Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 15 Kas 2018, 12:29

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2015, 12:12 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu başlığı neredeyse iki yıldan beri açmak niyetindeydim. (İki yılı geçmiş 06/09/2012 den beri bekliyormuş resim, çok tembelim)En sonunda kısmet oldu. Şimdi gençler yaklaşın azcık ve şu alttaki resme bir bakın. Sonra devam edeceğiz.

Resim

İşte karşınızda, her ne kadar yabancı devlet adamları geldiğinde "böyle saray yaptıklarına göre burası büyük bir devlet" dedirtecek kadar olmasa da, kendi çapında dosta güven, düşmana korku veren bir kale. Adamımız Swing'in karargahı Ontario Kalesi. Kareyi görünce kafamda küçük bir hesap yaptım. Lütfen elinize kağıt kalem alın.

Resimde görüldüğü üzere ufka bakan 3 kişi var. Sanırım biri Blöf, diğer Gamlı Baykuş.

2 adette nöbetçi görünüyor oldu 5.

Swing zaten var etti 6.

Tam bilmiyoruz ama Blöf genelde 1. Takımı komuta ettiğine göre en az iki takım var. TSK Tim düzenine göre 17 kişi kabul etsek iki tim 34 kişi yapar. tam kadro 40'a çıktı.

Her ne kadar yemek, çamaşır, bulaşık, ütü her işi Betty yapıyor gibi gösterilse de zannetmiyorum ki esas oğlanın sevgilisi Ontario Kurtlarının donunu yıkasın. Bir karargah hizmet takımı mutlaka olmalı. Betty +5 kişi daha diyorum. Total personel 45.

E gideni kalanı, misafiri, yaralısı, boku püsürü en az bi on kişi daha etti 55.

Yine bu alanda yatakhanesi, helası, cephaneliği, Swing'in ofisi, yatağı (Betty ile kurtların içinde halvet olacak değiller ya) bir sürü yer lazım. Değil mi?

Ve resme bir daha bakalım. Kalenin ve üzerinde duran adamların boyutlarına bakıca o 55 kişi bu kalenin neresine sığar arkadaşlar. Su altında bölümleri var da ben mi bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2015, 12:36 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Burçlardaki figürler okurun kolay algılaması için olması gerekenden büyük çizilmiş; yani kavramsal perspektif uygulanmış. Gemiye ve kalenin yapı öğelerine(pencerelerin, kapıların yüksekliği v.s.) bakıldığında figürlewrin en az %60 oranında küçülmesi gerekiyor. Türkçesi o önünde durdukların çitlerin adamların boyunu aşması lazım. Bu oranlar göze alındığında ahşaptan yapılmış 40-50 kişilik bir ileri karakol için boyutları uygun. Zaten tarihi olarak da Ontario nehri üzerinde İngilizler sadece küçük ticaret karakolları kurmuşlar. ;)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: