Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 21 Eyl 2018, 18:31

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 58 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Orfani (Yetimler)
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2013, 00:12 
Tren uzmanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ya yine mi Nathan türü bilim kurgu. Bir de Nakamura varmış. Şu limon suratlı Japonları işe karıştırmasalar olmaz sanki. Ulen adam boktan mangalarıyla senin çizgi roman geleneğinin içine ediyor sen hala capon da capon. Hayret bişi ya.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2013, 23:49 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
sentinel yazdı:
Ya yine mi Nathan türü bilim kurgu. Bir de Nakamura varmış. Şu limon suratlı Japonları işe karıştırmasalar olmaz sanki. Ulen adam boktan mangalarıyla senin çizgi roman geleneğinin içine ediyor sen hala capon da capon. Hayret bişi ya.

Orhan Baba... Orhan Baabaaaa... Allah adamı daş yapar. Daha da kötüsü çoluğun çocuğun diline dolar. Sürüm sürüm süründürür. Yazma böyle şeyler. Bu kerkenezler, Caponları taklit etselerdi adam olurlardı. Keza beğenmediğin Caponlar, bilim kurgunun hasını yaparlar. Sağdan soldan aparma fikirlerle, derme çatma tasarımlarla yola çıkanlar limon suratlılar değil, İspanyol Sidiğinde şifa arayanlar, bunu da unutma. Sen çekik gözlülere değil DC'nin 1950'lerde yayınladığı Tomahawk'ları taklit edip önüne Kaptan Swing diye koyanlara kız :)

Bu arada Yunus senin o çok benzeşiyoruz dediğin İtalyanlar, Anadolu insanının tırnağı bile olamaz.

Yukardaki mesajı beğenen Sayın Holliday ve kurtaran adam... Ensenizdeyim :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 00:21 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Char Aznable yazdı:
Bu arada Yunus senin o çok benzeşiyoruz dediğin İtalyanlar, Anadolu insanının tırnağı bile olamaz.

Söyleminiz, en hafif tabirle, hiç hoş değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 10:12 
Tren uzmanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Char Aznable yazdı:
sentinel yazdı:

Orhan Baba... Orhan Baabaaaa... Allah adamı daş yapar. Daha da kötüsü çoluğun çocuğun diline dolar. Sürüm sürüm süründürür. Yazma böyle şeyler. Bu kerkenezler, Caponları taklit etselerdi adam olurlardı. Keza beğenmediğin Caponlar, bilim kurgunun hasını yaparlar. Sağdan soldan aparma fikirlerle, derme çatma tasarımlarla yola çıkanlar limon suratlılar değil, İspanyol Sidiğinde şifa arayanlar, bunu da unutma. Sen çekik gözlülere değil DC'nin 1950'lerde yayınladığı Tomahawk'ları taklit edip önüne Kaptan Swing diye koyanlara kız :)

Yukardaki mesajı beğenen Sayın Holliday ve kurtaran adam... Ensenizdeyim :twisted:

Savaş baltalarını topraktan çıkarıyorum Erdem. :) Woah, İtalyan çizgi romanlarında Japon ve manga esintilerini beğenmiyorum. Jonathan Steele'i hatırla abicim. Hepimiz iyi değil demiştik. http://www.sergiobonellieditore.it/sezi ... han-steele

heh heh. :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 10:38 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Erdem canın kavga mı istiyor :twisted:
Hiç havamda değilim... :)) Seni Orhan abiye hale ediyorum... [-o<

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 15:07 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
nikopol yazdı:
Char Aznable yazdı:

Söyleminiz, en hafif tabirle, hiç hoş değil.

İşim gereği İtalyanlarla çok çalıştım. Açıkcası şu meşhur Akdenizlilik tanımının biraz palavra olduğunu düşünüyorum. Bunu yazmış olmamın nesi rahatsız edici anlayamadım. Ayrıca üslubum ve yazdıklarım için sizden onay olacak değilim.

En son Char Aznable tarafından 25 Eki 2013, 16:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 15:57 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Char Aznable yazdı:
İşim gereği İtalyanlara çok çalıştım. Açıkcası şu meşhur Akdenizlilik tanımının biraz palavra olduğunu düşünüyorum. Bunu yazmış olmamın nesi rahatsız edici anlayamadım. Ayrıca üslubum ve yazdıklarım için sizden onay olacak değilim.

Birisi çıkıp "Türkler İskandinav insanının tırnağı bile olamaz" diye forumda yazabilir mi?

Onay vermek haddime değil; siz kamuya açık bir yerde görüşlerinizi yazıyorsunuz, ben de fikrimi belirttim. Kusura bakmayacaksınız, her türlü milliyetçi zırva bende alerji yapıyor.

Akdenizlilik meselesinde ise, size yanıt olarak yazmıyorum, bence de ortada bir palavra var. Türkler Akdenizli falan değil. Memleketi kendi yaşadığı çevreden ibaret gören insanların bir hezeyanı bence bu. Bir de belki de kendini Avrupalı bazı halklarla (Yunanlılar, İtalyanlar, vs.) aynı görme isteği...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 16:53 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
nikopol yazdı:
Char Aznable yazdı:
siz kamuya açık bir yerde görüşlerinizi yazıyorsunuz, ben de fikrimi belirttim. Kusura bakmayacaksınız, her türlü milliyetçi zırva bende alerji yapıyor....

Sevgili Nikopol, ne yazık ki kamuya açık alanlar benim gibi faşistlerle dolu. En iyisi sen alerjik reaksiyonlara neden olacak etmenlerden uzak dur.

En son Char Aznable tarafından 25 Eki 2013, 22:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 17:18 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İki kere Yunanistan'a, iki kere Hırvatistan'a gittim, bize en azından Ege'de yaşayanlara o kadar benziyorlar ki, Özellikle Yunanlıların yemek kültüründen tutunda verdiklere tepkilere kadar bu kadar benzerlik olması beni çok şaşırtmıştı.
Saf ırk diye bir şey olmadığı gibi yüzlerce yıl aynı coğrafya da aynı denizin kıyısında yaşayan insanların birbirlerinden etkilenmemesine, birbirine benzemesine imkan yoktur.

İtalyan çizgi romanlarının zamanında Amerikan çizgi romanlarından bizlere daha yakın gelmesinin açıklamasını çok merak ediyorum. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 18:47 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yakın gelme durumu yok Yunus. Alışkanlıklar ve çocukluk nostaljisi var. Daha önce de yazdım.Kendimi tekrar etmekten hoşlanmıyorum. Tay, Zagor yerine Pilote dergisini bassaydı, bugün Fransız çizgi romanı neden Amerikanya çizgi romanından daha yakın diyecektin.

En son Char Aznable tarafından 25 Eki 2013, 19:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 18:52 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Erdem Frankofonlar çocuk dergilerinde sürekli basıldı. Her hafta vardı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 18:59 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yunus yazdı:
Erdem Frankofonlar çocuk dergilerinde sürekli basıldı. Her hafta vardı...

Zagor'un yerine Pilote mi yayınlandı Yunus !? Ya da soruyu şöyle sorayım. Pilote'deki çalışmaların tamamı o çocuk dergileri içinde basıldı mı ? Burda popülerlik açısından yayın formatı ve sunuş biçminin önemini de unutuyorsun. Örneğin insanlar Black Sad'ten Doğan Kardeş içinde yayınlandığı dönemde değil albüm formatında basıldığında haberdar oldular.Sonra çok özür dilerim ama İtalyan çizgi romanı ve Akdenizlilik arasında kurduğun bağlantı bana çok eğreti geliyor. Zagor, Teks gibi yayınlar sonuçta İtalyanların 50'ler Amerikan çizgiromanlarının taklitleri. Sen Amerikan ÇR'sini taytlı kahramanlar furyasını olarak mı algılıyorsun ?

En son Char Aznable tarafından 25 Eki 2013, 23:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 21:26 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Erdemcim, biliyorsun ki Türkiye'de de dışarıdan esinlenerek çizgi romanlar yapıldı ve oldukça da tuttu. Peki neden tuttu birebir kopya edilmediği için. İçine bizden unsurlarla yeniden yorumlandığı için. Söz konusu İtalyan çizgi romanı için de geçerlidir.

İtalyan çizgi romanın Amerikan çizgi romanı yanında Amerikan sinemasından esinlendiği bir gerçektir. Ama bu yapılanın adının fumetti olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu İtalya da yapıldığı anda Amerikan menşeinden çıkmıştır diye düşünüyorum.

Aslında bu tartışmalarımıza ışık olması açısından üniversitelerin sosyolojik araştırma yapması gerekiyor diye de düşünmüyor değilim hani...

Phantom tayt giymiyor muydu :twisted: :twisted: =)) :))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 21:33 
Tren uzmanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bir yerde okumuştum espriyle karışık şöyle diyordu: "Yunanlılar kendini İtalyan sanan Türkler, Türkler ise kendini Orta Asyalı sanan Rumlardır." Valla sakın kızmayın bana galiba ekşide falan rastlamıştım bu lafa. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 23:00 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yunus yazdı:
... Türkiye de bir çok zenci vardır. Hepimizden daha Türk tür.

Şu yazdıklarından sonra imana geldim Yunus :twisted:

Yunus yazdı:
... Bizim ülkemizde çizgi roman neden gelişmiyor, bakın size hiç alakasız bir konu... Acaba farkında olmadan yaptığımız ırkçılık yüzünden olmasın.

Evet, Abi olabilir.

Yunus yazdı:
Kardeşim Erdem, seni çok iyi tanıyorum ve bırak ırkcılığı, insanların güzelliklerine göre bile ayırım yapmayan sana cevap değil bu yazdıklarım.

Ama ben seviyorum ırkçılığı. Sigara gibi bırakamıyorum. Zararını biliyorum ama olmuyor :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 58 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: