Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 17 Ağu 2018, 21:01

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Guardians of the Galaxy (2014)
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014, 00:33 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Marvel Cinematic Universe, Phase II'nin yeni halkası Guardians of the Galaxy'nin ilk fragmanı görücüye çıktı. Çok eğlenceli bir film olacağa benziyor.

http://www.youtube.com/watch?v=pTZ2Tp9yXyM

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014, 00:58 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Eğer fragmanı yanıltıcı değilse baya güzel bir film olacak gibi duruyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014, 12:08 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Pek tanınmamış bir seri olduğundan seyirciler sıfır önyargı ile izleyecek bu filmi. Bu da bir ç.r. uyarlaması için büyük bir avantaj. Fragman gerçekten beklentileri yükseltti. Avengers'dan daha bile iyi bir film izleyebiliriz.

Bu arada Marvel'ın ç.r. uyarlamalarında hiç çekingen davranmamasına bayılıyorum. Konuşan rakun, adam döven ağaç fazla mı gayriciddi kaçar filan demeden ne varsa onu koyuyor filme. D.C. daha bir Wonder Woman filmi çekmeye bile çekiniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2014, 01:59 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çok eğlenceli bir film olmuş. Guardians of the Galaxy hakkında hiçbir şey bilmiyordum filmi izlemeye gittiğimde. Okuduğum hiçbir Marvel çizgi romanında konuk karakterler olarak bile rastlamamıştım bu ekibe. Dolayısıyla çizgi romandan uyarlanırken neler değiştirilmiş ne kadar aslına sadık kalınmış bilmiyordum izlerken. Berkuralcan'ın Bar With No Name'deki başlığı çizgi roman konusunda yeterli bilgilendirmeyi sağlıyor, tavsiye ederim.

Rocket ve Groot çok güzel ve orijinal karakterler, takımda en çok ilgimi çeken onlar oldu. Diğer ekip üyelerine -Star-Lord dahil- ısınamadım, sebebini bilmiyorum.

Biraz Star Wars havası da almadım değil. Özeliikle Rocket ve Groot'u Han Solo ve Chewbacca'ya benzettim (Partneriyle, kendi çıkarları peşinde koşan, serseri ruhlu, son anda yarı gönüllü yarı gönülsüz biçimde iyilerin tarafına katılan bad boy Rocket-Han Solo ve konuşamayan, söylediğini yalnızca partneri anlayabilen, çıplak gezen kas gücü kontenjanından Groot-Chewbacca). Ronan ve Thanos'un video konferans sahneleri ise birebir Darth Vader ve İmparator'un görüşme yaptıkları sahnelere benziyor.

Guardians of the Galaxy'yi pek bilmesek de, Marvel evreninden bildiğimiz Kree İmparatorluğu, Nova Corps, Celestial, Collector gibi pek çok şeye referans barındırıyor film.

Yukarıda baykuş'un da belirttiği gibi, Marvel bu uyarlamasında hiiiç realizm derdine düşmemiş, içerik hakkında hiçbir şeyden çekinmemiş. Baştan sona fantastik/kozmik bir Marvel macerası okuyor hissine kapılıyorsunuz ve bu hissi yaratanlar yalnız konuşan rakun ve yürüyen ağaç değil, film baştan sona onlar gibi onlarcasıyla dolu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2014, 17:00 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
baykuş yazdı:

Bu arada Marvel'ın ç.r. uyarlamalarında hiç çekingen davranmamasına bayılıyorum. Konuşan rakun, adam döven ağaç fazla mı gayriciddi kaçar filan demeden ne varsa onu koyuyor filme. D.C. daha bir Wonder Woman filmi çekmeye bile çekiniyor.

Anlamadığınız ya da anlamak istemediğiniz bir nokta var. Yayınevleri çekmiyor bu filmleri. Dan Didio; Warner yetkililerini karşısına çekip talimat vermiyor. Ya da Quesada. Stüdyo'ların kararı. George Lucas'a verdiği parayı çıkarmaya çalışan bir Disney var ortada. Yeni Star Wars filmi vizyona girinceye kadar, peşi sıra gelen Marvel uyarlamalarına ticari anlamda ihtiyaçları var.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: