Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Eki 2018, 04:22

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2012, 22:54 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
DC Comics'den “The Dark Knight Rises” filminden sonra 25 Eylül'de Frank Miller'in Batman: The Dark Knight Returns çizgi romanının animasyonunun ilk bölümünü yayınlayacak. 2. bölüm ise 2013 başlarında satışa sunulacak.

Fragmanını izlemek için tıklayın:
http://media.mtvnservices.com/embed/mgi ... m%3A820585

Bir ara milliyet gazetesi berbart şekil de de olsa Frank Miller'ın Batman: The Dark Knight Returns adlı çizgi romanını 4 bölüm halinde yayınlamıştı. Yayınladığı sayılarından birinin kapağı;
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2012, 19:18 
Seçici okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Year One'da olduğu gibi hikaye aynı. kutuları atılmış, balonları kalmış dolayısıyla alt metinler büyük ölçüde çöpe gitmiş. the dark knight rises üstüne izleyince beni sıktı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2012, 07:57 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yunus yazdı:
Bir ara milliyet gazetesi berbart şekil de de olsa Frank Miller'ın Batman: The Dark Knight Returns adlı çizgi romanını 4 bölüm halinde yayınlamıştı. Yayınladığı sayılarından birinin kapağı;
Resim

Bu macerayı 1 0cak 1990 , yılbaşı gecesinde KEK katında (Kapalı Erkek katı-Psikiyatri ) nöbetçi intern iken okumuştum.
Kısa çöpü çektiğimden yılbaşı nöbeti bana çıkmıştı. :-l

Onlarca akılllı ve tehlikesiz :twisted: hastanın başında nöbet tutarken, bu gazete eki hiç de fena gelmemişti bana :twisted:

Hiç unutmam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013, 22:35 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çizgi romanı henüz okuyamadığım için olsa gerek, animasyonunu beğendim. Çizimler, hikaye oldukça güzel işlenmişti.

En büyük sıkıntısı dublaj. Batman rolünde Peter Weller ve Joker rolünde Michael Emerson berbatlar.

Halbuki bu isimleri duyunca başta heyecanlanıyorsunuz. "Peter Weller, RoboCop'u canlandıran abimiz, yıllanmış sesiyle güzel bir Batman çıkar O'ndan" diyordum ama aslında hatırlayınca, Weller'ın sesinin RoboCop filmlerinde de özel bir tarafı yoktu.

Joker için Michael Emerson ismi de, (Lost dizisinde Benjamin Linus karakterini canlandırmıştı) başta iyi bir fikir gibi duruyor ama dublaj performansı çok çok kötü. Resmen kulak tırmalıyor.

Bu arada, Watchmen ile aralarında konu olarak çok sayıda benzerlik var, dikkatimden kaçmadı. Hatta yaptığım araştırmaya göre, bu konu çok defa araştırılmış, irdelenmiş ve hala tartışılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013, 22:49 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nick Fury yazdı:
Joker için Michael Emerson ismi de, (Lost dizisinde Benjamin Linus karakterini canlandırmıştı) başta iyi bir fikir gibi duruyor ama dublaj performansı çok çok kötü. Resmen kulak tırmalıyor.

Michael Emerson' ın sesi benim için büyük bir hayal kırıklığıydı. "Bu adam Joker'i süper oynar, gelecek Batman filmlerinde biri Joker olacaksa bu olsun" dediğim biriydi ama "Baaaatman... Darliiiing" dediği anda hayallerim yıkıldı. Nerede Hamill nerede Emerson. Demek ki aşağıdaki gibi psikopat psikopat bakabilmek Joker'i seslendirmek için yeterli değilmiş.

Resim

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2013, 22:10 
Ne çıksa okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
her iki bölümde çok başarılıydı.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi