Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 16 Eki 2018, 01:59

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: X-Men: Days of Future Past
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2013, 23:59 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Filmden, Sentinel'in ilk görüntü
Resim

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: X-Men: Days of Future Past
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2013, 00:03 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
San Diego'da düzenlenen Comic-Con'da 2014'de çıkacak X-Men: Days of Future Past'in ilk posterleri yayınlanmıştı.

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2013, 00:09 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bryan Singer tarafından yayınlanan bir kaç resim...
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2013, 10:24 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yunus yazdı:
Filmden, Sentinel'in ilk görüntü
Resim

Piiiiiiiiii... Gövdesine onun kocaman fan mı koymuşlar :twisted: Sıcak havalarda hararet yapmasın diye herhalde :twisted:

Günün sözü;

Ben uyarlamanın aslına sadık olanını, zekice kurgulananını severim.

Char Aznable

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2013, 20:58 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Kanada da düzenlenen "Fantazya Festivali"nde 2014'de gösterime girecek X-Men: Days of Future Past filminin kısa bir fragmanı yayınlandı.

http://www.youtube.com/watch?v=ZoaT-XdKpTA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013, 16:28 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bence eğer hakkıyla uyarlanırsa gelmiş geçmiş en iyi çizgi roman filmlerinden biri olmaya aday bir film. Fakat X-Men 3'te de gördüğümüz gibi klasik çizgi roman hikayeleri bazen beyazperdede aynı etkiyi yaratamıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2013, 01:29 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Orjinal fragman
http://www.youtube.com/watch?v=gfuQmvZVieU

Türkçe Alt yazılı fragman
http://www.youtube.com/watch?v=pK2zYHWDZKo

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2013, 02:40 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çekilmiş en iyi X-Men filmi olması için, hatta çekilmiş en iyi birkaç çizgiroman uyarlamasından biri olması için gereken tüm emareleri gördüm bu fragmanda; inşallah yanılmam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2013, 11:24 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben de yeni wolverine filmi gördüm. Umarım ben de yanılırım :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2013, 08:43 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Otoha yazdı:
Ben de yeni wolverine filmi gördüm. Umarım ben de yanılırım :D

WC Comics'in (Wolverine Comics. DC'nin Detective Comics'i gibi. Yanlış anlaşılmasın :twisted: ) film uyarlamalarında elbette Wolverine de olacak Egemen :p Yolverinsiz X-Men olur mu [-x İşin ilginç tarafı, bu film uyarlamaları sayesinde maşallah herkes çizgi roman degüstatörü oldu. Ömrü hayatında X-Men, Thor, Capt. America okumamış adamlar sağda solda müthiş yorumlar yapıyorlar. "Yook aslında şöyleydi, Yolverinin hikayesi de böyleydi" şeklinde. Ben de bu mesajlara bakıp 'Vaaaay anasını Sayın Seyirciler !' diyip, hayret nidaları atıyorum !!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2013, 00:39 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
E ne yapsınlar Örümcekadam'dan sonra en popülerr kahramanlarını bizzat o kahramanın içinden çıktığı ç.r.ın uyarlamsında kullanmasınlar mı? Yine şükretmek lazım zorlasalar First Class'da da başrole koyabilirlerdi Logan'ı. Adam zaten uzun ömürlü, hafıza kaybı v.s. monte ederlerdi bir şekilde öyküye. :twisted:

Açıkçası hem bir öncü film ve hem de serinin bir devamı olarak çok yaratıcı bir senaryoyla çekilen First Class filminin ardından, o evreni ve devamlılığı, ilk üç X-Men filminin devamlılşığıyla başarılı şekilde bağlayacak çokzeki bir senaryo numarasıv göreceğim izlenimi aldım bu fragmandan. Sırf bu işi nasıl başara(maya)caklarını görmek için bile izlenir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013, 19:01 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bence fazlasıyla umut vaat eden bir film. İlk olarak arkasını yasladığı hikaye çizgi romanın klasikleşmiş hikayelerinden birisi. Filmin yönetmeni koltuğuna Bryan Singer geri dönüyor ve yazarlarından biri ise X-Men First Class'ın da yönetmeni olan Matthew Vaughn. Patrick Stewart ve Ian McKellen gibi iki usta oyuncu ve orijinal X-Men castinin bir kısmı geri dönüyor. Filmin amacına baktığımızda herkesin en sonunda beklediği iki X-Men evreni arasındaki köprüyü kurmayı planlıyor. Bunların yanında da ilk fragmanı da gerçekten umut vericiydi. Bilmiyorum yanlış ya da sığ mı düşünüyorum ama elinde böyle bir potansiyel olan bir filmi en fazla ne kadar batırabilirler ki

Forumda pek çok kişi gibi ben de Wolverine karakterinin bu kadar fazla kullanılmasına karşı olanlardanım ki hala daha en sevdiğim X-Men karakterlerinden biri Wolverine'dir. Benim karşı olduğum şey en azından Chris Claremont dönemi X-Men'lerinde okuduğum kadarıyla konuşayım(çünkü şu an modern dergilerde karakterin tam olarak durumunu bilmiyorum), Wolverine'in filmlerde çizgi romandakinden tam zıt amaçla kullanılması. Bence Wolverine karakterini ilgi çekici yapan durum X-Men grubunun genel üyelerinin tam zıttı olmasıydı. Yani daha sıcakkanlı,işleri genelde tabiri caizse kitaba uygun yapan Cyclops,Storm,Kitty Pryde gibi karakterlerin aksine daha soğuk ve yeri geldiğinde şiddete başvurmaktan çekinmeyen bir karakter olması. Wolverine'in en azından benim için solo dergilerinden çok, X-Men dergilerinde daha ilgi çekici bir karakter olması da bu sebepten. X-Men filmlerinin ana odağı Wolverine olunca bu zıtlığın fazla anlamı kalmıyor çünkü grubu yönlendiren zaten Wolverine oluyor. Yani her ne kadar grubun en popüler karakteri olsa da Wolverine grubun ana odağı, lideri ve en önünde olmaktan çok grubun as elemanlarından biri olup, çoğu zaman grupla zıt düşen ve kendi bildiği yoldan devam edebilen bir karakter olmalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2014, 15:45 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Geekstra da okuduğum ve her kelimsine hak verdiğim bir yazı var eminim sizde bana katılıcakasınız :

Marvel’ın Avengers’ı büyük bir marka, büyük bir evren haline getirdiğini fark etmeyeniniz yoktur sanırım. Hulk ve Iron Man filmleri ile başlayan Phase One’ı Avengers ile tamamlamış ve Phase Two’ya Iron Man 3 filmi ile giriş yapmıştı. Marvel Studios böylesine büyük ve detaylı bir evren planlarken Fox ise bazıları başarısız sayılacak filmlerle uğraşıyordu. Lisans hakları bitmesine yakın Fox artık bazı şeylerin farkına vardı ve Days of Future Past filmini Bryan Singer’a verdi. Peki 10 adımda bunu nasıl başarırlar ?

1- Filmleri Marvel gibi Phase One, Phase Two şeklinde ayırmak

İlk üçlemeyi ve Origins: Wolverine’i Phase One olarak nitelendirsek, First Class,The Wolverine, Days of Future Past ve Apocalypse filmleri de Phase Two’ya ait oluyor. Eğer büyük bir marka oluşturmak istiyorsan Apocalypse filmi çekilmeye başlanmada Phase Three için planlar yapmalısın. Yani tam olarak şu anda yeni filmleri planlaman lazım.

2- Phase Three için cesaretli ol

Eğer filmleri Phase’ler halinde planlıyorsan, Phase Three için büyük ve sıradışı şeyler planlamalısın. Blink gibi beyazperdede gözükmemiş mutantlar. Ve ya daha önce değinilmemiş konular. Mesela Savage Land mesela Genosha. X-Men tarihinde çok daha fazlasını bulabilirsin.

fantastic_four_vs_x_men_cover3- Fantastic Four’u kullan

Elinde Fantastic Four ve X-Men gibi iki büyük marka varken bunları kullan. Hazır Fantastic Four’u reboot ederken bu iki takımı birbirine bağla. Bu tabiki Phase Three’de gerçekleştirebileceğin bir şey ama biz de tam olarak bundan bahsediyoruz. Mesela Franklin Richards’dan bir bağ kurabilirsin, zaman yolcuğu olabilir.

4- Wolverine’den vazgeç

Her filmde öne çıkan karakter olarak Wolverine’den vazgeç. Marvel evrenindeki bu karakter açıkça Iron Man. Wolverine iyi oynuyor ve karakter gayet tutmuş olsa da senaryo da sıkıntı çıkabiliyor. Mesela bu Cable olabilir. Mutant güçlerinden dolayı bir çok konuya açıklık getirebilir. Düzgün resmedilebilirse Apocalypse’te kullanılabilir, Sinister’da kullanılabilir hatta ve hatta Jean Grey ve Cyclops’u geri bile getirebilir.

5-Bilim Kurgudan korkma

Days of Future Past gibi mutant distopyasını işleyen bir film bunun için güzel bir başlangıç. Marvel tarafına baktığınızda Guardians of the Galaxy bangır bangır geliyor. X-Men tarihinde de Star Jammers gibi bir takım yatıyor. Bunu bir düşün derim.

6-Solo spin-off lar için modellerini şimdiden bul

X-Men’in Avengers’a göre en büyük eksisi solo filmlerinin olmaması. Bazı mutantlar bunun için gayet uygun, Cable gibi Gambit gibi Deadpool gibi. Fox’un bunu yapması çok daha zor, kabul ediyorum ama imkansız değil. Bunları filmlerde ilgi çekici hale getirirsen solo filmlerde işin daha kolay olur.

7-Solo hikayeleri zorlama yapma

X-men takım bazlı bir seri olarak olduğu için solo hikayelerde birazcık zorlama olabilir. Eğer ana filmleri yeteri kadar iyi yaparsan solo hikayelere gerek kalmayabilir. Örneğin X-Men: The Animated Series’i o yıllarda izleyip de sevmeyen yoktur. Kötü bir Gambit filmindense hiç Gambit filmi olmaması daha iyi olabilir.

Lee_X-Men_Villains_Gallery8-Magneto dışında da kötü adamlar olduğunu hatırla

Magneto’yu seviyoruz. Michael Fassbender ve Ian McKellen’ı da seviyoruz. Özellikle ben yeryüzünde bu karakteri oynayabilecek başka bir insanoğlu olduğunu düşünmüyorum. Ancak Magneto dışındaki kötü adamları da beyazperde de görmek isteriz. Days of Future Past filminde Magneto bir kötü adamdan çok kahraman olacak ve Apocalpyse geliyor bir sonraki filmde. Ancak bu kötü adamlar yeterli değil. Bir Mr. Sinister, bir Cassandra Nova ve daha düzgün bir Hellfire Club olabilir.xforce

9-Diğer X-Takımlarını kullan

Seri X-Men olarak anılsa da spin-off için diğer X-Takımlarını kullanabilirsin. Örneğin X-Force. Hazır Cable’dan bahsetmişken X-Force filmi gayet uygun olur. Beyazperde bu tarz bir film için hazır. Diğer X-Takımlarını da hatırlatmak istersek X-Factor,New Mutants, Excalibur hatta Alpha Flight.

10- Avengers olmaya çalışma

Bütün bu maddeler Avengers markasına benzemek içindi ama bu demek değil ki birebir taklit edelim. Taklitler sadece asıllarını yaşatır. Avengers filmi tarzı bir X-Men izlemek istemeyiz açıkçası. Çünkü ikisi çok farklı şeyler. Genelde ikisi de dünyayı korumaya çalışırken, X-Men filmlerinde azınlık hakları, güç çeşitliliği ile kapsamlı süpergüçler hatta aile ilişkileri ve genetik farklılıklar işlenmekte. İki markanın neden aynı olmadığını buradan anlayabiliriz. Bunu asla unutmamak gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 May 2014, 09:02 
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Filmi izleyen var mi arkadaslar?
Ben bugun gitmeyi dusunuyorum. Beklenti yuksek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 May 2014, 14:46 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Filmden şimdi çıktım ben genel olarak beğendim çoktandır çizgi roman uyarlaması izleyip değerlendirmiyordum hemen yorumlara geçeyim:
Gizlenen yazı:
Tam beklediğim gibi çıktı ne bir eksik ne bir fazla. Yani ne bir şaheser ne de yerlerde sürünen pespaye bir yapıt. Film umduğumuz gibi görevini yerine getiriyor ve evrene format atarak X3 saçmalığı gibi yıllardır kanayan yaralarımızı sarıyor. Bu kadar kalabalık kadroya rağmen Singer filmin altından kalkmayı başarmış ayrıca içinde daha çok Quicksilver'ın da olduğu eğlenceli sahnelerle zenginleştirmiş.
Benim için hepsinden de önemlisi filmin gidişatına bakarak tahmin edilse de sonunda Scott Summers'ın dönüşü oldu. O sahnede "işte premier lig bu" diye ayağa fırladım. Tabi 28 yaşında adamı sinemada milletin gözünde çocuk durumuna düşüren X3 yapımcı ve senaristleri utansın. Sonunda tüm kadro toplanmış oldu İnşallah bunda sonra düzgün filmler izleriz...

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: