Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 18 Kas 2018, 01:26

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 68 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Orfani (Yetimler)
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2013, 23:01 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tüüüh Yunus'umun mesajı silinmiş =))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2013, 00:44 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Erdem sen mesajı silince bende sildim... Şimdi yaptığın alıntılar eksik bilgiye neden olacak. :twisted:
Ekliyeyim bari;
Alıntı:
Sanırım kimsenin Türk ırkına laf söyleme gibi derdi yoktur, tabii başka ırklara da... Zaten burada işimiz ırklar değil, çizgi roman... İnsan kendini ne hissediyorsa öyledir. Bunun ırkla pek de alakası yoktur... Türkiye de bir çok zenci vardır. Hepimizden daha Türk tür. Ülkemiz için ellerinden ne gelirse yapabilecek yürekte insanlardır. Burada ırkı yüceltmek veya yermek bu yüzyılda artık unutulması gereken şeylerdir. Bakın bu hastalık yüzünden bizler yüzlerce yıldır yaşadığımız vatanımızdan olmuşuz. Tarifi olmaz acılar yaşamışız. Dünya da gelebilecekleri tek yer olduğunu düşündükleri Anadolu'ya geldiklerinde bu sefer dışlanmışlar. Sebep neymiş Türkçe bilmiyorlar, adetleri farklı vs... Mersin'de bir Giritli büyümüz bu aşağılamalardan kurtulmak için bir gün Kahve de ayağa kalkıp Kuran-ı Kerim okuduktan sonra kabul edilmiş.

Yaşadıkları yerlerden Türk oldukları kovulan bu insanlar, büyük acılar ve zorluklar altında geldikleri yeni yurtlarında bu sefer Türk olmamakla suçlanmışlar. İşte herhangi bir ırkı övmenin insanlığımıza ve insanlara verdiği zarar. 6 yaşındaki çocuk 1930 lu yıllarda okula gittiği zaman bilmediği bir dil için öğretmen tarafından dövülen çocuğun ne suçu vardı. Bence ırkçılığın en son yapılacağı yer Anadolu olmalıdır. Çünkü kültürel olarak dünyanın en zengin yerinde ırkçılık (bunun içine dinsel ırkçılıkta giriyor) yapmak bu topraklara yapılacak en büyük ihanettir bana göre. Belki Türk ırkının bir parçası olmayabilirim (DNA testi yaptırmadım :) ) açıkçası buda beni rahatsız etmiyor ama Türk Milletinin bir parçası olmaktan her zaman onur duyuyorum. Türk Milleti bir parçası olmak Mimar Sinan, Sokullu Mehmet Paşa, Lefter Küçükandonyadis kadar bana da gurur veriyor. Bu nedenle Yunus Emre gibi yaradılanı severim yaradandan ötürü...

Türkiye de çizgi roman yok neden konu yok... Bakın Yahudilere Mause isimli çizgi romanı ile tüm dünyanın en prestijli çizgi romanını çıkarmışlar. Peki bu topraklarda yaşayan insanların hikayeleri onların hikayesinden daha mı az önemli... Ama ne yazık ki bunları yazmaya konuşmaya hala korkuyorlar... Bizim ülkemizde çizgi roman neden gelişmiyor, bakın size hiç alakasız bir konu... Acaba farkında olmadan yaptığımız ırkçılık yüzünden olmasın.

Kardeşim Erdem, seni çok iyi tanıyorum ve bırak ırkcılığı, insanların güzelliklerine göre bile ayırım yapmayan sana cevap değil bu yazdıklarım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2013, 06:27 
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Affınıza sıgınarak esinlenme ile alakasız olacak ama ırk kelimesine takıldım. Benim bildiğim sarı ırk, beyaz ırk, siyah ırk. Biz Türkler ırk değiliz, milletiz. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2013, 14:11 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nemo yazdı:
Affınıza sıgınarak esinlenme ile alakasız olacak ama ırk kelimesine takıldım. Benim bildiğim sarı ırk, beyaz ırk, siyah ırk. Biz Türkler ırk değiliz, milletiz. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Türk milleti içindeki zencilerin ırkçılığını yapıyorum ben Nemo'mom .Amerika'daki Black Panthers gibi bir grubumuz var, Anadolu Panterleri :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2013, 23:36 
Tren uzmanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bravo Yunus'a, gönlümden geçenleri yazmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2013, 10:05 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu tartışmaların Orfani ile ne ilgisi var gençler.

Bir başlayınca sonunu alamıyoruz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2013, 10:52 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bugüne kadar Orfani hakkında yazılanlardan anladığım kadarıyla, özgünlük kaygısı gütmeyen, "Yaaa tutarsa" mantığında üretilmiş, Bonelli için biraz deneysel bir çalışmayla karşı karşıyaymışız gibi... Bakalım İtalya'da ne kadar başarılı olacak. Zamanla göreceğiz. Türkiye'de yayınlanıp yayınlanmaması konusunda şimdiden bir şey söylemeyelim derim ben.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2013, 12:06 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sentinel gibi, Brendon seven gençlere yönelik bir çizgiroman.

Benim gibi yaşlılara göre değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 09:34 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çizgi Düşler telifini almış.2014'te başlıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 11:02 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çizgi Düşler bunu boşversin.... Dragonero'yu bassın... Beeeh...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 12:46 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Darkwood Sâkini yazdı:
Çizgi Düşler bunu boşversin.... Dragonero'yu bassın... Beeeh...

Hocam yurdum insanı, kopil de olsa BK'ya aç. Haaa gönül ister ki Metabarons'ları, Mobius'un Incal'lerini bassınlar... Eeeeeh inşallah onlara da sıra gelir. Gerçi ÇR okurları olarak ömrümüz "inşallah ve maşallah"larla geçiyor ama...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 14:57 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
BK ne ola?

Metabarons nedir?

Incal de ne demek?

Ben cahil bir Darkwoodluyum... Anlamam böyle tabirlerden... Zorlama Erdem, beyin hücrelerimin devrelerini... :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 18:18 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Estağfurrullah Abi. Cahillik ne kelime. Olur mu öyle şey. Kabahat bende. Delikanlı gibi 'bilimkurgu' yazmayıp BK diyip geçersem olacağı bu. Kolayına kaçıyoruz. Metabarons, Jodorowsky'nin DUNE esintileri taşıyan bilimkurgu serisi. Cep telefonundan yazdığım için bu mesajda ÇR'ye dair görsel kullanamıyorum. Kısaca Frankofon diyim geçeyim. Ne geliyorsa başıma bu tembelliğimden geliyor. Neyse bir ara uzuuuuuuuuuuuuun uzadıya bir tanıtım yazısı gönderirim. INCAL ise Mobius'un işleri arasında benim bir türlü İncelazca baskılarını alıp okuyamadığım, deli gibi merak etttiğim bir başka BK serisi. Bunlar benim "inşallah"larımdan. Maşallahlarım yok mu ?! Var Abi. Mesela bu ay Marmara'nın yayınladığı Lejyon.

En son Char Aznable tarafından 14 Kas 2013, 00:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2013, 01:13 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Darkwood Sâkini yazdı:
BK ne ola?

Metabarons nedir?

Incal de ne demek?

Ben cahil bir Darkwoodluyum... Anlamam böyle tabirlerden... Zorlama Erdem, beyin hücrelerimin devrelerini... :?

Bakmak isterseniz, Metabarons'a dair önceden açılmış şöyle bir başlık var:
viewtopic.php?f=7&t=1192

ABD'deki yayıncısı Humanoids'in websitesinden örnek sayfalar:
[img=float-left]http://www.humanoids.com/assets/CatalogueArticle/256/5-58-Metabarons-Integrale-USlow-3_big.jpg[/img]Resim

[img=float-left]http://www.humanoids.com/assets/CatalogueArticle/256/5-58-Metabarons-Integrale-USlow-5_big.jpg[/img]Resim

[img=float-left]http://www.humanoids.com/assets/CatalogueArticle/256/5-58-Metabarons-Integrale-USlow-7_big.jpg[/img]Resim

[img=float-left]http://www.humanoids.com/assets/CatalogueArticle/278/Metabarons-integrale_US-site-53_big.jpg[/img]Resim

Resim

Metabarons'un ilk iki sayısını okumuş (İngilizce baskısı tek cilt), okuduğum kısmı çok beğenmiştim (Ancak Fransızların BDTheque sitesinde 5 üzerinden 3.22 gibi mükemmel denemeyecek bir not ortalamasına sahip olduğunu söylemeliyim). Karakterlerin iyi işlendiği epik bir hikayesi vardı. Incal ise ayrı mevzu. Bahsettiğimiz Metabaron, Incal evreninde doğduysa da, Incal bana Türkiye'de tutmaz/satmaz gibi geliyor (Nitekim İthaki Incal'in ilk cildini yayınlayıp devamını getirmeden bırakmıştı). Nedenini niçinini belki de ayrı bir başlıkta tartışmak gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2013, 10:30 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İncal tutmaz, haklısın.

Metabaron da zor.Çok kaliteli basılırsa belki.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 68 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: