Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 12 Ara 2018, 05:07

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Conan Bölümü açılsın mı?
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2008, 16:12 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Conan'ın kendine has kemikleşmiş bir hayran kitlesi mevcuttur. Acaba diyorum, Conan için ayrı bir bölüm açılsa (Manga, Fumetti vs. gibi) daha iyi olur muydu ?! Esasen Conan comics olarak sınıflandırılabilir ve "Bar with No Name" bölümüne aittir ama burada daha çok Marvel, DC ve DH'nin daha zamane kahramanlarına hitap edildiği için Conan biraz arka planda kalıyor diye düşünüyorum.
Kısacası, Conan için bir bölüm açılmasını teklif ediyorum. Hatta moderatörlüğüne de talibim.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Conan Bölümü
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2008, 16:32 
dostum, önce baksana bölüm açılacak kadar konu var mı diye? o zaman zagor için süperman için batman için var oğlu var için bölüm açılır...

istersen kahramanlar bölümünde conan sayfalarını güncelle
http://resimliroman.net/kahramanlar/conan

hehe... adminden önce cevap verdim ama iyi cevap verdim...

resimliroman sadece bir forum değil, ayrıca da içeriği çizgi roman olan önemli bir kaynak sitedir.
kaynağı zenginleştirmek de hepinizin hakkıdır...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2008, 17:02 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tabi var olan materyale bakacak olursak Conan'a kadar başka bir çok kahramanın da ayrı bölümleri açılabilir ama benim demek istediğim şuydu : Örneğin siteye ilk üye olan birisi Mister No ile ilgili yazı yazmak istedi veya bir şeylere bakmak istedi. Ne yapacağı belli, kendisi de kuvvetle muhtemel hemen anlar: Fumetti bölümüne başvuracak. Ya da diyelim ki bir başkası Örümcek Adam ile ilgili mesaj atacak, biraz gezindikten sonra "Bar with no name"i bulacak ve oraya koyacak notunu. Ama Conan biraz farklı duruyor, yani Örümcek Adam, Süperman, Batman vs. kahramanları ile yanyana durmuyor gibi geliyor bana. Ayrı bir bölüm teklifim bu yüzden.
Kaynak olarak Conan ile ilgili bir şeyler ekleme önerisi bana çok cazip geldi. Zaten çeviri ekibinde olduğum için bundan sonra çevirilerimi siteye yollayacağım ama Conan konusuna daha bir sıkı eğileceğim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2008, 17:29 
Alaslar yazdı:
Zaten çeviri ekibinde olduğum için bundan sonra çevirilerimi siteye yollayacağım ama Conan konusuna daha bir sıkı eğileceğim.

dostum, bir altbaşlık açılacak kadar çok yazı yollayabilirsen büyük ihtimal forum yönetimi ya seni banlar yada conan konusunda elde fazla malzeme var, bi alt başlık açıp yazıları toplar.

hayırlı uğurlu olsun...

conan yazılarını bekliyoruz...

yine adminden önce cevap yazdım hohohoho...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2008, 13:25 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Admin bir süre hemen cevap yazamıyacak :oops:

Alaslar, Poe'nun Conan bölümünü güncelleme fikri gerçekten çok güzel eğer yeni bilgiler ekleyebilisek bende sevineceğim... Yazılarını merakla bekliyorum dostum...

Conan için şu aşamada yeni bölüm açmayalım bence ama zamanla yazılar artarsa o zaman bakalım ne dersin? ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2008, 23:54 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Benim farklı bir önerim var.Mesela kahramalar bölümü diye bir forum başlığı açılsın.Burada da fumetti,comics,frankofon vb. çizgi roman kahramanlarına özel bölümler açılsın.Sitedeki kahramanlar bölümüne katkı yapmak isteyenler her kahramanın bölümüne yazılarını yazarak mesaj atsınlar.Uygun bulunan yazılar da kahramanlar bölümüne yazılsın.Conan Bölümü de buraya açılabilir.İsteyen de Martin'e katkı yapar,isteyen Red Kit'e.Böylece kahramanlar bölümü de biraz gelişir.Ama tabii benimki sadece bir fikir.İsteyen katılır isteyen katılmaz.İyi günler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 08:01 
Saxon
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu başlığın adı nedir; CONAN BÖLÜMÜ!

Ama burada yapılan nedir, laf ebeliği ve fikir alışverişi...

Bence, ya CONAN hakkında bir şeyler yazın, ya da hiçbir şey yazmayın ki biz de Conan'la ilgili bir şeyler yazdınız sanıp bu başlığı okumayalım. :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 10:21 
Oğuz yazdı:
Bu başlığın adı nedir; CONAN BÖLÜMÜ!

Ama burada yapılan nedir, laf ebeliği ve fikir alışverişi...

oğuz,
site yönetiminden biri olarak bu kadar agresif davranmanı sana yakıştıramadım.
laf ebeliği dediğin şeyi her halde bu başlığa yazarak sen yaptın, bizimki fikir alış verişi.
zaten "conan başlığı" değil bu, conan bölümü açılsın mı?
biz de "bu sitenin fertleri olarak" bunu konuşuyoruz. konuşmak gerekmese yunus zaten bu başlığı kitlerdi diye dşünüyorum.

conan ile ilgili bir yazı arıyorsan nerede bulacağını biliyorsun.

"açılsın mı?" sorusuna cevap teşkil edecek bir önerin yoksa laf ebeliği yapan kişileri bir teşhir başlığı aç ve teşhir et...

bu arada berkdinho, senin dediğin neden olmaz, bunu söyliyeyim.
sen genelde "türkiyede maceraları yayınlanmış kahramanlardan" bahsedeceğin bir başlık arıyorsun.
yayınevleri ve türlerde bu zaten fazlası ile var.

mesela "zagor" konusunda bir başlık açacağın zaman düşünmüyor musun "fumettiye mi açsam, lal'e mi açsam" yada "çizgi roman başlığına mı açsam" diye? tek tek kahramanlara da bölüm açılırsa hem sıkıcı, hem yorucu, hem diğer başlıkları zayıflatır diye düşünüyorum.

isteyen zagor hakkında yazısını siteye eklenmek istiyorsa şimdiye kadar olduğu gibi foruma koyar, yunusun farketmemiş olabileceğini düşünüp öm atar. yunus da yazıyı yeterli görürse ekler, yetersiz görürse de uygun bir dille teşekkür eder.

bence "nasıl değerlendirilmesi gerektiği" bir tarafa konulup başlık açılmasını istediğiniz kahramanlar hakkında da konu açmanız "isterük" cü düşüncelerinizin daha hızlı hayat bulması için etkili olur...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 12:32 
Saxon
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Demek bu sabah bölümün başlığını yanlış görmüşüm... :oops:

O zaman, eğer (her ne kadar Yunus bu konularda kimseye bir şey sormayıp, kendi başına karar alsa da) (neyi yönettiği belli olmayan) yöneticilerden biri olarak bu sorunun muhattaplarından biri de bensem, sorunun cevabı gayet basit:

Tabii ki açılmasın!

Çok istiyorsanız Ana Sayfadaki bölümlere katkı sağlayabilirsiniz.

Ama her karaktere ayrı sayfa açmak (hele hele içi boş kaldıktan sonra) ne işe yarayacak?

Hiç şüpheniz olmasın bir süre sonra başkaları da kalkıp biri de Dampyr sayfası istiyorum diyecek, öbürü Örümcek Adam isteyecek falan filan...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 14:05 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Oğuz yazdı:
Demek bu sabah bölümün başlığını yanlış görmüşüm... :oops:

Yanlış görmedin, başlık editlenmiş. Dün gece açıldığında "Conan Bölümü" idi...

Ben de bölüm açılsın mı bilmemne yerine katkı sağlamak isteyenleri katkı sağlamaya çağırıyorum. Aynı durum çok değil iki ay önce niki lazım değil bir arkadaş tarafından "Dylan Dog" odası açılsın mı şeklinde vuku bulmuştu. Ben de "içini dolduracaksan Yunus açar tabi niye açmasın" demiştim. Arkadaş da "sen aç Yunus, ben doldururum" dedi ve o tarihten sonra arkadaş bakıyorum sadece "1" mesaj yazmış ve dylan ile alakasız.

Yani aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diyorum, paylaşacak şeyiniz varsa laissez raconter diyorum...İçini dolduramadıktan sonra odanın ne faydası var?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 14:28 
Leto yazdı:
İçini dolduramadıktan sonra odanın ne faydası var?

sadece içini dolduramadıktan sonra değil, aynı zaman da da bu işler "gaz" ile oluyor.
birileri bir gazla çıkıp 3-5 güzel şey yapıyorlar, sonra ya destek olmuyor, ya köstek olunuyor iş-güç-cansıkıntısı derken bir de bakmışsın herkes çil yavrusu gibi dağılmış.

gidin resimliroman sitesi kahramanlar sayfasından her hangi bir cümleyi alıp google da aratın.
yüzlerce sitede bu yazıların yer aldığını göreceksiniz. yani o yazılar aynı zamanda paylaşıldıkça çoğalıyor, her bir cümleniz "sizden çalınarak" da olsa paylaşılıyor. yunus bile bu paylaşımlara bakıp "belki 1-2 kişi bu sayede çizgi roman almaya, yeniden okumaya başlar" diye mutlu :)

bu arada "çizgi roman röportajları" bölümü de nedense "omuz vererek" kurduğum bi yer. ben hiç "röportaj bölümü kurulsun" diye yaygara yaptım mı şimdiye kadar hehe...

eee laf lafı açıyor, birgün conanın biri ormanda dolaşırken bi tarzana rastlamış...

bu hikayenin devamını merak edenler de online çr sayfasından maceranın tamamına ulaşabilirler...

sevgiler saygılar...

hadi bu başlıkta bana eyvallah...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 16:16 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Conan için bölüm açılırsa, Zagor'un başı kel mi?, Tex köse mi?, Zembla yabani mi? Hepsi de Conan'dan daha fazla okunup seviliyor. Onların günahı nedir? Şaka bir tarafa siz kafanızdakileri klavyeye dökün forumun içinde olsun ana sayfada olsun bir yer bulunur. Emek zayi olmaz hiçbir zaman...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 16:27 
Saxon
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İşte buuu...

Demek muhabbet geyiğe döndü?

Hem de ne geyik, Conan geyiği!

Alaslar bu konuda ne düşünüyor acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 16:47 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Geyik muhabbeti olsun diye yazmadım. Olaya şaka yollu yaklaşarak forumun mevcut şablonu içerisinde hiçbir çizgi roman ya da kahraman için ayrı bir bölüm yok iken Conan için açılmasının anlamsız olduğunu söylemeye çalıştım. Conan bölümü ana sayfada kahramanlar bölümünde mevcut. Yazmaya istekli olanların yazdıkları http://resimliroman.net/kahramanlar/conan/ linkteki bölüme eklenip içerik zenginleştirilebilir. Ayrıca forumda Comics bölümüne yazılanlar taşınarak görüşler ve yorumlar paylaşılabilir. Conan İtalyan ve Amerikan ekolünü sevenlerin ortak noktası diye ayrı bir bölüm haketmiyor. Yaratıcılarından, orijinalinde bağımsız olarak kendi tahayyülümüzdeki Conan için bir bölüm açmamız gereksizdir. Geyik olayını mesaj kutusunda yapmaya özen gösteriyorum. Eğer burada yazdıklarım öyle anlaşılmışsa kusura bakılmasın benim eşekliğimdendir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2008, 22:23 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Oğuz yazdı:

Alaslar bu konuda ne düşünüyor acaba?

Düşündüklerimi söyleyeyim.
Sanırım bu konu tamamen yanlış anlaşıldı ve hepten suyu çıktı. Ben Conan için ayrı bir sayfa açılsın, buraya materyal konsun veya buna benzer bir şey demedim. Zaten resimli roman sitesinde kahramanları tanıtan bölümde Conan için bir tanıtım sayfası var ve diğer kahramanlara nazaran oldukça da doyurucu. Ben conan ile ilgili mesajların yazılabileceği ayrı bir bölüm olabilir mi sorusunu gündeme getirdim, tekrar ediyorum conan ile ilgili tanıtıcı/bilgi verici bir bölüm demedim. Bunu gündeme getirmemin nedeni ise conan karakterinin "bar with no name" kısmına ait kahramanlardan farklılıklar göstermesidir. Yani Superman, Spiderman, Batman vs. birbirleri ile anlamlı oluyorlar ama Conan ile yan yana çok anlamlı olmuyorlar. Bir mesajda Marvel Zombies konuşulurken, altında Batman'in kötü adamlarından bahsedilirken hemen yanında Conan konulu bir mesaj en azından daha sonra conan konulu mesajları taramak isteyen üyelerin gözüden rahatça kaçabilir. Bu büzden conan konulu mesajların paylaşılabileceği ayrı bir yer teklif etmiştim. Demokrasilerde çare tükenmez; örneğin "bar with no name" kısmına bir alt forum olarak da eklenebilirdi conan. Mesela Zagor KM kısmı veya Mister No KM kısmı gibi, örnekleri de var yani.
Teklif bu idi ama konu dallandı budaklandı başka yerlere gitti. Ama bana asıl ilginç gelen nokta şu ki; konunun dallanıp budaklanması anormal bir durum değil, ne de olsa burası bir tartışma / haberleşme / bilgilendirme platformu. Ama bazı üyelerimizin bu tekliften rahatsız olmasının nedenini anlamadım. Yahu bu Türkiye devletinin önümüzdeki 50 yılını etkileyecek önemli bir siyasi karar teklifi değil ki, hele "isterük" teması ile yazılmış bir teklif hiç değildi, sadece basit bir teklifti işte. Konuya bakan yetkili arkadaş teklifi inceler, şu nedenle olur veya şu nedenle olmaz der konu sonuçlanır, zaten Yunus buna benzer yalın bir cevap verdi. Diğer bazı üyelerin yazdıklarına anlam veremedim, daha doğrusu kullandıkları üsluba. Bazılarımız körüğü elimizden eksik etmiyoruz galiba; halbuki daha itidalli olsak daha emin ve hızlı adımlarla ilerlemez miydik ?

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: