Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 16 Eki 2018, 01:45

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: T R A N S F O R M E R S
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2009, 17:15 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yazı için teşekkürler Erdem abi.

Ben de çocukken genel olarak ikinci grupta (Sci-Fi boys) yer alsam da, TRANSFORMERS'dan hiç bir zaman hoşlanmadım.

Bir dönem Voltran'a (ya da Vultran) ilgim olduğunu hatırlıyorum ama büyük robotlara olan ilgim bununla sınırlıydı.

2007 yapımı filmde de Megan Fox hariç ilgimi çeken bir şey yoktu ki onun da el ve parmaklarını gördükten sonra ona olan ilgimi de kaybettim. :twisted:

Yalnız Marvel zamanında, TRANSFORMERS'ı epey ciddiye almış sanırım çünkü sahaflardan birinde gördüğüm bir çizgi romanda, Marvel süperkahramanları TRANSFORMERS'dan bildiğimiz robotlarla savaşıyordu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2009, 18:03 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Transformers:Revenge of the Fallen ya da diğer adı ile Transformers 2 Haziran da vizyonda.
imdb linki için bkz. http://www.imdb.com/title/tt1055369/
Yönetmenin yine Michael Bay olması çok iyi olmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2009, 21:46 
Saxon
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
2007 Yılındaki filmin hem çok daha ciddi (ve gerçekçi imiş gibi) ele alınmış olması, hem de yönetmen koltuğunda Michael Bay'in yer alması nedeniyle filmin, çizgi diziden daha fazla ilgi çekmesini doğal karşılıyorum.

Diğer taraftan, filmdeki başrol oyuncusu Shia LaBeouf'un gerçekten izleyiciyi etkileyen oyunculuğu, Megan Fox'un güzelliği ve zaten bu tip filmlerin piri olan Michael Bay'in dur durak bilmeyen müthiş bir senaryo (non-stop action!) eşliğinde bizlere (özellikle otomobillerin robotlara dönüştüğü sahnelerde) görsel bir şölen sunması, öncelikle Transformers filmine ilgi gösterilmesini sağladı.

Her ne hikmetse, Hasbro'nun oyuncaklarında aynı ciddiyeti ve detayı göremiyoruz...

Ancak bu filmi bir kere daha izlememiz gerektiğini anımsattığı için Yarasa Erdem'e teşekkür etmeyi unutmuyoruz.

Sağ olasın The Bat!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2009, 23:15 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
evet Transformers eskiden herkesi ilgilendirirdi. herkeste en azindan bir tane figür olurdu.
cizgi dizisini hic kacirmazdik. simdi baktigimda zamanin diger cizgi dizileri gibi berbat ötesi oldugunu görüyorum. ama cocukken umrumuzda degildi autobotlar dünyayi decipticonlara karsi savunurken herkes ekran basinda toplanirdi.
eskiden Panini cesitli cizgi dizilerin sticker albümlerini cikarirdi. stickerleri ala ala büfeleri zengin ederdik. Marvel'in cikardigi cizgi romanlarida unutmamak lazim. hatta cizgi romanlarda Nick Fury ile Dum Dum Dugan'a rastlamak bile mümkün. sanirim Transformers cizgi romanlarinda bildigimiz Marvel evreninden bir tek bu iki karakter konuk olurdu.
filmin fragmanini izlerken akla eski günler geldi. bekledigimiz an geldi ve filmi izledik. fakat film bekledigimizden daha kötü cikti.
Transformers'i tanimayanada sadece cizgi romanlari önerebilirim. gercekten güzel sayilar cikmisti..

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2009, 23:49 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Genelde yorumlar 80 lerin G1 animasyon dizisi ve de en son filme göre yapıldığı için Transformers evreni fazla geniş değilmiş gibi bir intiba var ancak durum pek de böyle değil. Özellikle Britanya'da ( ki bence tüm çizgi roman evreninin, tür ne olursa olsun en sağlam yazarları bu adadan çıktı ve de çıkmaya devam ediyor ) , yoğun bir Transformers hayranlığı olduğunu söyleyebilirim. Çoğu insan Transformers ı japonların mecha tarzı animelerinin daha light olanı , veya daha Amerikanlaştırılmış olanı olarak görür. Böyle düşünenler bence çok yanılıyor. Mecha animelerinde ( her zaman olmamakla beraber genelde ) karizma şekilde duran bir robot olsa da , bu robota ruhu veren pilotudur. Ki bu benim çok da hoşuma giden bir durum değil. TF daki her robotun yaşayan bir karakter gibi aktarılması beni her zaman çok daha fazla çekmiştir. Her bir karakterin de kendine özgü huyları, belli bir duruşu var, ki bu benim için en önemli şey. Yani bir hikayede karakterlerin insan olmadan insani duygulara ( olumlu veya olumsuz ) sahip olması en hoşuma giden olay olmuştur hep. Çizgi roman kutularıma ve raflarıma bir göz attığımda da koleksiyonumun çok büyük kısmı insan olmayan karakterlerin çizgi romanlarından oluşuyor zaten.

Marvel UK nin zamanında bastığı Transformers dergileri fanlar tarafından her zaman en fazla ilgiyi çeken yayınlar oldu benim bildiğim. IDW bunları da Best of UK etiketi altında basıyor. Eski koleksiyonların yeniden basılmış IDW versiyonlarının hiçbirini almadım son zamanlarda konseptten biraz uzaklaştığım için, ancak şu anda IDW şu anda GI Joe ya yaptığını, birkaç sene önce Transformers a yapmıştı ve şu ana dek yeni basım yayınların hepsini satın aldım. Bence oldukça iyiler. Çizimler 80 lerin Marvel Transformers larına göre oldukça iyi. Best of UK ciltleri yanısıra Erdem'in sözünü ettiği Transformers Classics ciltlerini ben de bir ara toplamak istiyorum ama önem listemde ön sıralarda olmadıkları için sürekli geri plana itiliyorlar.

Marvel koleksiyonlarını yarar var tabi ki toplamakta. Dreamwave zamanında çıkan yayınları almanızı tavsiye etmem. TF fanları arasında en şirretle anınan dönem Dremwave dönemidir.
IDW dönemi ise cidden yeniden başlamış bir altın çağ bence. ( ya da ilk okumaya başladığımda öyle düşünüyordum, şu anda o derece delisi değilim )

IDW döneminin ana hikayesi Decepticonların dünyaya gelişinden sonra uyguladıkları strateji ve politika üzerine kurulu. Simon Furman cidden bayağ iyi aktarıyor bu olayları. İlk seri Infiltration a Decepticon lar direk stealth modundalar. ( Starscream - Megatron sürtüşmesi gene var, ki bu sürtüşmenin olmadığı Transformers evreni de olamaz sanırım zaten ). Escalation serisi de Infiltration gibi bence başarılı idi. Bu seride Decepticon ların artık biraz daha kendilerini hissettirdiği, fakat aktif savaştan kaçındığı bir dönem. Genelde yaptıkları zaten aralarında önceden de anlaşmazlık olan bazı dünya uluslarını birbirine düşürmek. 3. seri olan Decimation serisinde daha aktif saldırı olatylarına giriyorlar Decepticon lar. Bazı üsleri ve kitle imha silahlarını ele geçiriyorlar. vs vs.

Şu anda devam eden All Hail Megatron serisinde ise direk Robots in Disguise modundan çıkıp filmdeki gibi yerle bir etmeye başlıyorlar New York u. Hatta ilk sayıda cidden çok hoşuma giden bir kısım vardır All Hail Megatron'un. Arada bir açıp açıp bakarım. New York un ortasında birden ortaya çıkan Decepticon lar ve onlara hayretle bakan insanlar. Bazıları korku ile, nerd ve geek modunda takılanlar ise heyecanla.
Robotlar ( ki bunlar Constructicon lar, TF everine az çok ilgisi olanlar bu Decepticon grubunu hatırlayacaktır ) şu sözleri söylüyorlar : Dünyanın insan varlıkları. Barış içinde geldik.Irklarımız aradında iyi niyet, beraberlik ve işbirliğini güçlendirmek için buradayız.
Daha sonra 2 panelde biri öbürüne, diğeri ötekine bakıyor ve sonraki paneldeki baloncukta yazan tek söz : Puhahahahah...
Sonrası direk kıyım tabi ki.

Bu ilk sayı başlangıcı benim gibi aksiyondan ziyade hikaye ve özellikle de diyaloglara önem veren birinin bile çok hoşuna gitmişti. Şu anda bu satırladı yazarken dergiyi açtım gene bakıp gülümsedim hatta.

bundan başka IDW den Spotlight olarak çıkan her sayısı one-sht tadında ayrı bir Transformers ile ilgili bir hikayeye ayrılömış sayılar var. Bunlarda da benim sevdiğim şekilde karakter analizine yönelindiği için hoşuma gidiyor.

Bir de birkaç mini seri çıktı IDW den. Megatron Origin , 2 Adet Beast Wars mini serisi, 1986 animasyon filminin 4 sayıdan oluşan çizgi roman versiyonu. Daha kozmik bir hikayenin anlatıldığı Transformers Stormbringer mini serisi ve de benim şu ana dek en sevdiğim IDW Transformers çizgi romanı olan Transformers Evolutions. Bu tren ve buhar döneminde geçen bir hikaye. Çizim ve boyamayı görenler ne demek istediğimi anlayacaktır, bu mini serinin çizer ekibi ancak bu kadar uygun olabilirdi bu dönemi anlatan bir çizgi romana.

Bir de son dönemde moda olmuş filmle ilgili bazı çizgi romanları var IDW-evreninin. İlk filmden önce pre-quel serisi çıkmıştı. Megatron'un ı buzullara gömülüşünü çok daha ayrıntılı anlatan, taa Cybertron da başlayan bir hikaye. Ayrıca Bumblebee nin neden konuşamadığının da cevabı bu prequel serisinde var, Cybertron daki savaş sırasında ses kapasitörünün Decepticonların elinde haşat edilişi anlatılıp resmediliniyor yani.

Açıkçası filmin çok büyük fanı değilim. Film çok başarılı idi, hem ağır fanların hem de genel izleyicinin de hoşuna gitmeyi başardı, ancak robotlardaki mekanik yapı , ve gri ton ağırlığı beni çok rahatsız etti. Ve kim ne derse desin dönüşümler çok başarısızdı. Bence robotların animasyon serisi ve çizgi romandaki imajları ve duruşları kullanılsa ( o renkler filmdeki emaye tencere benzeri görüntünün de önüne geçerdi belki böylece ) daha iyi olurdu.
Fakat yine de oldukça sevdiğim bir filmdi, ikinciyi de merakla bekliyorum.

İkinci filmin prequel çizgi romanları da 2 başlık altında ( Defiance ve Alliance olarak ) devam ediyor, bunu da hatırlatayım. Bir de Maximum Dinobots adı altında bir Dinobot mini serisi devam ediyor. Ve de ayrıca az üstte sözünü ettiğim ana hikayenin devam ettiği seri olan All Hail Megatron serisi.

Dediğim gibi IDW nin ilk başlattığı andaki iştahım biraz azaldı şu anda TF a karşı ( bunda şu aralar satın aldığım aşırı güzel çok çizgi roman olmasının da faktörü var tabiki de ) ancak TF asla çoğu kimsenin zannettiği gibi arabaları ile oynayan erkek çocuklarının çizgi romanı değil, pek çok açıdan nerede ise Star Wars kadar geniş bir mitos ( ve de figürleri bakımından tam bir para yeme makinesi ) bunu da söyleme gereği duydum...

TF evreni hakkında geniş bilgi kaynağı arayanlara DK Publishing den çıkan Transformers Ultimate Guide kitabını tavsiye ederim. DK nın çoğu guide kitabı gibi beni aldığımda fazlası ile memnun eden kitaplardandır.

Bu arada Megan Fox ile ilgili ağır bir saplantım yok benim. Hatunun el parmakları ile ilgili şikayet olayını burada bizim Baykuş daki ekipten arkadaş olan Gün'den de sıkça duyuyorum ( Buraya Strange Embrace tanıtımını yazan arkadaş ). Bu söylenti sayılır aslında ama Megan Fox şu anda çekilmesi planlanan Fathom filminde Aspen Matthews u oynayacak şeklinde açıklamalar var. Aspen Comics in ofislerinde Aspen baş editörü Vince Hernandez ile çekilmiş yanyana bir resmi var elimde şu anda gerçi Megan Fox un, bu da söylentiyi güçlendiriyor ama ben Aspen e her zaman seksi ama cidden akıllı gibi gözüken bir oyuncu düşünürdüm. Aspen ile ilgili her panalde suratında hüzün vardır, Megan Fox da o olayı görmek imkansız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2009, 06:34 
Sağduyu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Vay canına Transformers başlığı coşmuş. Erdem'in güzel girizgahına diğer arkadaşlar (ve özellikle Ooo-Zah) da topa girince ortaya haddinden fazla doyurucu bir Transformers dağarcığı çıkmış.

Darısı Frankofon ve diğer bölümlerin başına. Comics okuyan arkadaşları Frankofon bölümünde de beğendikleri başlıklara bekliyorum. Sorularınıza elden geldiğince katkıda bulunacağım. Yayımlanan birşey yok ki okuyup yorumlayalım demeyin, zira Doğan Kardeş'te Blacksad, Le Tueur, Albatros gibi türün güzideleri yayımlandı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2009, 12:54 
Avarel

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
transformers 2 film fragmanı
http://www.youtube.com/watch?v=Oj3gzQG7 ... re=related

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2009, 13:41 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben de sci-fi hayranı bir velettim ama Transformers'ı hiç sevmedim :evil:

Bana Power Rangers kadar komik geliyordu çünkü.(Power Rangers'ın kaçırmadığım bölümü çok azdır bu arada :oops: )

Voltran'ı hiç izlemedim ama.

Yalnız Transformers'ın çizgi romanının birkaç kez ABD'de "Ayın en çok satan dergisi" olduğunu görünce pek şaşırdım. :roll:

Erdem abi yazı için çok teşekkürler. Transformers'a fransız kalsam da okurken zevk aldım.

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2014, 22:48 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bahsi geçen yazı burda ; http://www.resimliroman.net/index.php?i ... le&ide=730

Ne yazık ki resimlerin bir çoğu uçmuş :|

Facebook'ta Mecha Anime Türkiye grubunda dönen bir Transformers muhabbeti var. Nemo gruba üye. Yazıları görebiliyor. Açıkçası sizleri de bu sohbetin dışında tutmak istemedim.

Şimdi bazı teknik terimler var. Hardcore Transformers fanları kendilerini G1'cı olarak tanımlamakta. G1 bizde de 90'ların başında televizyonlarda gösterilen animasyon seri. Generation 1'ın kısaltması. Çoğu bugün 30'lu yaşlarında. Micheal Bay'in Transformers filmlerinden pek hoşlanmıyorlar. MP; Takara'nın ultra detaylı Masterpiece Transformers figürleri için kullanılan kısaltma. Bir çoğu 100 doların üzerinde satılmakta. İşçilik açısından oldukça detaylı figürler.

Resim

Transformers'ın ilk animasyon serisi (şu meeeeeeşşhurrrrr Generation 1) Amerika'da 1984'de gösterilmeye başlanmış. Yanlış hatırlamıyorsam işin içinde Japon Toei Animation da var. Hatta daha sonra yapım ekibine Sunbow Entertainment ve Marvel Productions da dahil oluyor. Şimdi o dönemin Japon Mecha animeleriyle karşılaştırdığınız vakit Transformers animasyon kalitesi ve senaryo açısından çok zayıf. Bir Macross'la ya da Gundam'la kıyaslayamazsınız. Belki bazı arkadaşlar bana kızacaklar ama gerçekten vasat.

Peki nedir TF'i çekici kılan olay ? Kendine has çocuksu bir naifliği var. Herşeyden önce katıksız bir Super Robot serisi. Transformers Robotlarının en ayırt edici özelliği bir operatöre ihtiyaç duymamaları. Kendi içlerinde bir hiyerarşi var ama güçlerinin belirgin bir sınırı yok. Her birinin yüzeysel de olsa bir kişiliği ve backround'u var. O yüzeysellik belki de izleyicinin hikayeye daha rahat adapte olmasını sağlıyor. İlginçtir IDW'nin çizgi romanlarında Decepticon'lar ve Autobot arasındaki çatışmayı, siyasi ayrımı çok iyi işlemişler. Ve tuhaf bir şekilde bu backround olayının üzerine gitmişler. Bir de G1 ve G2 tasarımlarını şimdiki okurların gözünde daha kabul edilebilir hale getirmeye çalışmışlar. Fanları çok rahatsız etmeyecek şekilde mekanik detaylar eklemişler. Aslıda Micheal Bay'ın yapması gereken işi çizgi roman sayfalarında kurgulamışlar. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ama yine de konsept belli... Görsel anlamda daha çekici hale getirmenin haricinde yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok Amerikan çizgi romanlarındaki klasik metaforları kullanabilirsiniz. IDW'nin senaristleri, yazarları da "Üçüncü türün gözünden insanoğluna bakmak" gibi klişeleri kullanmış mesela. Megatron eliyle bir insanı parçaladıktan sonra "Ne kadar zayıflar, kendilerini yenileyemiyorlar" gibi bir yorum yapabiliyor örneğin :twisted:

IDW'nın TF çizgi romanlarını merak edenleriniz için şöyle bir download linki vereceğim

https://thepiratebay.se/torrent/1098207 ... mpilation_

Açık söyleyim bu çizgi romanların Türkçe olarak yayınlanma ihtimali yok. İngilizce baskılarını bulabilmeniz ise oldukça zor.

Kronolojik okuma sırası ise aşağıda

1. Infiltration
2. Stormbringer
3. Escalation
4. Megatron Origin
5. Devastation
6. Revelation
7. All Hail Megatron
8. Maximum Dinobots
9. Stand of the Wreckers
10. Bumblebee (mini series)
11. Ironhide (mini series)
12. Drift
13. Infestation
14. Heart of Darkness
15. Robots in Disguise
16. More Than Meets the Eye
17. Autocracy
18. Monstrosity

Micheal Bay'ın TF filmlerine küfredenlere, ağır G1 fanlarına yukardaki torrent linki (ve okuma sırası) iyi gelecektir.

Resim

Son olarak Lion'dan TF Movie Theme'le bu mesajı bitireyim

http://www.youtube.com/watch?v=GOhnKIVLzOw

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2016, 16:11 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Eline sağlık Erdem abi, süper bir yazı olmuş. (:

Bende IDW Transformers serisine yeni girdim sayılır... bir gün amazonda öyle bakınırken aklıma geldi ''bu transformersların çizgiromanı varmı acaba ?'' diye...(çok yakın bir zamanda oluyor bu) bir baktım şöyle ve ne görüyüm, IDW Collection adı altında OHC citlerini basmışlar, çizimlere şöyle bir baktım gözlerim bayram etti... en ilgi çekici, beni cezbeden tarafıda ilk 8 OHCdeki Transformers tasarımlarının Gen1 tasarımları olmasıydı. Sonra 5 ayrı kişiden (sende dahilsin buna Erdem abi) onay aldım hikayeler nasıl diye... iyi ile idare eder arası cevaplar aldım. Gen 1 tasarımları ve iyi hikayeler bir arada... bunun üzerimde yarattığı ani etki sonucu bir süre haraketsiz durdum sandalyede (1 dk falan :P) ve ardında kafayı yedim, çıldırdım nekadar IDW Transformers cildi varsa sepete doldurdum ve hunharca aldım... çılgınlar gibi al tuşuna bastım coşkuyla AL !! AL !! AL !! EVET !!!! EVEEEETTTT!!!! modunda hepsini aldım ve fazla uzun olmayan bir süre öncede bana ulaştılar... ilk 2 cildi okudum. Megatron Origin, ve karakter Spot Light one shotların hepsinden büyük keyif aldım :) onun dışında Inflitration, Storm Bringer ve Escalation orta şekerliydiler... Bu koleksiyonda senin verdiğin okuma sırasını biraz değiştirmişler Erdem abi... Megatron Origin'i en başa koymuşlar mesela. Ön sözde de demişler ''elimzden geldiğince iyi bir okuma deneyimi sunmak istedik o yüzden maceraların çıktıkları kronolojik sıra yerine kendi yaptığımız bur sıralamayı sunuyoruz demişler.'' 2 cilt okuduktan sonra gördüğüm üzere oda şu şekilde; hikayelerin akışında daha geçmişte yaşanmış hikayeleri başa koymuşlar, ona göre dizmişler. En başta Megatron'un Cybertron senatosuna baş kaldırısı ve Decepticonların nasıl oluştuğunu anlatan Megatron Origin hikayesi var mesela... onun üstüne spot light one shotları dizmişler o zamana yakın olandan uzak olana doğru...

Megatron Originde bahsettiğin siyasi tınıları yakalım birde Erdem abi... Cybertron yönetimi (daha Autobot adını almamışlar) aç gözlü kapitalistler olarak ele alınmış ve kimsenin umrunda olmayan Cybertron'un bir köşesindeki madende çalışan Megatron ile adamlarıda emekçi işçiler yani koministler... Cybertron yönetimi bütün Cybertronluların çalışmasını sağlayan temel ihtiyaçları Energona açlar ve daha fazlasını istiyorlar yani gözlerini energon bürümüş... bu yüzden madene mecanisation adında otomatik bir sistem getirip, daha fazla energon çıkarıp, emekçi Megatron ve adamlarını işten çıkarmak istiyorlar... Megatron ve adamları zaten yok pahasına çalıştıkları işlerini kaybediceklerini görünce deliye dönüyor ve eylem başlatıyorlar. Cybertron yönetiminden gelenleri bir güzel dövüyorlar ve hatta Megatron bir tanesi öldürüyor... ''ne yaptım ben'' oluyor ve böylce Decepticonların Autobotlara karşı çatışması tetiklenmiş oluyor... bu baş kaldırı asırlar sürücek bir iç savaş dönüşüyor Autobotlarla Decepticonlar arasında... ilginç olan şey Autobotlar Decepticonları kendi aç gözlülüklerinden, haksız tutumlarından yaratıyorlar yani... böyle bir ilginç nokta var. Tabi Megatron ilerleyen direniş sırasında kaçtıkları bir başka unutulmuş Cybertron bölgesinde Energon için ringlerde dövüşürken piskopata bağlıyor, karşısındaki rakiplerini öldürmekten zevk alır hale geliyor... sapıtıyor yani kötü oluyor vs... ama başta baş kaldırırken haklıydı bir yerde yani. Böyle bir ilginç noktası var Megatron Origin hikayesinin. Ona değinmeden geçemedim.

En son batarang tarafından 24 Haz 2016, 22:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2016, 18:27 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
IDW; Transformers, G.I. Joe, Teenage Mutant Ninja Turtles, Star Trek, Back to the Future, Ghostbusters gibi bugün 30'lu ve 40'lı yaşlarında olanların çocukluğunda yer etmiş bazı serilere el atarak ticari anlamda ilginç bir damar yakaladı. Ve bu serileri; fanların gözüne batacak revizyonlarla değil, günümüz okurlarının hoşuna gidebilecek nitelikte küçük değişikliklerle yayınlanıyor olmaları oldukça güzel.

Yukardaki yazılarda özellikle altını çizmediğim önemli bir ayrıntı var. IDW'nin TRANSFORMERS çizgi romanları Japon, mecha ve super robot serilerine kıyasla oldukça zayıf bir kurguya sahip. Japonlara has mekanik detaycılık yok. Politik göndermeleri ise çok fazla abartmamak lazım. Yani kısaca, okumaya niyetlenirseniz beklentilerinizi çok yüksek tutmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2016, 00:35 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yahu site hala açık mı? Hayretlere gark oldum; bir ara kapalı idi sankim..?

Koskoca adamlar hala çizgi roman mı okuyorsunuz? Ayıp değil mi?

Siz de herkes gibi rüşvet yesenize, zimmetinize para geçirsenize, haram lokmayla iftar etsenize, memleketi batırmaya çalışsanıza...

:lol:

Not: Ben hala Zagor okuyorum, ayıp ediyorum; iyi de ediyorum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2017, 22:21 
Ne çıksa okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Seri, Transformers: The Last Knight (2017) ile haziran'da devam ediyor...

https://www.youtube.com/watch?v=yCOvcyfRPRk

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz