Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Eki 2018, 04:22

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 516 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 131 32 33 34 35 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: BAR WITH NO NAME
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2013, 19:42 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Earth One da öyle idi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2014, 11:13 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Bundan 5-6 yıl önce birilerinin; Tim Sale ve Jeph Loeb'in, Brubaker ve Rucka'nın, Paul Dini ile Bruce Timm'in hatta Miller'la Mazzucchelli'nin bile gücünün yetmediği bir işi becerip, Neal Adams ve Dennis O'Neil(bir dakika bu iki isim telaffuz edildiğinde ayağa kalkıp saygıyla cekedimin önünü ilikleme ihtiyacı hissediyorum) tahtından indireceği söylenseydi güler geçerdim. Pek çoklarının DC'nin don çıkarma operasyonu olarak algıladığı The New 52 teranesi sonrasında belki de en sağlam giden serilerden biri Batman. Bunun durumun müsebbiği de Scott Snyder ve Greg Capullo ikilisi.

Şu aralar Çizgi roman sayfalarında, Hedge Ledger'in Dark Knight'daki performansını bile gölgede bırakan Joker var. Snyder okuru öyle bir psikopatla karşı karşıya bırakıyor ki... Daha önce gördüğünüz makyajlı palyaçoları ve muhallebi çocuklarını unutun. Aslında bu durum Dynamic Duo Capullo ve Snyder'ın el attığı tüm Bat Villain'ları için geçerli. Arkham Asylum sakinleri; sosyopatlar, maskelerin ve sembollerin arkasına sığınan hastalıklı zavallılar ilginç bir değişim geçiriyor. Sessizce revize ediliyorlar. Gördüğünüz tozu dumanı çıkaranlarsa DC editörleri değil, Bat okurları :) Spoiler vermemek için kendimi zor tutuyorum. Kusura bakmayın Hani Türkçe olarak yayınlanmayacak olsa buraya afilli bir tanıtım yazısı konduracağım. Gerçi ben insanları meraklandıracak, söz konusu dergileri alıp okumaya iten kısa mesajlardan hoşlanıyorum. Açıkcası Morrison'ın yazdığı Bat'lerden (özellikle Batman R.I.P'den sonra) çok ümitli değildim. Court of Owls ve Death of the Family'nin ben de şok etkisi yarattığını söylebilirim. Talon ve Court of Owls'un, O'Neil'ın Ra's Al Ghul'u ve League of Shadows'u kadar kalıcı olacaktır diye düşünüyorum.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2014, 16:46 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Japonların D-Sytle dedikleri bir olay var. Popüler Anime-Manga karakterlerin biraz daha küçük, sevimli, karikatürize versiyonlarının ayrıca animasyonlarını, çizgi romanlarını, figürlerini üretirler (özellikle Good Smile firmasının Nendoroid'leri çok meşhurdur).

Vietnamli çizer Dustin Nguyen, Batman Heart of Hush'dan beri benim hayranlıkla takip ettiğim bir çizer. Şu aralar tradepaperback baskıları bile bulunmayan Batman: Streets of Gotham serisini fasikül olarak takip etmiştim. Nefisti... American Vampire: Lord of Nightmares'da Scott Snyder'la beraber harika bir iş çıkarmışlardı. Açıkcası DC editörlerinin, Disney Lobisine (!) kaptırmamak için ayaklarına kapanması gereken bir çizer (Ne yazık ki Mahmud'u ellerinden kaçırdılar).

Nguyen'in D-Sytle kıvamında Bat Klanını karikatürize ettiği 12 sayılık BATMAN: LI'L GOTHAM serisinin ilk cildi geçtiğimiz ay çıktı. Açıkcası alıp inceleyebilme fırsatım olmadı. İnternetten gördüğüm kadarıyla oldukça eğlenceliye benziyor :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

DC Collectibles fırsatı kaçırmayıp Li'l Gotham figürleri bile yapmış :twisted:

http://www.bigbadtoystore.com/bbts/sear ... l%20Gotham

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2014, 17:21 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nguyen'in çizimleri genellikle bu kıvamda. Li'l Gotham'da daha farklı bir tarz benimsemiş.

Resim

Resim

Neyse, şimdi burayı resim galerisi haline getirmeyim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2014, 23:23 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Batman of Shanghai, Cartoon Network'te gösterilen DC Nation Shorts serisindeki bölümlerden biri. 2006'da iki Çinli kafadar, Cloud Yang ve Clover Xie tarafından kurulan Wolf Smoke Stüdyosu tarafından hazırlanmış. 1930'ların Şangay'ında geçen toplam 3 dakika 48 saniyelik barut gibi parlayıp alev alan kısacık, eğlenceli bir animasyon :) Daha önce izlemiş olabilirsiniz. Yine de hatırlatmakta fayda var.

http://www.youtube.com/watch?v=7jFQERRaUsg

http://www.youtube.com/watch?v=lG7Nc032RgQ

http://www.youtube.com/watch?v=NHYfqH2ge3c

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2014, 15:32 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Char Aznable yazdı:

DC Collectibles fırsatı kaçırmayıp Li'l Gotham figürleri bile yapmış :twisted:

http://www.bigbadtoystore.com/bbts/sear ... l%20Gotham

Hazır DC Collectibles'ın Li'l Gotham figürlerinden ve Snyder - Capullo ikilisinin Death of the Family'sinden bahsetmişken meraklılarına bir link daha vereyim (gerçi forumda action figure'lerle ilgili bir bölüm vardı ama)

http://www.bigbadtoystore.com/bbts/sear ... %20Capullo

Bir de Greg Capullo'nun Black & White serisinden çıkan işleri var.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2014, 22:18 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu serinin çizimlerinde, Joker'in yüzünün derisi soyulmuş ve maske gibi takılmış görünüyor. Joker ne ara bu hale geldi? O deri dayanmaz ki o şekilde, kurur gider yahu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2014, 10:55 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nick Fury yazdı:
Bu serinin çizimlerinde, Joker'in yüzünün derisi soyulmuş ve maske gibi takılmış görünüyor. Joker ne ara bu hale geldi? O deri dayanmaz ki o şekilde, kurur gider yahu.

Nasıl bu hale geldi bilmiyorum Özgür. Açıkcası Streets of Gotham serisinden beri (dijital formatta olsa bile) Bat dergilerini takip etmeyi bırakmıştım. The Court of Owls'a kadar uzunca bir süre Batman okumadım. New 52'nin getirdiği değişikliklerden biri olabilir. Tony S. Daniel'ın "Faces of Death!" hikayesine bakmak lazım. Gerçi Sevgili Ertan bu cildi yayın programı içine almış sanırım. Geçen gün JBC'nin f-book sayfasında gördüm. Bu arada o deri parçasının başına gelmeyen kalmıyor aslında. Duvara bile yapışıyor. New 52 sonrasında kimyasallarla arası biraz daha iyi bir Joker var. Sanırım bir şekilde esnek tutmayı başarıyor. Bu ruh hastası kurbanlarının yüz derilerini bile kullanabilecek potansiyele de sahip. Hani bu söylediğim kullağa biraz rahatsız edeci gelebilir ama...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2014, 17:10 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ayarı kaçmış gibi biraz Joker'in. "Suç'un palyaço prensi"nden ziyade Teksas Chainsaw Massacre'daki Leatherface'e dönmüş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2014, 18:26 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
baykuş yazdı:
Ayarı kaçmış gibi biraz Joker'in. "Suç'un palyaço prensi"nden ziyade Teksas Chainsaw Massacre'daki Leatherface'e dönmüş.

Leatherface, yeni Joker'ın yanında gözyaşları içinde kalır :twisted:

Şimdi çok hoş detaylar var. Spoiler vermek istemiyorum. Sonuçta bu sayıların Türkçe olarak yayınlanma ihtimali var.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 01:30 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
6 Mayıs'da DVD ve Bluray formatında satışa sunulacak Batman and Son animasyon filmi Grant Morrison ve Andy Kubert'ın meşhur hikayesinden uyarlama. Trailer'dan anladığım kadarıyla çizgi romanın, orjinal hikayenin biraz dışına çıkmışlar. Malum Deathstroke şu aralar oldukça popüler.

http://www.youtube.com/watch?v=bis7XOu0Xms

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2014, 11:52 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Favori yazarlarımdan biri olan Peter David son X-factor serisini bitirdikten sonra All New X-Factor adıyla yine ilginç bir ekiple ilginç bir konsepti yazmaya başladı. Polaris, Quicksilver, Gambit, Danger, Warlock ve Cypher'dan oluşan bir ekiple şirket sponsorlu süper kahraman ekibi konusunu işliyor. Bundan önce de Madrox İnvestigations üzerinden başlayan, Noir soslu bir detektiflik bürosu konseti ile ilerlemişti. Şimdilik 5 fasikülü yayınlanmış olan seri oldukça ilgi çekici gidiyor. Ana akım Marvel öykülerindeki yılda 2 kocaman olay çerçevesinde iki dakika durun da soluklanın ulan diye isyan eden benim gibi okurlar için bulunmaz bir nimet resmen :)

Serinin çizimlerini de Carmine Di Giandomenico yapıyor ve oldukça keyif aldığımı söylemek istiyorum. Şu an ofiste pek vaktim olmadığından görsel paylaşamıyorum ama en azından ilk sayının kapağını paylaşayım dedim. :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2014, 10:06 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Eylül'de Death of the Family TP'si ve Joker maskesi seti geliyor :)

Resim

Daha önce benzeri bir box sti V for Vendetta ve Batman Court of Owls için yapmışlardı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2014, 17:17 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Baykuşlar Meclis'ni aldım okudum. İtiraf edeyim baykuşlara zaafım olmasa almazdım. Pek sarmadı maalesef. Gotham'da Batman'in haberinin olmayacağı böyle birşey olması inandırıcı gelmedi. Kaldı ki bu kadar olay oldu Gotham'da, komple yıkılfdı yeniden yapıldı nerdeydi bu meclis? Bir de şu var ki bin yıllık uluslararası gizli örgüt League of Assassins'le düzenli çarpışan Batman'e şurda olsa olsa 200 yıllık gizli cemiyet ne kadar tehdit unsuru olabilir ki? Öykü yarıda kalıyor zaten almayacaktım ama türkçe çıkarsa devamını da alırım. Şu an benim nazarımda bu öyküyü toparlayacak tek gelişme süper zeki bir bildik kötü adamın (Riddler gibi,Penguen gibi)oyunu olması ihtimali bunların.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2014, 19:20 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
baykuş yazdı:
Baykuşlar Meclis'ni aldım okudum. İtiraf edeyim baykuşlara zaafım olmasa almazdım. Pek sarmadı maalesef. Gotham'da Batman'in haberinin olmayacağı böyle birşey olması inandırıcı gelmedi. Kaldı ki bu kadar olay oldu Gotham'da, komple yıkılfdı yeniden yapıldı nerdeydi bu meclis? Bir de şu var ki bin yıllık uluslararası gizli örgüt League of Assassins'le düzenli çarpışan Batman'e şurda olsa olsa 200 yıllık gizli cemiyet ne kadar tehdit unsuru olabilir ki? Öykü yarıda kalıyor zaten almayacaktım ama türkçe çıkarsa devamını da alırım. Şu an benim nazarımda bu öyküyü toparlayacak tek gelişme süper zeki bir bildik kötü adamın (Riddler gibi,Penguen gibi)oyunu olması ihtimali bunların.

Eeeeeh Arkham'daki tayfayla bir yere kadar :) Yeni aktörlere ihtiyaç var. Açıkcası ilk cildi okuduğumda ben de sizin gibi düşünmüştüm. Ancak hikayenin devamı niteliğindeki ve gerilimin bir hayli yükseldiği Night of the Owls ve The City of Owls'la fikrim değişti. Kurguda ufak tefek aksaklıklar, klişler olsa da (yukarıya da yazdım) Snyder ve Capullo oldukça başarılı bir iş çıkarmış.

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 516 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 131 32 33 34 35 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: