyler. Aralarında kavga çıkar. Nathan ve Legs kavgayı engeller. Berlin de olaya karışır. Berlin'in amacı, oyuncular üzerinde doping ilacını kullanarak Martians'ı yenip şampiyon olmaktır. Legs ve Nathan, Diego'yu sorgulamalarına rağmen exadrina ile ilgili bir bilgi öğrenemezler.
Diego yalnız kaldığında sahip olduğu güçleri kullanarak kuruyan çiçekleri yeşertir ve havada asılı kalarak meditasyon yapar. Ve aklından bir kelime geçer: Nusuth...Yanıbaşında ise exadrina ilaçları vardır.
Ve maç günü gelir. Lobos ile Martians arasında ölümüne mücadele başlar. Nathan ise, Sigmund'dan araştırma yapmasını istemiştir. Siggy, Nathan'a Diego'nun yaptığı kaza hakkında bilgiler elde ettiğini söyler. Buna göre, kazadaki diğer aracın şoförü Andrey Hrifçenko'dur. Hrifçenko, Blue Rock seferine katılmış emekli bir bilim adamıdır. Yani Alex Arnold'ın katıldığı asteroit kuşağından maden çıkarma seferi. Nathan, bu macerayı hatırlar. Asteroit kuşağında uzaylı kozaları bulunmuştur ve uzaylılar insan bedenlerine girip onları kullanmışlar ve sonuçta Gölge Kardeşliği ortaya çıkmıştır.
Bu arada maç bitmiş, Lobos takımı, Diego'nun mücadelesi ile şampiyon olmuştur. Maç sonrası, Nathan, Diego ile konuşmak ister. İkili, arabada giderken uçan kaykaya binen iki kişinin ateşi ile karşılaşırlar. Diego'yu öldürmek isteyenler iş başındadır. Nathan, katilleri atlatmayı başarır.
Nathan, Diego'nun isteği üzerine üç yıl önce kazanın olduğu yere gider. Diego, kendisinin de bir uzaylı olduğunu, gerçek isminin Aytin olduğunu ve kaza sonrasında Hrifçenko'nun vücudundan Diego'nun vücuduna psikometabiyoz yaptığını söyler. Ama, Gölge Kardeşliğinin insanlardan üstün olduğu fikrine katılmadığı için onlardan ayrılır. Bunun üzerine Gölge Kardeşliği onu öldürmeye karar vermiştir. Kullandığı doping ilacı ise vücudunda onarılmaz hasarlara yol açmıştır. Diego son nefesinde Nusuth diye fısıldayarak can verir. Otopside Hernandez'in vücudunda dopinge rastlanmaz. Fakat eşyaları arasında ilaç tüpü bulunur. Böylece kupa Lobos'tan alınıp Martians'a verilir.
Nathan:
-Uzun bir süre boyunca ne Diego'yu ne Gölge Kardeşliğini düşündüm. Oysa bir gün yanıma, kendini gazeteci diye tanıtan bir kadın geldi .Diego'nun son anlarında onun yanında olduğumu bildigini söyledi. Bana bir soru sormak istiyordu.
-Şey...şeyden önce..bir şey söyledi mi?
-Evet...Garip bir söz söyledi..Nusuth...
-Başka?
-Sadece Nusuth.
-Sağ olun. Ne kadar müteşekkir olduğumu anlatamam.
Başka birşey eklemeden kaçtı gitti. Kiminle konuştuğumu anlamam tam iki dakikamı aldı. Aytin'in dilini bilmiyordum. Nusuth'un bir kadın adı olduğunu tahmin etmeliydim...

_________________
-Love me two times baby...One for tomorrow, one for just today. I'm goin'away-


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: NN Sayı 16: Şampiyon
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2013, 07:53 
Çevrimdışı
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Kas 2010, 12:48
Mesajlar: 3397
Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Konum: Gaziantep-Amsterdam
Lal Kitap kapağı:

Resim

_________________
-Love me two times baby...One for tomorrow, one for just today. I'm goin'away-


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye