Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 17 Ağu 2018, 20:58

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 154 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 911 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Çizgi Roman SORU-CEVAP
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2010, 18:35 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Bu olayın hangi sayıda geçtiğini bilen var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2010, 19:14 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Teşekkürler =] Superman'in sıkı takipçisiyimdir ama atlamışım o sayıyı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2010, 18:17 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
70li yıllarda yayınlanan(yanılıyor da olabilir)Laughing Fish isimli öykü hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 15:22 
Resimli Roman Filozofu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Arkadaşlar, benim sormak istediğim kafamı kurcalayan bir yığın soru var. Spiderman: One More Day cildini okuduktan sonra kafam allak bullak oldu çünkü. Soluğu "Bar with No Name" başlığında aldım geçmiş yazılara bakınca bu konuda yalnız olmadığımı anladım. Şimdi OMD (One More Day)'den sonra geçmişte olan herşey tamamen silinmiş mi oldu? Civil War, Marvel evrenine yada Spiderman evrenine hiç bir etkisi olmadığını mı varsayıyoruz? Ya The Other : Evolve or Die macerası oda mı yalan oldu? Geçmişte okuduğumuz -özellikle J. Michael Straczynski'nin yazmış olduğu maceraları- hepsi silinmiş mi kabul ediyoruz? Brand New Day macerasıyla başlayan bölümlerde geçmişte olan hiç bir olayın etkisi görülmüyor mu? Birde OMD'den sonra gelen Brand New Day ile bugünkü Temmuz 2010 zamanı arasında geçen maceraları özetlermisiniz? Geçmiş maceralara nazaran, Bu yeni maceralar daha mı iyi daha mı kötü? Ha bir soru daha OMD'de son iki bölümde çıkan Mephisto, Şeytan mı, yoksa Joe Quesada mı :evil:

"I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate.All those moments will be lost in time like tears in the rain.Time to die." Roy Batty; a night in November 2019; Somewhere in Los Angeles

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 16:40 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
SanBlackDragon yazdı:
Arkadaşlar, benim sormak istediğim kafamı kurcalayan bir yığın soru var. Spiderman: One More Day cildini okuduktan sonra kafam allak bullak oldu çünkü. Soluğu "Bar with No Name" başlığında aldım geçmiş yazılara bakınca bu konuda yalnız olmadığımı anladım. Şimdi OMD (One More Day)'den sonra geçmişte olan herşey tamamen silinmiş mi oldu? Civil War, Marvel evrenine yada Spiderman evrenine hiç bir etkisi olmadığını mı varsayıyoruz? Ya The Other : Evolve or Die macerası oda mı yalan oldu? Geçmişte okuduğumuz -özellikle J. Michael Straczynski'nin yazmış olduğu maceraları- hepsi silinmiş mi kabul ediyoruz? Brand New Day macerasıyla başlayan bölümlerde geçmişte olan hiç bir olayın etkisi görülmüyor mu? Birde OMD'den sonra gelen Brand New Day ile bugünkü Temmuz 2010 zamanı arasında geçen maceraları özetlermisiniz? Geçmiş maceralara nazaran, Bu yeni maceralar daha mı iyi daha mı kötü? Ha bir soru daha OMD'de son iki bölümde çıkan Mephisto, Şeytan mı, yoksa Joe Quesada mı :evil:

Bende okumadığım için sana tam doğru bilgi veremeyebilirim okuyan bir arkadaş geldiğinde daha ayrıntılı bilgi verir ama bildiğim kadarıyla anlatayim. Seri 1971 yılına yani 98. sayıya döndü yani 98. sayıdan sonraki bütün Amazing Spider Man hikayeleri yok sayılıyor(İşin garibi Gwen Stacy'nin hala ölü kabul edilmesi) Artık dediğin gibi Peter MJ ile evli değil, Osborn tekrardan dirildi daha doğrusu şu an hiç ölmemiş olduğu düşünülüyor herkes onu bir kaç senedir yurt dışında olduğunu sanıyor. Bu arada Örümcek organik ağları bırakıp tekrardan ağ karşutlarına döndü. Bunun dışında Daily Bugle'ın yeni bir sahibinin olduğunu biliyorum hatta Peter istifa ediyor sanırsam. Yani kısacası Örümcek 40 sene önceki maceralarına geri döndü ve Civil War'da ki olaylarda yok sayıldığından herkes gerçek kimliğini unutmuş bulunuyor. Son sorduğun soruya gelirsek çok rahatlıkla cevap vereceğim. Şeytan Queseda değil şeytan yeşil dolarlar, ha Queseda'nın rolü ne dersen oda ruhunu şeytana satan kişi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 16:51 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bunu daha önce kitaplarımızda yazmıştık

viewtopic.php?f=63&t=2605

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 17:15 
Resimli Roman Filozofu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yazılmışda, aramayla bulamadık o başlığı. Herneyse Teşekkürler Leto. Yinede o başlıkta günümüz zamanı maceraları arasında 1,5 sene var. Mesela Mary Jane'le tekrar bir araya geliyorlar mı yada bir araya gelecekler mi önümüzdeki dönemde? Civil War diğer marvel evrenindeki kahramanları etkilemedi mi? Onlarda mı reset yemiş oldu? Neyse daha çok soru varda kendimi tutuyorum.

"I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate.All those moments will be lost in time like tears in the rain.Time to die." Roy Batty; a night in November 2019; Somewhere in Los Angeles

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 17:57 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
SanBlackDragon yazdı:
Civil War diğer marvel evrenindeki kahramanları etkilemedi mi? Onlarda mı reset yemiş oldu?

Hayır.Bu soru benim de aklıma gelmişti sanırım forumda da sormuştum.
SanBlackDragon yazdı:
Ya The Other : Evolve or Die macerası oda mı yalan oldu? Geçmişte okuduğumuz -özellikle J. Michael Straczynski'nin yazmış olduğu maceraları- hepsi silinmiş mi kabul ediyoruz?

Evet. Evolve Or Die macerasından sonra olduğu gibi örümceğin iğneleri çıkmıyor. Ya da Avengers Disassembled'dan sonra olduğu gibi organik ağ atamıyor.
SanBlackDragon yazdı:
Brand New Day macerasıyla başlayan bölümlerde geçmişte olan hiç bir olayın etkisi görülmüyor mu? Birde OMD'den sonra gelen Brand New Day ile bugünkü Temmuz 2010 zamanı arasında geçen maceraları özetlermisiniz? Geçmiş maceralara nazaran, Bu yeni maceralar daha mı iyi daha mı kötü? Ha bir soru daha OMD'de son iki bölümde çıkan Mephisto, Şeytan mı, yoksa Joe Quesada mı :evil:

Al Simmons Spawn'un dediği gibi A.S 98'e kadar olanların hepsi kesinlikle olmuş kabul ediliyor. Ondan sonrası yazarların kalmış. Mesela A.S 121'deki Gwenin ölümü gibi. Ya da Venom'un varoluşu,Eddie'nin kanseri gibi olaylar geçerli kabul ediliyor. Harry'nin "canlı kalışı" Character Assasination'da açıklanıyor.Queseda A.S 98'den sonrasını canının istediği gibi şekillendirmiş. Clone Saga'nın iptal olup olmadığını bilmiyorum. Daha sonrasında da The Clone Saga diye bir öykü çıktı.Şahsen hiç bulaşmadım.Okudukça geçmişteki olaylardan hangisi var sayılıyor hangisi yok sayılıyor öğreniliyor.

OMD'den sonraki öykülere gelince... Herkesin zevki farklıdır ama ben New Ways to Die ile birazcık da Kraven's First Hunt'ı saymazsak okuduklarımı beğenmedim. Çıkmadan önce beni heyecanlandıran Character Assasionation da American Son da fasa fiso. Bilka dönemindeki maceralardan daha kaliteli elbet ama,JMS çıtayı yükselttikten sonra beğenesim gelmiyor.Ama hepsini de okumadım tabi.

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 18:38 
Seçici okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
[
SanBlackDragon yazdı:
Brand New Day macerasıyla başlayan bölümlerde geçmişte olan hiç bir olayın etkisi görülmüyor mu? Birde OMD'den sonra gelen Brand New Day ile bugünkü Temmuz 2010 zamanı arasında geçen maceraları özetlermisiniz? Geçmiş maceralara nazaran, Bu yeni maceralar daha mı iyi daha mı kötü? Ha bir soru daha OMD'de son iki bölümde çıkan Mephisto, Şeytan mı, yoksa Joe Quesada mı :evil:

bi yere kadar çizimler çok kaliteli, bi yerden sonra denge var, bi yerden sonra hikayeler kaliteli. kraven's first hunt'la başlayan muhabbetler fena yerlere sarıyor, o hikaye de kraven's last hunt'dan etkilendiğini için geçmişi kısmen OMD'nin yok saydığını anlıyoruz. (kraven's first hunt'ı türkçe basacak yayınevi kraven's last hunt basmazsa olmaz mesela. hmm :twisted: ) genel olarak ise söyleyebileceğim hikayeler örümcek adam ruhundan hiçbir şey kaybetmiyor, hatta eski bilka kafasına daha da yaklaşıyor. (ben sorumluluk olarak okuduğum halde sıkılmadım mesela)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 20:01 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yahu hazır bahsi yeniden açılmışken benim ne zamandır bahsetmek istediğim br konu var. Neden herkes örümcek başa döndü, şimdiye kadar olanları yok mu sayıcaz diye dudak büküyor anlamış değilim. neden bunu da örümcek dünyasında bir süreç olarak kabul etmiyoruz?

ben eğer hakkı verilerek işleniyorsa gayette olabilir diye düşünüyorum...

ha reset atıldıktan sonraki maceralr traşdır, o ayrı bi konu. ama one moe day operasyonunun kendi içinde çok etkiliyeci olduğunu düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010, 21:29 
Seçici okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
OMD sonrası OMD olmadan yazılamayacak kadar iyi tek bir hikaye bile varsa OMD başarılı olmuştur. Ki birden fazla iyi hikaye var.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 154 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 911 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: