Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 14 Ağu 2018, 10:21

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012, 15:22 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
1-the complete crumb:18 cilt.
2-from hell.
3-antologie american splendor.
4-kingdom come.
5-marvel essential serisi.
6-d.c.showcase present serisi.
7-preacher.

benim yayınlanmasını istediklerim bunlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012, 16:33 
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Essential serileri
Batman

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2012, 20:24 
Resimli Roman Filozofu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Aslında çokça forumda konuşuldu bu konu. Pek çok kişi de kendi isteklerini söyledi. Sanırım yalnızca ben kendi listemi yazmadım. O yüzden madem konu açıldı bende kendimce bir katkıda bulunmak istiyorum. Öncelikle Türkiye'de yayınlanan amerikan ekolü yayın sayısı ortada olduğundan, istek listemi geniş tutmakta yarar görüyorum. Umarım maruz görürsünüz beni.

1) Alan Moore'un yazdığı ya da katkıda bulunduğu yayınlanmayan ne kadar yayın varsa hepsinin basılmasını tüm yayıncıların görevi olduğunu düşünüyorum. Telifin yüksek olması gibi konular beni ilgilendirmiyor. Alıcısı belli sonuçta bu eserlerin, almamazlık etmez kimse. V for Vendetta ve Watchmen'in baskıları tükendi. Zarar edildi mi, hiç zannetmiyorum.

2) Mike Mignola'nın yazdığı, çizdiği, katkıda bulunduğu tüm eserler yayınlanmalı. Pek çok kişi gibi bende mignola'nın tarzının hayranıyım. İlerde bir gün, bugünkü yayınlar arasında en çok akılda kalanlarda başı çekeceğini düşünüyorum.

3) DC Vertigo' dan Preacher, Fables, HellBlazer gibi yayınlanmayan ya da yayınlansa da devamı gelmeyen pek çok seri basılmayı bekliyor. Artık Türkiye'de raflarda yerini almaları gerek.

4) Batman külliyatı ve yan karakterlerin öne çıkan TPB'leri. Forumda ki bir başlık da okunması gereken yayınlar belirtilmişti. Long Hallowen, Dark Knight Returns gibi yayınlanmayı bekleyen pek çok efsaneleşmiş eser mevcut.

5) DareDevil Volume 2. Mutlaka kaldığı yerden devam edilmeli. Karakter DD:Yellow ile tekrar hatırlandı ve diğerlerine oranla bu yayının daha çok sattığını biliyorum. Demek ki Daredevil'a gayet güzel ilgi varmış. Frank Miller, Ed Brubaker, Kevin Smith ve Brian Michael Bendis gibi yazarların yazdığı bu seriye de mutlaka bir yayıncı el atmalı. Frank Miller'ın yazdığı 3 ciltlik DareDevil: Visionaries iyi bir başlangıç olabilir.

6) Blankets'a artık biri el atsa ne güzel olacak.

7) Beasts of Burden. Hazır hayvan severler ayaklanmış, konu hakkında hassasiyet artmışken bundan iyisini düşünemiyorum. Dark Horse' da olan telifinin çokta yüksek olmayacağını hesaba katarsak basılması en kolay, satış açısından en isabetli ve okunması bir o kadar zevkli bir eseri yayıncılar fark eder umarım.

Liste daha çok genişletilebilir. Benim ilk aklıma gelenler şimdilik bunlar 0-0

"I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate.All those moments will be lost in time like tears in the rain.Time to die." Roy Batty; a night in November 2019; Somewhere in Los Angeles

En son SanBlackDragon tarafından 14 Eki 2012, 11:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2012, 00:21 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Başta Tales of Suspense olmak üzere tüm Golden Age dönemi pulp işler basılsın..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2012, 11:35 
Seçici okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
SCALPED. gerisi fasa fiso.

Cüneyt Arkın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2012, 14:06 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
SanBlackDragon yazdı:
...

1) Alan Moore'un yazdığı ya da katkıda bulunduğu yayınlanmayan ne kadar yayın varsa hepsinin basılmasını tüm yayıncıların görevi olduğunu düşünüyorum. Telifin yüksek olması gibi konular beni ilgilendirmiyor. Alıcısı belli sonuçta bu eserlerin, almamazlık etmez kimse. V for Vendetta ve Watchmen'in baskıları tükendi. Zarar edildi mi, hiç zannetmiyorum.

2) Mike Mignola'nın yazdığı, çizdiği, katkıda bulunduğu tüm eserler yayınlanmalı. Pek çok kişi gibi bende mignola'nın tarzının hayranıyım. İlerde bir gün, bugünkü yayınlar arasında en çok akılda kalanlarda başı çekeceğini düşünüyorum.

3) DC Vertigo' dan Preacher, Fables, HellBlazer gibi yayınlanmayan ya da yayınlansa da devamı gelmeyen pek çok seri basılmayı bekliyor. Artık Türkiye'de raflarda yerini almaları gerek.
...

Katılmamak elde değil. :wink:

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz