Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 14 Ağu 2018, 10:21

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Max Payne Serisi
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2012, 19:46 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ve sonunda Max Payne 3'üme kavuştum.

Gece yarısı kurduğum oyunun masaüstü simgesine tıklarken kafamdan geçenler şunlardı: "Çalışıp çalışmadığına bir bakayım,daha sonra uyurum." Bu niyetle oyuna girdim ama bir de ne göreyim.Ortada müthiş bir giriş vardı,o kadar sıkıntı çektikten sonra nihayet kendini dağıtmış Max abi duruyordu karşımda. Oyun çıkmadan önce hakkında sarf ettiğim o çirkin sözleri geri almaya karar vermiştim. Ama ilk bölümü oynayıp bitirdikten sonra,tüm heyecanım kayboldu. Karşımda sıradan bir konuya ve sıradan bir oynanışa sahip sıradan bir aksiyon oyunu vardı. Aslında ilk Max Payne de sıradan bir konuya sahipti. Ancak çoğu kişi tarafından savunulan şu görüşe katılıyordum: Oyunun konusu çok klişe ancak öyle bir konu anlatımı ve öyle karizma replikler var ki,oynarken asla sıradan bir hikayenin içindeymiş gibi hissetmiyorsunuz. Bunun yanında ilk oyun tam bir görsel ve işitsel bir ziyafetti ve bu atmosferi tamamlayan unsurlardı. Böylece biraz abartıldığını düşündüğüm için deli gibi sevdiğimi itiraf edemediğim o ilk oyundaki bazı sahneler ve diyaloglar, oynayalı 11 yıl geçmiş olmasına hafızamdan silinmemiştir. İkinci oyunu ise daha çok sevmiştim.

Bu oyunun daha 2.bölümünü bitirmemiş biri olarak çok yorum yapmaya hakkım yok. Ancak gene de ilk 2 oyunun tırnağı edemeyeceğini söyleyebilirim. "Hadi birazcık daha Max Payne 3 oynayayım" demiyorum. Beğenmediğim oyunları bile bitirmek için kasan biri olarak Max Payne 3'ün nasıl sona ereceğini merak etmiyorum. Fabiana Branco dışında hiçbir karakter beni etkilemedi. Kaldı ki o da fıstık kontenjanından etkilendiğim karakterler listesine girdi,oyunun ilerleyen bölümlerinde ölse de çok umrumda olmaz. Ve asla muhtemelen bir yıl sonra ismini hatırlayamayacağım bu bayan asla sesini bugün bile duysam tanıyacağım Mona Sax ile boy ölçüşemez. Şu ana kadar oyun beni pek etkilemese de Max'in Sao Paulo yorumu kahkaha atmama sebep oldu. Max'in bu şehir hakkında yaptığı ilk tanım şu:

Gizlenen yazı:
Baghdad with g-strings

Kısacası en kötü hali bile karizmatik olan Max eğer bu ayarda en az 50 adet aforizma yumurtlamayacaksa bu oyunu beğenmek için tek bir sebebim bile olmayacak.

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: