Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 15 Kas 2018, 12:19

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sandman
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2011, 18:11 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Özellikle son ana kadar haber vermek istemedim ama beklenen gerçekleşti. Sandman 2. ve 3. ciltlerin yeninden baskısı...

Dahası...

Sandman 8: Dünyaların Sonu

ve

Sandman 9: Merhametliler

Haftaya piyasaya çıkıyor :)

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Sandman
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2011, 18:25 
Antioryantalist
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çok şükür bunu da gördük.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2011, 18:50 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Darısı 4. cildin başına. Bende ilk üçü var ama 4 yok, baskısı tükenmişler kervanına katılmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2011, 21:04 
Resimli Roman Filozofu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Güzel haber. Set halinde Türkçe baskılarını alıp okumuş olanlar için çok mutluk verici bir olay. Fazla uzatılmadan son ciltler de (Galiba toplam 11 cilt) yayınlanırsa Türkiye'de Sandman serisi tamamlanmış olacak. Benim gibi 4-5 senedir, birinci cilti veya başka ciltleri arayanlarda haberi buruk bir sevinçle karşılasak da yine de okuyabilenlar adına da seviniriz. Bulunamayan diğer ciltlerinde yeni baskılarının en kısa zamanda yayınlanmasını temenni ediyorum.

"I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate.All those moments will be lost in time like tears in the rain.Time to die." Roy Batty; a night in November 2019; Somewhere in Los Angeles

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2011, 21:24 
Seçici okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2011, 17:29 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Bir gerçeklik fırtınasının girdabına kapılmış, zaman, söylenceler ve hayallerin yolcuları, Dünyaların Sonu’ndaki bir hana sığınırlar. Chaucer’in Canterbury Öyküleri’nin geleneğine uygun olarak fırtınanın dinmesini beklerken gittikleri yerlerin, gördükleri şeylerin ve düşlerinin öykülerini anlatırlar.

Çevirmen: Egemen Görçek
Editör: Fulya İçöz
Etiket Fiyatı: 27,5 TL
Sayfa Sayısı: 168
Ebad: 16 x 24
Dağıtım Tarihi: 15.04.2011

Resim

Bir sürü isimleri vardı: Erinyesler, Eumenidesler, Diraeler, Öfkeliler. İntikamın, affetmezliğin ve durdurulmazlığın temsilcileri: cezalandırmak için aradıkları suç kanla yıkanıncaya kadar durmazlar. Merhametliler, Lytha Hal bebeği Daniel ondan alınınca onlara gider ve Ebediler’den Düş onların hedefi olur. Ama annenin kederi ve boyun eğmez öfkesinin arkasında daha karanlık güçler iş başındadır ve onlar sonunda Düş Diyarı’nda daha önce kimsenin görmediği bir fedakarlık isteyecektir.

Çevirmen: Fulya İçöz
Editör: Egemen Görçek
Etiket Fiyatı: 40 TL
Sayfa Sayısı: 352
Ebad: 16 x 24
Dağıtım Tarihi: 15.04.2011

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2011, 08:41 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
4.cilt tekrar basılsa çok hoş olur. Zamanında almadım,şu anda çok pişmanım :(( :(( :((

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2011, 11:54 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Carnage Cosmic yazdı:
4.cilt tekrar basılsa çok hoş olur. Zamanında almadım,şu anda çok pişmanım :(( :(( :((

Dileklerime tercüman oldun Fatih.

4. Cilt, normalde çizgi roman okumayan ama Sandman ciltlerini havada kapışan goth gençliğin en çok rağbet ettiği cilt oldu. Cehennemde geçmesinden dolayı herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2011, 18:54 
Spiderman Fanatiği
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Nick Fury yazdı:
4. Cilt, normalde çizgi roman okumayan ama Sandman ciltlerini havada kapışan goth gençliğin en çok rağbet ettiği cilt oldu. Cehennemde geçmesinden dolayı herhalde.

Sandman'e karşı çok uzun bir süre mesafeli durmamın sebebi de gördüğü yoğun ilgiydi. Sadece goth gençliği değil,eserleri(?)deli gibi satan bir yazarımızın da beğenmesi ve Neil Gaiman'ın çok tanınan bir roman yazarı olması Sandman'in Türkiye'deki popülaritesini arttırdı. Çok yoğun ilgi gören ürünlere önyargı ile yaklaşıyorum. Aynı şekilde çok beğendiğim bir esere olan ilgi artınca rahatsız olmam da sık rastlanan bir durum.

Happiness is prison,Evey.Happiness is the most insidious prison of all.-V@V for Vendetta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2011, 21:19 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Şu an için 4. cildin telifi bizde değil. Aslında kimsede değil. 1. cilt de aynı durumda.

Şu an için Sandman 10 ve 11 yayına hazırlanmakta. 1. ve 4. ciltlerin telifi için DC ile görüşmelerimiz sürmekte.

Yaza da sanal ortam için Ayrıntılı bir Sandman incelemesi hazırlamaktayım. Ciltlerin çizimler, karakterler ve şimdiye kadar hazırlamış olduğumuz rüya tabirleri dahil kapsamlı bir incelemesi olacak. Aslında bu projeleri daha erkene planlıyordum ama bu hafta sonu da Kocaeli Kitap Fuarı başlayacak. Fuarlardan yakayı kurtaramadığım için biraz gecikecekler :)

Bu arada 2. ve 3. ciltlerin baskıları maalesef elimizde orijinal materyal olmaması problemleri yüzünden pek iyi olmadı. Kendilerini düzeltiden geçirmem mümkün olmadığı için de bir önceki baskılarının birebir aynıları oldular. Fakat bunları telafı edeceğim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2011, 15:43 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Egemen Görçek yazdı:
Yaza da sanal ortam için Ayrıntılı bir Sandman incelemesi hazırlamaktayım. Ciltlerin çizimler, karakterler ve şimdiye kadar hazırlamış olduğumuz rüya tabirleri dahil kapsamlı bir incelemesi olacak. Aslında bu projeleri daha erkene planlıyordum ama bu hafta sonu da Kocaeli Kitap Fuarı başlayacak. Fuarlardan yakayı kurtaramadığım için biraz gecikecekler :)

Çok süper olur. Açıkçası ben şimdiye kadar yayınevlerinin sanal ortamı gerektiği gibi kullanamadığını veya kullanmadığını düşünüyorum... Herkes reklam yapamamaktan yakınıyor ama kimse bi iki sayfalık tanıtıcı bi yazı yazayım, forumlara kitap içi resimleriyle beraber vereyim falan demiyor. Sonuç olarak çr lüks tüketime giriyor. İnsanlarda ilgi uyandırmak için en küçük bi çaba harcamadan reklam yapamıyoruz demek bana abesle iştigal geliyor. En basitinden Wiki sayfaları bile çevrilse tanıtım amaçlı açılan başlığın altına linki verilse yeter diye düşünüyorum. Ama hala yayınevleri reklamın sanal medya aracılığıyla yapılabileceğini anlayamadılar. Birkaç satır çiziktirmek bu kadar zor olmasa gerek ya da ne bileyim var olanı çevirmek; sözlüklerden, forumlardan insanları ayarlayıp buralarda yazılar yazdırmak, yorumlar yaptırmak vs...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011, 12:56 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sandman 10 ve 11. ciltler önümüzdeki hafta içinde yayınlanıyor ve Sandman'in tüm ciltleri yayınlanmış oluyor. Tanıtım bültenleri hazırlanır hazırlanmaz ayrıntılarını yazacağım.

Bu arada 11 Haziran Cumartesi akşamı İstanbul'da, Baykuş Bar'da bunun şerefine bir Sandman Gecesi düzenliyoruz. Herkeşleri bekleriz :)

Gece 8'de başlayıp tahminen uyanana kadar sürecek...

Baykuş bar'ın adresi: İstiklal Caddesi, Bekar Sokak, No:22, 34430 Taksim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2011, 00:03 
Avarel

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
darısı 1. cildin başta olmak üzre diğer baskısı bitmiş ciltlerin başına. güzel haberleri beklemedeyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2011, 11:30 
Kılkuyruk
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Uyanış’ta , kadim tanrılar, eski dostlar ve düşmanlar, Düşler’in eski Kral’ını anmak için toplanıyorlar ve Ebediler’in Morpheus’unun uzun öyküsü sona eriyor. En garip uyanışlardan birinin ertesinde Morpheus’un yankıları aksediyor ve ölmeyi reddeden bir adama, düşler çölünde kaybolmuş Çin’li bir alime ve kendi alacakaranlık yıllarında Sandman’e olan son yükümlülüğünü yerine getirmek zorunda olan yaşlı William Shakespare’e dokunuyor…

Sandman 10 – Uyanış
Çevirmen: Egemen Görçek
Etiket Fiyatı 35 TL
Sayfa Sayısı 192

Resim

Y4edi fasikülden oluşan bu ciltte Ebediler'in birer öyküsü var. Gaiman'ın Ebediler'in arasına dönüşü tek kelimeyle muhteşem olmuş :)

Sandman 11 – Ebedi Geceler
Çevirmen: Koray Özbudak
Etiket Fiyatı: 28 TL
Sayfa Sayısı: 160

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz