Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 14 Ara 2018, 21:10

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2011, 23:08 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
* Batman'in kostümündeki gri kısımların tayt değil, zırh olmasını istiyorum. Gerçi yeni Bat çizgi romanlarında yavaş yavaş istediğime yaklaşıyorlar, kostüm daha detaylı bir tasarım olarak çiziliyor ama hala yeterli kıvama geldiğini düşünmüyorum. Aklımdaki, The Dark Knight filmindeki kostüm gibi, ama filmdekinin aksine tamamen siyah değil, maske ve pelerin dışındaki kısımlar gene eskisi gibi gri kalmalı. Bir de, kimi çizerlerin maske ve pelerini tek parça olarak çizmelerinden hiç hoşlanmıyorum. İkisi ayrı olmalı. Yine Nolan'ın Bat filmlerinden örnek vereyim, pelerin iki düğme benzeri aparatla üst gövdeye tutturulmuş ve maskeden tamamen bağımsız. Aynı tasarımı çizgi romanda da görmek istiyorum.

* Superman'in bilek kısımları çok sade. Ya eldiven ya da bileklik kullanmalı. Kırmızı dondan kurtulunmalı. İlla don giyecekse, taytın kalan kısmı gibi mavi olsun. Pelerindeki sarı "S" logosu çok gereksiz geliyor. Düz, sade bir pelerin daha iyi dururdu diye düşünüyorum. Önünde arkasında logoyla Grafik ajansında yeni baskıdan çıkmış gibi duruyor.

* Spider-Man'in kostümündeki mavi kısımlar siyah olsa? Hem örümcek totemine daha sadık bir görünüş, hem daha karizmatik olurdu. John Romita Jr.'ın bazı Spider çizimlerinde bu şekilde renklendirildi, ilk gördüğümden beri değişikliğin kalıcı olmasını istedim.

* Nick Fury (616). Mavi tayt üzerine beyaz kemerler, kılıflar ve ceplerle dolu kostüm '90'larda gidiyordu ama yavaş yavaş daha ciddi bir SHIELD kostümü tasarlamalılar. Mavi yerine siyah gelebilir veya Ultimate evreninin Nick Fury'si gibi resmi üniformalar giyebilir Fury. Zaman zaman takım elbise ve pardesüyle resmederler, o görünüşü SHIELD kostümü içindeyken olandan iyidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2011, 23:25 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Şu an çoğu DC karakterinin relaunch öncesi kostümlerine dönmesini istiyorum sadece.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011, 00:30 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Öncelkikle tüm çizgiromanlarda tayt dışına giyilen donların kaldırılmasını istiyorum. İkinci olarak Batman'in kostümünün mavi-gri değil siyah üzerine siyah olmasını istiyorum. 3.olarak artık lütfen Wolverine kostüm giymesin, hiçbir amaca hizmet etmiyor zira kostümü-maskesi. Logan gibi bir adam oduncu gömlek+kot ikilisi ile cart sarı kostüm+koca kulaklı maske ile olduğundan kat kat karizmatik. Örümceğin renk skalası kırmızı-mavi değil mat sarı-siyah olsa ilginç olabilir ayrıyeten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011, 07:30 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nick Fury yazdı:
* Spider-Man'in kostümündeki mavi kısımlar siyah olsa? Hem örümcek totemine daha sadık bir görünüş, hem daha karizmatik olurdu. John Romita Jr.'ın bazı Spider çizimlerinde bu şekilde renklendirildi, ilk gördüğümden beri değişikliğin kalıcı olmasını istedim.

Albayım dediğin olay zaten Eric Larsen tarafından uzun zaman uygulanmıştı. Hoş bir ayrıntı olduğu kesin. Ancak ben başka bir tasarımda siyahın daha ağırlıklı olduğu az miktarda kırmızının kullanıldığı bir kostümü olsun isterdim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011, 11:13 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Aslinda demek istediğim tam olarak bu değildi. =)) Hatta hiç değildi.

Olm Mete Edirne ye geldiğinde bende seni tenhada kıstırmazsam adam değil lan. :))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011, 19:32 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Mümkünse Robin'in kıyafeti bundan önce ki kostümleriyle tamamiyle alakasız olacak şekilde baştan aşağı değişmeli hatta bundan önce ki Robin kıyafetleri bir daha çizgi roman karelerinde gözükmemeli bu kadar tiksiniyorum o kostümden.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011, 19:39 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Aynen. Son dönem kostümleri neyse de, ilk Bat çizgi romanlardaki Robin kostümleri ana-akımın yüz karalarından.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011, 21:08 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Eski Robin kostümlerinin gülünç olması yanılmıyorsam Dick tarafından rakibe kendisini küçümsettirmeye yönelik bir hamle olarak açıklanmıştı. Yani arkasında bir mantık var ama benim de çizgi romanda görmek istediğim bir kostüm tasarımı değil. Yalnız Tim'in Red Robin öncesi Robin kostümü iyiydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2011, 18:00 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
görmek istedigimiz kostümler demisken...malum Mahmud Asrar New 52 icin Süpergörl'ü ciziyor. ilk sayinin kapagina bakarken Asrar'in süpolar icin asagi yukari düsündügüm kostüme yakin bir sey cizmis. kapin boyunuda kapadigi bir kostüm olmasini istiyordum. ayrica mavi Süpermen'in gögsündeki S'nin seklini begenmistim. meger Asrar ikisinide kullanmis.
yalniz botlari begenmedim.

Resim

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2011, 18:39 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben de kostümün yalnızca belden yukarı kısmını beğenenlerdenim.

Yıllarca Superman'e kırmızı don giydirmelerine rağmen, kırmızı donun yakışacağı, giymesinin mantıklı olacağı yegane karakter Sugergirl'e giydirmemelerini anlamıyorum. Mete'nin dediği gibi, bez bağlamış görüntüsü veriyor.

Bir de, Asrar üstad normalde çok güzel el çizen biri olmasına rağmen, bu defa Supergirl'ün (bize göre sağ) elini çizerken ayarı kaçırmış gibi. :) Ama sıkıntı yok, Asrar üstad çizsin de çamurdan olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2011, 08:28 
Derde Deva
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nick Fury yazdı:
* Superman'in ... Pelerindeki sarı "S" logosu çok gereksiz geliyor. Düz, sade bir pelerin daha iyi dururdu diye düşünüyorum. Önünde arkasında logoyla Grafik ajansında yeni baskıdan çıkmış gibi duruyor.

Kunt Tulgar abimiz senin gibi düşünmüş, Türk yapımı Süpermen Dönüyor'da pelerindeki S'yi kaldırmış :wink:
(Fantasturka'da telif olayını soran birine şakayla karışık benim Süpermen'imin pelerininde S yok, telif ödemem gerekmez demişti)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2011, 09:28 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Zaten ne varsa bizde var. Yeşilçam already did it! :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: