Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 21 Eki 2018, 01:28

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bazı Öneriler
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 11:35 
Gundam Meister
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çizgi Roman'a gönül vermiş tüm arkadaşlara yeniden selamlar.

Çalışma tempomdaki aşırılıklar, bir süredir içinde olduğum monotonlaşmış depresyon durumu ve özellikle bu hafta ayyuka çıkan Internet ve elektrik kesintileri yüzünden bu foruma zaman ayırmak isteyip de bir türlü zaman ayıramıyordum. Öncelikle bunun için özür diliyorum. Kafama takılan bazı noktalarla ilgilki bazı hususlar var, onları paylaşmak istiyorum. Zaman ayırıp göz atarsanız sevinirim.

Bunlardan ilki şu: Vakti zamanında Gundam serileri ile ilgili foruma bir indirme index'i gönderme gereği duymuştum zira çok fazla seriden oluştuğundan, bunları nispeten en kaliteli kaynakları seçerek bir araya getirme ve izleme sırasına göre listeleme gereği duymuştum. Öte yandan kısa süre sonra bu başlık telif hakları sebep gösterilerek silinmişti. Konuyu bir polemik haline getirmemek için cevap da vermedim ama kişisel kanımca, Türkiye'de yayın yada satım konusunda lisansı alınmamış yapımları listeleyebilmeliyiz diye düşünüyorum. Ideefixe'de zaten arama satırına arama yaparak hangi Anime'nin lisanslı DVD/VCD/Blu Ray'inin satışta olduğunun (yada bunların hangisine hala restock yapıldığını) kanımca denemek çok zor olmasa gerektir. Artwork kitaplarının scan'lerinden yada OST'lardan hiç bahsetmiyorum, onlar zaten Türkiye'ye girmiyor bile, onu geçtim yurtdışında bile sadece scanlation olarak bulunabilen kitaplar mevcut. Çok fazla uzatmadan sizden ricam, bir istisna olarak da olsa Anime - Manga bölümüne lisanslı olmayan yapımların indirme linklerini koyabilmek konusunda izin verilmesidir. Zira bu bölüm içerisinde ilgisini çeken bir yapımı internette çalakalem arayan bir kişi, muhtemelen çamur kalite kaynaklar yada kötü çevirilerle karşılaşabilir ve alacağı zevk nispeten çok aşağı inebilir. Bunu önlemek amacıyla -elbette spam boyutlarına da getirmeden- indirme linkleri verebilmek konusunda izin verilmesini tarafınızdan rica ederim.

Saygılarımla.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Bazı Öneriler
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 12:31 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Permission granted:)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 12:58 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Söz konusu yayınların Türkiye'de lisanslandırılması durumunda ilgili linklerin silinmesi konuşuluyla, özellikle animeler için böyle bir çalışma yapılabilir diye düşünüyorum. En azından işin tabiyatı gereği anime'ler konusunda biraz daha esnek hareket edebiliriz. Sözkonusu linkler ve indexler tanıtım yazılarının altında verilebilir. Akuma'nın da belirttiği gibi spam yapılması durumunda bölüm moderatörleri gerekli müdahaleyi yapar.Burda önemli olan paylaşımın niteliği. Tabii forum yönetimindeki diğer arkadaşların ve dolayısıyla sizlerin fikirleri önemli.

Bu arada Sevgili Akuma-Blade; RR'a gelip yazması için benim çok baskı yaptığım, anime'ler ve manga'lar konusunda oldukça donanımlı bir arkadaşımızdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 14:45 
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tekrardan hoşgeldin Akuma Blade :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 15:10 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Anime'lerle ilgili öneriniz uygun bulunmuştur. Tek bir şartla... Daha fazla tanıtım yazısı istiyoruz :twisted: 0-0

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 16:51 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Hoşgeldin Akuma Blade, tanıtım yazılarını Animeleri merakla bekliyorum... Anime ve Manga konusunda benim gibi bir cahili aydınlatan tüm arkadaşara teşekkürler... Char Aznable hariç tabiii :twisted: :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013, 17:08 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yunus yazdı:
Hoşgeldin Akuma Blade, tanıtım yazılarını Animeleri merakla bekliyorum... Anime ve Manga konusunda benim gibi bir cahili aydınlatan tüm arkadaşara teşekkürler... Char Aznable hariç tabiii :twisted: :twisted:

Yok değiştireceğim bu nick name'i zaten. Hakkını veremiyorum çünkü. Nerde bende o karizma :) Char Aznable pek şaka gelmez. Manfred von Richthofen (Red Baron) ve Ernesto Che Guevara karışımı bir karakterdir. Shuichi Ikeda'nın seslendirmesi bile adamı deler geçer :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=YlyiGmLIqS0

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz