Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 21 Eyl 2018, 18:12

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Dylan Dog
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 21:52 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Şaka maka dylan dogun 17 sayısıda yayınlandı. Bu sayının içinde 50 ve 51 sayılar var. Yani bir dergidede daha ilk 50 sayıyı devirmiş oluyoruz. Darısın nice elli sayılara. Rodeo yaza doğru bir atak yaparak peş peşe dergilerini yayındı. Umarım devamıda gelir. Sanki gecelceğine dair söylentilerde var. Yani her ay 1 dergi yayınlanacakmış galiba. Bu dylan dog maceralarından ilki lanetli bir sitede geçiyor. Sitenin içinde doğa üstü olaylar gelişiyor ve bir yerden tabiki dylanda dahil oluyor. karakter süprizleri olan bir macera olmuş. Hoş tebessüm bırakıyor insanda. İkinci macera ise bana şok filmini hatırlattı. Bir kötülük dalgasının insanları delirtip cinayet işlemesini anlatıyor. Dylanda yine maceraya bir kız tarafından dahil oluyor. Bolca sistem eleştirisinin yapıldığı bir macera olmuş. Sonuda bence çok çarpıcıydı. Sonuç olarak dylan alınız okuyunuz...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 21:59 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
yalnız bazı sayılar atlandı sanırım, ad yayıncılığınkileri de dahil etsek bile :roll:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 22:04 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Atlandı arada bonelliden kaynaklanan sorunlar nedeniyle. Yani onlar yayınlanamayacak. Aam yinede sırayla gelip 51 ulaşıldı atlansada.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 22:05 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
inşallah sorunlar aşılır, ama buna da şükür :)

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 23:09 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
O yayınlanamayan sayılar çizerlerle Bonelli arasında bir mahkemelik olma durumu yüzünden yayınlanamıyor. Artık kısmet nice 50. sayılara tabii. Çok geriden takip etsek de her ne kadar güzel yine de düzenli olarak çıkması.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2006, 23:47 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Arkadaşlar yeni sayıyı okuyanınız yokmu yine ya? Eskiden ne güzel bir sürü insan yorum yazardı şimdilerde herkes kaçtı. Ben zamansızlıktan okuyamadım nezamandır çizgiroman. % günlük tatil yapacam yanıma 1 sırt çantası dolusu çizgiroman aldım bakalım. Okuyunca yazarım. Bunuda yazacam hemen...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2006, 13:47 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Okudum ben yazayım;

KIRMIZI DAMGA (orijinal 52. sayı)

Dylan'ın bol toplumsal eleştiri yüklü maceralarından. Wolkoff adlı zeka özürlü liman işçisi seneler önce bir seri cinayet suçlaması ile mahkum edilir. Buna dayanamayan Wolkoff intihar eder. Seneler sonra aynı türde seri cinayetlerin işlenmesi Dylan'ı bir çoğu hilkat garibesi olan evsizlerin ve zevk için fahişelik yapan zengin kadınların dünyasına götürür.
Uzun bir süre açmazlarını koruyor macera ve sonunda biraz da olsa şaşırtmayı başarıyor. Okuduğum en iyi Dylan macerası değil ama beğendim. Klasik olarak, zenginler bu macerada da baskıcı tarafa ve Dylan bize esas canavarın hilkat garibeleri değil, zenginler olduğunu her fırsatta gösteriyor.
Çizimler vesaire açısındansa başarılı bence.

KARANLIKLAR KRALİÇESİ (orijinal 53. sayı)

Dylan'ın "Exorcist" ve "Rosemary'nin bebeği" gibi filmlere saygı duruşu. 14 yaşındaki genç Pam şiddete yönelik tutarsız davranışlar sergiliyor. Modern tıp bir çözüm bulamayınca Dylan'ın rahip bir arkadaşı da devreye giriyor. Macera uzun bir süre Exorcist'e paralel bir yapı içerisinde ilerliyor. Ama sonlara doğru durumun bundan çok daha komplike olduğunu görüyoruz. Dylan'ın maceralarında sıkça yer alan "Ölüm" bu macerada farklı olarak "Karanlıklar Kraliçesi" kimliği altında karşımıza çıkıyor. Yaşamı ve ölümü sorgulayışı bakımından "Karanlıklar Kraliçesi" macerasını Dylan'ın felsefi maceraları arasına koyuyorum ben :) (Ama "ÖLÜLER DANSI" her zaman bir numara benim için). Çizimleri sevmedim. Beğenemedim ben bir türlü Montanari&Grassani ikilisini. Roi çizsin her macerayı bana kalsa.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: