Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 15 Ağu 2018, 22:11

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Conan (2007)
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2008, 12:57 
Avarel
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Türü: Action
Yapımcı Firma: Nihilistic Software
Sistem: XBOX 360, Playstation 3
Durum: Piyasada

Hikaye:

Bir mezar soyarken Kara Veba isimli bir yaratığın saldırısına uğrayan kahramanımız Conan, sihirli zırhını kaybeder ve kendisini denizin ortasında bir yere karaya vurmuş olarak bulur. Bir amazon kraliçesi de Conan'ın büyülü zırhının peşindedir. İkili beraber denizleri aşarak mecaradan mecaraya atılır ve sihirli zırhı geri almaya çalışır.

Nedir?:

THQ'nün Conan lisansı ile yaptığı bu ikinci oyundan kendimi tekrar etmemek amacı ile bahsetmemiştim, konusu açıldı iyi oldu.

Nihilistic'in yaptığı bu oyun kurtaran adam beyin de belirttiği gibi aslında bir God of War kopyası. Pek çok yerde God of War'dan esinlenmiş mekanikler gözümüze çarpıyor. Lakin ben oyun konusunda kendisi kadar iyimser değilim.

Aslında Nihilistic'e kızmamam lazım. Güvenilir kaynaklardan aldığım bilgilere göre projenin ortasında ödenek kesilmiş ve oyunu alelacele bitirmek zorunda kalmışlar. Bu açıdan bakıldığında oldukça iyi bir yapım. Yine de orta karar olmayı geçemiyor. Dövüş sistemi güzel ve zevkli. Ancak bunun dışında ben malesef sadece negatifler görebiliyorum.

Senaryo, sanki 15 yaşında amatör bir çizgi romancı tarafından yazılmış gibi olmakla kalmayıp kaynak materyali hakkında da inanılmaz günahlar işliyor. Pivot noktası Conan'ın büyülü zırhı bir kere. Conan'ın hayatında ne zaman büyülü bir zırhı olmuş veya hayatında ne zaman büyülü herhangi bir objeye uzaktan bile olsa dokunmak istemiş merak ediyorum şahsen. Tamamen karaktere aykırı bir şey bu. Öldürdüğü düşmanların ruhlarını emdiğimiz Conan oyunundan sonra gördüğüm en garip şey.

İkincisi seslendirme ve ses efektleri oldukça başarısız. Conan'ın hem sesi hem replikleri daha ziyade bir avrupa asilzadesi gibi. Kılıçlar ise kılıçtan çok kurumuş balık gibi ses çıkarıyorlar. Grafikler bir önceki jenerasyon için bile detaysız ve kalitesiz. Sanat yönetmenliği vasatın üzerine çıkmıyor.

Toplamda şayet Conan hastası değilseniz, veyahut God of War III'ü bekleyemeyecek gibi hissediyorsanız kendinizi, ancak o zaman tavsiye edebileceğim bir oyun. Kaldı ki gerçekten Conan seven bir insansanız da oyunun senaryosu size hakaret gibi gelecektir.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Conan (2007)
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2008, 16:14 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Alıntı:
Toplamda şayet Conan hastası değilseniz, veyahut God of War III'ü bekleyemeyecek gibi hissediyorsanız kendinizi, ancak o zaman tavsiye edebileceğim bir oyun. Kaldı ki gerçekten Conan seven bir insansanız da oyunun senaryosu size hakaret gibi gelecektir.

Tanıtım yazısı için teşekkürler. Senaryo konusunda yazdıklarına katılıyorum. Oldukça sığ ve Conan evrenine ters bir senaryo. Texture'ların zayıf olduğunu söylemiştim. Kombat ve akıcılık iyi, gow hayranları için de eğlencelik olarak oynanabilecek bir oyun. ign gibi sitelerde de aldığı not 7/10 civarında.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: