Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 10 Ara 2018, 06:30

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2014, 03:32 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Sex Criminals'ı henüz okumadım; ama şu sıralar hem kitabevi raflarında sıkça karşıma çıkmasıyla, hem bu sene Eisner Ödülleri'nde iki dalda (en iyi yeni seri ve en iyi devam eden seri) yarışıyor olmasıyla dikkatimi çekti.

Matt Fraction'ın yazıp Chip Zdarsky'nin çizdiği ve Image tarafından aylık olarak yayınlanan eser, mizahi öğeler barındıran bir suç çizgi romanı. Wikipedia'dan okuduğum kadarıyla konusu şöyle: Kütüphaneci olan Suzie ile oyuncu olan Jon, bir partide tanışırlar ve orgazm olunca zamanı durdurabilme yeteneğini (böyle bir yetenek var imiş) paylaştıklarını keşfederler. Bu yeteneklerini kullanarak, Suzie'nin tehlike altındaki kütüphanesini korumak için banka soymaya karar verirler.

Eylül 2013'te yayımına başlanan serinin geçen ay ilk cildi çıktı. Eserin Wikipedia sayfası.

Örnek sayfalar:

[img=float-left]http://d138hkes00e90m.cloudfront.net/release_images/sexcriminals1-08.jpg[/img]Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2014, 13:50 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Şu son 3 yıldır Image resmen kendini aştı. DC'nin Vertigo line'ına kafa tutan işler yapmaya başladılar. Gerçekten inanılmaz... Fraction'ı severim. Sex Criminals'a dair konu özetlerini ve örnek sayfaları okuduğumda şok olmuştum. Açıkcası cesaret isteyen, sıra dışı bir seri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2014, 14:28 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Image, Philips ve Brubaker'ı da transfer etti. Criminal sevenler için Image'den çıkan Fatale de güzel bir seri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2014, 16:28 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Brubaker&Fraction tarafından yazılan Iron Fist'i okumuştum ve çok sağlamdı. Okuduğum ilk ve tek Fraction işi. Mrex Thor'u zayıf Erdem abi ise Iron Man'i zayıf demişti o yüzden bulaşmamıştım hiç. Bu işine ise ilerleyen zaman içinde bakabilirim belki...Nekadar Brubakersız yaptığı işler zayıf not alsa Fatal ile beraber aklıma not aldım bunu ileride bakmak için ama para meselesi tabi zaman göstericek bakıp bakamıyacağımı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2014, 00:30 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Fraction garip bir adam - ama Brubaker'sız işleri zayıf diye düşünmemek lazım. Kariyerini bölük pörçük özetleyecek olursak;

Iron Fist'te son derece sağlamdı. Casanova'sı gayet iyi. Iron Man'ine zayıf demem, açıkçası dönemin editör kararlarının Iron Man'i içine soktuğu durumlar dışında öyle çok çok kötü bir seri değildi. Fear Itself kötüydü, ama yine de ne kadar kendi işi, ne kadar editör müdahalesi altında çalışıyordu, düşünmek lazım. Marvel'da yazdığı Hawkeye muazzam - Marvel - DC çizgi romanları içinde bir numara, bir değilse de iki numara yani.

Marvel Now kapsamı içinde yazdığı Fantastic Four ve FF çok kötüydü. Sex Criminals yine muazzam. Avengers vs. X-Men içinde yazdığı sayılar rezaletti.

Bana öyle geliyor ki Fracion en iyi performansını editör müdahalesi altında kalmayacağı serilerde (Casanova, Sex Criminals, Hawkeye, Iron Fist) gösteriyor. Onun dışında, işine karışıldığında, veya crossover gibi, hikayelerin belli olup da, yaptığı tek işin "scripting" olduğu alanlarda zorlanıyor.

Ama kesinlikle takip etmeye değer bir yazar.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: