Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 15 Ara 2017, 06:34

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Harbinger
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2015, 21:39 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Öncelikle kimsenin bu başlığı açmamış olmasına çok şaşırdım... :) ve bu güzel seriyi türk okurlara kazandırdığı için Büyülü Çizgi Roman'a teşekkür etmek istiyorum.

2. cildide çıkmış olan bu serinin 1. cildi '' Omega'nın Başkaldırısı'' yeni okuduğum ve son derece keyif aldığım bir okuma oldu.

----Spoiler---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kısaca özetlemeye çalışıcam... 18 yaşında Peter adında aktif pisişik güçlerle doğmuş ve bu güçlerle ne yapıcağını, nasıl baş ediceğini bilmeyen bir genç ile başlıyor hikayemiz. Birde arkadaşı var, tek arkadaşı Joe... bir akıl hastası. Peter'da hayatının büyük kısmını anlam veremediği özel durumundan dolayı akıl hastanelerinde geçirmiş... Bu ikisi sonunda akıl hastanesinden kaçarlar, Peter bir eczaneye gider ve oradaki eczacıyı pisişik güçleri ile kontrolü altına alıp kasadaki tüm parayı ve istediği ilaçları sorgusuz, sualsiz vermesini sağlar. Sonrada onu arabada bekliyen Joe'ya döner... ilaçların bir kısmıda onun içindir ama joe kullanmayı rededer ilaçları... birlikte Peter'ın küçüken yaşadığı mahalleye dönerler, orada Peter çocukluk aşkı ile karşılaşır (bilhassa bunun için dönmüştür eski mahllesine) kız onu tanımamış gibi yapar... peter'ın ısrarlı takipleri sonunda ise onu tanıdığını itiraf eder ama Peter ile aralarındaki bağları tamamen koparmak istemektedirler, böyle bir bağında olmadığını söyler kız. Peter zihinsel güçleri ile kızı konturolü altına alıp kendine aşık eder... ve yatarlar. Joe bu arada kaldıkları evin çevresinde dolanırken polis tarafından yakalanır... sorguya alınır, ve salınır... serbest kalan Joe peter'ın çocukluğunda yaşadığı mahalledeki eve geri döner. Zaten bu yüzden serbest bırakılmıştır... onu takip eden özel ajanlarda peşinden gelmişlerdir. Joe Peter'ın yanına gelir '' evin içinde taş gibi bir hatun var'' der... ''polisler beni yakaladı ama hikayeme inanıp salı verdiler, bende doğruca eve geldim'' der. Bunu üzerine tepelerinde bir polis helikopteri dönemeye başlar Peter'ın pisişik güçlerini bastıran özel bir sinyal göndermeye başlar özel ajanın biri içinde bulunduğu gizli minibüsten... o sıra bir köpek ortaya çıkar ve peter ile konuşmaya başlar... ondan gücünü göstermesini ister (bu köpek 2. dünya savaşında atom bombası sonu çocuken herşeyini kaybetmiş bir başka pisişik güçlere sahip olan Toyo Harada adında bir japon iş adamıdır) Peter önce gönerilen sinyal ile bertaraf olur ama Harada'nın telkini sonucu coşar ve pisişik güçleri ile etraflarını sarmış olan özel tim elemanlarını etkisiz hale getirir sonunda da sinyali gönderen minibüse gider ve orada onunla uğraşan özel ajanın hafızasını tamamen siler. Harada bunlara yakınlardaki kendine hizmet eden elemanlardan birinin minibüsüne atlayıp kaçmlarını söyler, öylede yaparlar... minibüsün şöförü kız Peter'a arkadaşlarından ayrılmasını, gidicekleri yere onların gelemeyeceğini söyler... Peter'da öyle yapar, güvende olucakları sözünü alarak. Peter çocukluk aşkı üzerindeki zihinsel kotrolünü kaldırır... kız bunu üzerine çıldırır '' senin şeyini kesicem seni o.ç.'' diye bağırır ve yüzünü kapatarak ağlamaya başlar... joe ''sen tanıdığım en kötü insansın'' der bu durum üzerine... Peter'' öyle deme joe.. vb birşeyler söyler Ve onlardan ayrılıp Toyo Harada'nın şirket binasına giderler, orası Harada'nın Harbinger adını verdiği pisişşik olarak aktif hale getirilimiş kimselerin eğitildiği gizli bir üstür. Peter burada güçlerinin üzerinde daha fazla hakimiye kurmayı öğrenmeye başalar... Bir gün Harada Peter'dan yeni getirilen bir kızın pisişik güçlerini aktif etmesini ister. Peter terredüt eder (çünkü daha önce çocuken babasının beyninde pasif olarak duran pisişik güçleri aktif etmeye çalıştığında babasını öldürmüştür... ) ama sonunda razı olur. Kızın beynine girer ve kızın ağzından burnundan kan akmaya başlar... Peter korkar ve durur... kızı öldürdüğünü düşünür. Ertesi günde Harada'nın binasından Livewire adlı bir başka pisişik'İn (Harbinger programında bir öğretmendir bu) yardımı ile kaçar. Harada bunu öğrenince Peter'ın dostu Joe'yu öldürtür... Peter kaçar kaçmaz Joe'nun yanında alır soluğu ama bulduğu joe'nun cansız bedenidir... aşır dozdan ölmüştür Joe... çok şaşırır, sarsılır... Joe'nun iğnelerden nefret ettiğini bunu nasıl yaptığını söyler... Harbinger piskoloğu onu bulmuştur ve telkin etmektedir. Peter pisişik güçleri ile etraftaki zihinlere bakar ve hepsi bomboştur, silinmiştir. Bunu Harada'nın işi olduğunu anlar... öfkeden çılgına döner oraya gelen bir başka harbinger programı hocası ile kapışır... sonrada Harada'yı halletmeye gider... pisişik güçleri ile oradan uçarak uzaklaşır...

Naptım ben tüm hikayeyi anlatıyorum !!!! kaptırdım gidiyorum valla... sözde özet olucaktı :D kusuruma bakmayın... spoilerda dedim ama dayanamayıp genede okuyan arkadaşlar için burada kesiyim, burdan sonrasınıda okuyupta öğrenin. :) Hoş bir okuma cidden, tüm içtenliğim ile tavsiye ederim. :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: