Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Eki 2018, 04:56

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Justice League: Doom (2012)
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2012, 21:08 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
DC, meşhur Justice League çizgi roman maceralarını animasyon filmlere uyarlamaya devam ediyor.

Sonuncusu yakın zamanda çıkan Justice League: Doom.

Batman, olur da bir gün Justice League üyeleri kötülerin tarafına geçer ya da zihinleri kontrol edilir diye, böyle bir durumda üyeleri öldürmeden etkisiz hale getirmek için hepsinin zayıf noktalarını araştırmış ve hepsi için ayrı ayrı saldırı senaryoları hazırlamıştır. Tam da Batman gibi dahi, öngörülü, karamsar ve paranoyak bir adamdan beklenecek bir hareket.

Vandal Savage adlı fena halde Ra's Al Ghul'u andıran bir villain tarafından bu bilgiler Batman'in bilgisayarından çalınır (Ra's Al Ghul'la bir bağlantısı var mı bilmiyorum bu karakterin). Vandal Savage, Justice League üyelerinin kişisel düşmanlarıyla temasa geçer (Batman için Bane, Wonder Woman için Cheetah, Superman için Metallo vs.) ve bu villainlerden mürekkep bir takım kurar, Batman'den çaldığı bilgileri onlara anlatarak kahramanların zayıf noktalarını, nasıl alt edileceklerini öğrenmelerini sağlar. Saldırılar başladıktan sonra Batman kendi senaryolarının başka güçlerce kullanıldığının farkına varır ve çok geç olmadan Justice League üyelerini kurtarmaya çalışır.

Çıkış noktası çok güzel, sürükleyici bir konuya sahip olmasına rağmen nedense diğer Justice League animasyonlarına nazaran sıkıcı ve daha başarısız buldum ben. Yine de benim gibi JLA çizgi romanlarını okumayan biri için bu animasyonlar önemli maceraları öğrenmek açısından faydalı oluyorlar.

Batman'in zekasına hayran kalmamak elde değil. Batman bunca süper güce sahip adamın arasında nasıl her zaman bu kadar imtiyazlı bir konuma sahip oluyor, kendisinden kat kat güçlü karakterleri nasıl her seferinde alt ediyor daha iyi anlıyorsunuz.

Yazının buradan sonrası SPOILER içerir.

Sonlara doğru Batman hayranları için hoş sahneler, diyaloglar var. Tehlike bertaraf edildikten sonra Justice League üyeleri oturup Batman ile bu konuyu konuşurlar. Kırgınlıklarını dile getirip, arkalarından böyle planlar yapılmış olmasına tepkilerini gösterirler. Wonder Woman Batman'e "hiçbirimiz sana böyle bir şey yapmazdı" der ve Batman'in cevabı: "o zaman hepiniz lanet olası aptallarsınız" olur. "Hepimizi yenmek için planların vardı, peki kendin için?" şeklindeki bir soruya da "evet, adı: Justice League" diye cevap verir. Tartışmanın büyümesi üzerine Bat gene ortama ağırlığını koyarak "ben buraya ait değilim" diyerek ekipten ayrılır.

Bat'i Kevin Conroy'un seslendirdiğini de sevenleri için ayrıca belirteyim.

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz