Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 15 Ağu 2018, 22:11

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2006, 22:44 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Arkadaşlar çizenlerimiz, senaryo yazanlarımız,renklendirmecilerimiz,çinicilerimiz,teknolojiden anlayanlarımız var.Bunlardan da önemlisi hepimiz, seriler farketmez, kendimizce sıkı birer ÇİZGİROMAN okuruyuz.
Son zamanlarda pekçok nedenle tartışmalar oluyor.Bunların elbette tamamen önüne geçilemez ancak ortak bir projenin, bende dahil, tüm üyelerin birlikteliğine faydası olacağını düşünüyorum.Bizim olan birşeyi yapma becerisine ve şansına sahip olduğumuzu unutmayalım.Konuyla ilgili bilgilendirici,olumlu ,olumsuz yönlerini ortaya koyan mesajlarınızı bu alana bekliyorum.İlk " uyarıcı" mesajda, "unutulmamalı ki bu iş için, çok zaman ayırmak gerekecektir" deniyor..Evet bu doğrudur.Çizerler için bir örnek vereyim,karakalem,çini,renk,karigrafi derken bir işin yapım süreci çok uzayabiliyor.Ama yazımın başında da söylediğim gibi, bunların herbirini tekker teker, çok iyi yapabilecek insanlarında, RESİMLİROMAN ın içinde barındığını biliyoruz.Yani birlikten kuvvet doğacak ve belki de her ayın sonunda kendimize ait ve üstüne uzun uzun konuşup, övünüp,eleştirebileceğimiz bir ürüne sahip olacağız.
Digital RESİMLİROMAN.net Dergisi hazırlayalım.
Herkese iyi günler diliyorum...
ps:Konunun başladığı yer "Duyurular ve Öneriler" başlığındadır.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2006, 23:34 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
bir öneri; çizgiroman dergisi alanlar(strip, gerekli şeyler vs) o dergilerde beğendikleri ve beğenmedikleri kısımları listeleyip buraya yazarlarsa dergilerin güzel tarafları araklanm...:roll: pardon belirlenmiş beğenilmeyen kısımlardan ise uzak durulmuş olur.

eğer yazarlarının izni olursa dergide kullanılabilecek sürüyle (en az 6 aylık) materyal de mevcut sanırım forumlarda, sitede ve arşivde.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2006, 00:39 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İlk etapta elimizde malzeme olması açısından zpaydrmen in dediği gibi forumdaki bilgileri derleyebiliriz diye düşünüyorum.

Derginin içeriğinde Türkiye'de yayınlanmakta olan çizgi romanların geniş tanıtımları eğer yayınevleri izin verir ise o sayıda tanıtılan kahramanın bir macaresı da yer almalı.

Ayrıca burada çizimleri yer alan ama çizgi roman yapamyan arkadaşların çizgi roman yapması için bahane sanırım bu dergi ;)

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2006, 01:47 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
bu konudaki uyarılarımı zaten fikrin ilk ortaya atıldığı başlıkta belirtmiştim. işin biraz da olumlu yönünden bakarsak, bu tarz bir dergi amatör çizerlerimizin gelişmesi için çok yararlı olacaktır. belirtmiş olduğum gibi elinizi taşın altına sokacak iseniz güzel bir fikir. ama elinizi taşın altına sokacak iseniz.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2006, 13:00 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
benim naçiz fikrimce format ve içerik olarak Rodeo Strip iyi bir örnekti. Yerli çizgiroman üretimi açısından çöl sayılabilecek ülkemizde bir vaha gibiydi. benim fikrim tamamen R.S.'in yaptığı gibi ve hatta daha da ileri giderek mümkün olduğunca çok yerli ç.r. üretimine yer veren bir dergi yapılmasıdır. yani sayfaların %90'ını çizgiroman konulu yazılar değil bizzat çizgiroman işgal etmeli. genç yazarlar ve çizerler için bir kendini gösterme arenası olmalı. böyle bir dergi yerli ç.r. için bir bayrak gemisi görevi üstlenmiş olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2006, 09:21 
Kara Şövalye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
bence de çizgi roman daha çok olmalı. anladığım kadarıyla herkes çalışmasını (yazı ya da çizgi roman) sunabilecek ama hangi çalışmaların dergiye konacak kalitede olduğuna hangisinin olmadığına kim karar verecek? çalışmasını gönderen bir arkadaş reddedilince hayalkırıklığına uğramayacak mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2006, 10:30 
Niyet ciddiyse..Resimli Roman dergisi için maddi-manevi her türlü desteği veririm.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2006, 18:52 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Şimdi anladığım kadarıyla siz çizgiroman dergisi değil çizgiroman yapmak peşindesiniz. Açık söylemek gerekirse bir mucize olmadığı sürecek sürekliliği olabileceğini sanmıyorum. :roll:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2006, 17:08 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
http://www.rr-dergi.tr.cx

bir fikirin gerçek hayata uygulanmasının en saydam yansıması olarak düşünün ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2006, 17:14 
Oy oy oy... İşte hız diye buna derler, Falsh halt etmiş yanında. Eline sağlık zpaydi, güzel bir örnek olmuş :wink:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2006, 17:52 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
zpaydrmen

Ellerine sağlık
Şimdi ilk aşama bir denemsayısı hazırlamakta ama biri bana online dergi formatı için gerekli programları ve nasıl kullanıldığını öğretebilir mi?

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2006, 18:52 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
ellerine sağlık zpaydrmen.
forum'un çok sayıda bilgiyi, oldukça karışık bir şekilde barındırdığına katılıyorum. özellikle (eski) foruma ilk kayıt olduğumda, yazılanları okumak/elemek oldukça zor olmuştu. nitelikli yazıların ve çizimlerin bu şekilde (ya da bir şekilde) toplanması iyi olur.
tabii dergi çokça değiştirilebilir; ama oldukça başarılı bir "deneme" olmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2006, 21:51 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
zpaydrmen Ellerine sağlık.Arkadaşlar ilk mesajdan sonra bakalım kimler ne düşünüyor diye bekleyip, yeni bir mesaj atmamıştım .Ama zpaydrmen olaya aktif olarak başladığına göre bizlerinde bişiler yapması lazım diye düşünüyorum.Ben hemen çizmeye başlıyacağım ama elimdeki senaryolardan birisi yerine, bu sitedeki yazar arkadaşlardan birisiyle çalışmak isterim.Sanırım bu işin ruhuna daha çok yakışacaktır.İLgilenen arkadaşlar benimle iletişime geçerlerse sevinirim.

sahanilhangi çalışmanın konulacağına kim karar verecek diyor.Sanırım bi şekilde bu herkesin ortak düşüncesi.Arkadaşlar benim önerim, şu hiçbir işe yaramadığı düşünülen grublar kısmında Yazar -Çizer-Mühendisler(teknoloji ksmına bişi bulamadım.İşte bu konuya bu kadar yatkınım :) )Okuyucular diye grublar oluşturalım ve bu grupların herbirinden heray iki kişi(sayı değişebilir) işlere anket usulü oy versin.Ve bu kişiler heray değişsin.Böylece dergi, hepimizin dergisi olma özelliğini korur.Sayısı, bu sistemin akışını engelleyemecek şekilde ayarlanacak bir değişmeyen grubuda kurulup, işin gidişatını organize edip yine oy verebilirler diye düşünüyorum.
Lütfen düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2006, 01:16 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sanırım bu proje yattı.Ses seda yok...Uğraş sarfeden (orda birileri bişiler yapıyo mu?)yapan tek arkadaşımız zpaydrmen' e teşekkür ediyorum.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2006, 02:08 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Arkadaşlar pdf de nasıl hazırlayabileceğimizi sormuştum ama cevap almadım hala ilk sayıyı hemen hazırlayacağım cevabı alabilirsem. :roll:

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: