Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 18 Eki 2018, 20:20

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 12:16 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Darkwood Sâkini yazdı:
Benim burada üzüldüğüm nokta kendi halkımın da bu adamlara benzemeye başlaması, ırkçılık filizlerinin insanlarımın arasında çimlenmeye başlamasıdır...

dedigin özellikle eski avantür ve vestern filmlerimizde cok görürdüm ve acikcasi öfkelenirdim. adamlar tamamen arakladiklari bati filmlerinin steryotiplerini birebir uygulamis. bilmedikleri ayni steryotiplesmeden bizimde payimizi aldigimiz. o filmlerin cekildigi devirde bir Türk muhabiri Malcolm X'le söylesi yapiyordu. bir sorusuna "siz zenciler..." diye basladiginda Malcolm X sözünü kesmis ve "sen kendinizi beyaz mi saniyorsun? Türk degil misin? Anglosaksonlar icin sizlerde zencisiniz" gibi bir yanit vermisti. Avromerkeziyetciligin bizde yarattigi bir baska trajikomedi diyelim..

Cüneyt Arkın

En son funk_operatörü tarafından 06 Mar 2013, 14:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 13:22 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
funk_operatörü yazdı:
...o filmlerinin cekildigi devirde bir Türk muhabiri Malcolm X'le söylesi yapiyordu. bir sorusuna "siz zenciler..." diye basladiginda Malcolm X sözünü kesmis ve "sen kendinizi beyaz mi saniyorsun? Türk degil misin? Anglosaksonlar icin sizlerde zencisiniz" gibi bir yanit vermisti...
[/quote]

Helal olsun sana Malik El Şahbaz! =D>

Ayrıca Anglosakson argosunda biz dahil tüm müslüman batı asyalıları nitelemek için "sand nigger" yani "kum zencisi"(ki aslında zenci=negro kelimesini karşılıyor; nigger hakaret içeridği için bizdeki karşılığı olsa -ki çok şükür yok- ancak "hamamböceği" gibi birşey olurdu) diye bir laf olması da bu teşhisin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 14:21 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ağbiler ırkçılık her kültürde var.

Çok taktınız kafayı.

Baykuşun rütbesi yakışmış, kim yaptıysa tebrikler =D>

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 14:57 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Patican yazdı:
Ağbiler ırkçılık her kültürde var.

Çok taktınız kafayı.

Baykuşun rütbesi yakışmış, kim yaptıysa tebrikler =D>

irkcilik degil ama zenofobi her toplumda var. bunlarin ikisini ayirt etmek lazim (cogu zaman zenofoblar icin yanlis olan "irkci" tanimi kullanilir).

bunun disinda irkci düsüncelerde her toplumda var. yalniz bizdeki Bati'daki kadar "enstitütlesmedi".

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 16:10 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Oryantalizmin bir tarafı da birşeyi olanın zıddı iler yani negatifi ile tanımlamaktır: "Baykuş kimdir? Oryantalist olmayan" gibi. Ne olmadığım değil ne olduğum ile tanımlanmayı tercih ederim: "kafayı Türk çizgiromanının kurumlaşması ve yerli üretim ile bozmuş manyak, köyün delisi filan gibi... ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 16:49 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Teşekkür butonu yok... baykuş ve funk_operatörü'ne buradan teşekkür ediyorum...

Bu arada helal olsun Malcolm X'e... Durumu bilmeyen bizimkine durumu açıklamış...

Not: İnsanlarımız arasında ırkçılık filizleniyor derken zencilere karşı ırkçılık yapılıyoru kastetmemiştim...

Not: Annemin süt annesi zencidir... :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2013, 18:26 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Boom!'un 2007'de cikardigi kücük dizinin beyaz perde uyarlamasi Agustos ayinda vizyona girecekmis. basrollerde Denzel Washongton (Bobby Trench) ve Mark Wahlberg (Marcus Steadman).

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 18:45 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
funk_operatörü yazdı:
Resim

cikis tarihi daha belli degil. film Salamis Deniz Muharebesi'ni konu alacakmis. Rodrigo Santono ve Lena Headey yeniden Serhas ve Gorgo rollerinde görülecekmis. yer alan diger kisiler Sullivan Stapleton (Themistokles) ve Eva Green (Karyali 1. Artemisya).

iptal edildi.

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014, 18:49 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim
Resim
seneye cikacak olan Ant Man filminde Michael Douglas Hank Pym'i oynayacak. yönetmen Edgar Wright olacak. bir kac saniyelik fragmani aylardir nette dolasiyor.

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015, 11:26 
Ne çıksa okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
"Avengers: Age of Ultron" filminin fırtınalı reklamları ve ardından filmin gündemi meşkuliyetinin ardından, Mark Ruffalo ile yapılan röportajda söylediklerine göre, ''-Evet, Avengers iyi hoş ama bu Hulk' un kendi filmlerinin de muhteşem olmayacağı anlamına gelmez. Bana kalırsa Hulk kendi filmlerini hakeden bir karakter hatta gönlümden geçen Planet Hulk'un çekilmesidir'', demiş...

Acaba bişey bilmiş de mi söylemiş yoksa cebi para görsün diye ortamı mı fişeklemiş bilmiyorum, çekilirse izleriz... sonucu da ilerleyen zamanlarda bu başlık altında konuşur tartışırız...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2015, 00:06 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
cey cey yazdı:
"Avengers: Age of Ultron" filminin fırtınalı reklamları ve ardından filmin gündemi meşkuliyetinin ardından, Mark Ruffalo ile yapılan röportajda söylediklerine göre, ''-Evet, Avengers iyi hoş ama bu Hulk' un kendi filmlerinin de muhteşem olmayacağı anlamına gelmez. Bana kalırsa Hulk kendi filmlerini hakeden bir karakter hatta gönlümden geçen Planet Hulk'un çekilmesidir'', demiş...

Acaba bişey bilmiş de mi söylemiş yoksa cebi para görsün diye ortamı mı fişeklemiş bilmiyorum, çekilirse izleriz... sonucu da ilerleyen zamanlarda bu başlık altında konuşur tartışırız...

Resim

Kısaca "Para, para, parrraaa!!! Parra da, para , paraaaaa!!! Varlığı bir dert; yokluğu yaraaaa!!!" demiş Mike Ruffalo abimiz, ki her türlü hakkıdır. :mrgreen: :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2015, 10:00 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bir ara çizgi roman uyarlamaları filmleri seyretmeyi, çıkmasını sabırsızlıkla bekliyordum. Ta ki... Ta ki bu işin suyunun çıktığını düşündüğüm andan itibaren. Yeni bir çizgi roman sayısı çıkar gibi film çıkıyor sürekli. Artık teknoloji daha rahat enjekte ediliyor, peluşlar kullanılmıyor, ama seyretmek istediğim bu alan içinde olmayan filmlerin de varlığından nedense bir iç gıcıklaması başladı bende. Gotham, Daredevil, Agentlı Shieldli bir sürü dizi de var artık. Hatta geçenlerde İzombie de başladı ama... ya ama cidden bunaldım. Seyredince zevk alamıyorum. Bu uyarlamalar arasına Ghost in the Shell de gelcecek ve Lucyden sonra korkuyorum abiler :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: