Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 14 Ağu 2018, 10:23

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Titana Saldırı
MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2014, 05:59 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Hajime Isayama'nın eseri Shingeki no Kyojin (Attack on Titan), Titana Saldırı adıyla Şubat 2015'te çıkıyormuş.

Gerekli'nin açtığı Facebook sayfası.

Animesi forumda konuşulmuştu: İlgili başlık

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Titana Saldırı
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014, 11:36 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Almayım kalsın :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 11:10 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Gerekli gidip Urasawa'nın ya da Nihei'nin bir eserinin telifini alsaydı dişimi kırardım zaten.

Bence 'Gerekli Şeyler' gidip isim değiştirsin. Neden ? Çok değil 1-2 sene sonra popüleritesini yitirecek, insanların kütüphanelerinde tutmak istemeyecekleri, düzenli olarak basamayacakları, ucuz, basit yayınlara yöneldikleri için.

Alternatif isimler;

Abuk Şeyler

Boş İşler

Bebelere Balon Yayınevi

İstikrarsız Yayınevi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 11:26 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Gereksiz Şeyler daha pratik ve basit olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 12:37 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Abi üzerinize niye alınıyorsunuzki size mi çıkıyor? Gidip lütfen çizgili pijamalarınızı giyip maç seyreder misiniz? Siz daha iyi mi bileceksiniz?

Ben Akirayı hiç sevmem, ne o öyle eski püskü çizimler. Titana saldırı da bir yaşam mücadelesi var tamam mı? Çok dramatik ve hüzünlü bir hikayesi var. Oturup bir de Ghost in the Shell mi ya da Monster (Urasawa-sensei) okucam. Öyle sıkıcı sıkıcı şeyler. Cık cık.

Evet şakamı bir köşeye bırakıyorum. Şapkamı da bıraktım hadi sizin için;

Valla bizim dilimizde tüy bitti. Eskiden telif hakları çok pahalı diyip burun kıvıranlar(!) şu anda 4-5 yayını çıkarmış durumda. Alan kişiler konusuna gelirsek bence hiç satmaz diyeceğimiz seriler bile ayarını tutturur. Ama biz bilemeyiz. Böyle devam eder gider.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 15:51 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Eh yok artık, Gerekli Şeyler'e Titana Saldırı'yı bastığı için mi kızacağız? Son senelerin en çok satan mangası bu. Keza Naruto, One Piece, FMA... Yayınlanmaları değil, geç yayınlanmaları mesele. (Hadi FMA nispeten kısa ve bitmiş bir seri; istikrarlı da yayınlanıyor.) Bunları okuyan gençler/çocuklar 10 sene sonra başka türlü mangalar talep edecekler.

Tabii yayıncılar taşın altına ellerini soksun, yetişkinlere yönelik eserler bassın istiyoruz. İnsan prestij olsun diye bir tane de seinen basmaz mı? Ancak yayıncı dediğin paraya bakıyor. Kimi daha az, kimi daha çok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 16:43 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
nikopol yazdı:
Eh yok artık, Gerekli Şeyler'e Titana Saldırı'yı bastığı için mi kızacağız? Son senelerin en çok satan mangası bu. Keza Naruto, One Piece, FMA... Yayınlanmaları değil, geç yayınlanmaları mesele. (Hadi FMA nispeten kısa ve bitmiş bir seri; istikrarlı da yayınlanıyor.) Bunları okuyan gençler/çocuklar 10 sene sonra başka türlü mangalar talep edecekler.

Tabii yayıncılar taşın altına ellerini soksun, yetişkinlere yönelik eserler bassın istiyoruz. İnsan prestij olsun diye bir tane de seinen basmaz mı? Ancak yayıncı dediğin paraya bakıyor. Kimi daha az, kimi daha çok.

Son zamanların en çok satan manga'sı derken. Neye göre değerlendirme yapıyoruz ? Kuzey Amerika pazarına göre mi ??? Kaldı ki Gerekli, Berserk dahil pek çok manga'nın basımını ağzına burnuna bulaştıran bir yayınevi. Hani söylenmekte biraz haklıyız.

Ayrıca para hesabı yapıyorsak BD'ler neden adam gibi yayınlanmıyor diye neden isyan ediyoruz. Lütfen ama Niko Beyciğim... Açtırmayın kutuyu söyletmeyin kötüyü [-x

İstikrar... Lütfen biraz daha istikrar :-w

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 16:56 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Char Aznable yazdı:
Son zamanların en çok satan manga'sı derken. Neye göre değerlendirme yapıyoruz ? Kuzey Amerika pazarına göre mi ??? Kaldı ki Gerekli, Berserk dahil pek çok manga'nın basımını ağzına burnuna bulaştıran bir yayınevi. Hani söylenmekte biraz haklıyız.

Ayrıca para hesabı yapıyorsak BD'ler neden adam gibi yayınlanmıyor diye neden isyan ediyoruz. Lütfen ama Niko Beyciğim... Açtırmayın kutuyu söyletmeyin kötüyü [-x

İstikrar... Lütfen biraz daha istikrar :-w

Kuzey Amerika'ya bakıyorum ben; Kuzey Japonya'da ne satılıyor merak etmiyor değilim, ama Japoncam yok :)

BD basan zaten para için basmıyor (Marmara XIII basarken, bundan ne para kırarız şimdi, dememiştir). Devamını getirebilecekleri/bitirebilecekleri işlere baksınlar diyorum. 9 kitaplık Bouncer'a, 23 kitaplık XIII'e girip 1-2 ciltte bırakmasınlar (Bundan bağımsız olarak, "Neden doğru düzgün BD basılmıyor memlekette?" de diyorum ara sıra, ama bu sorunun yanıtı belli aslında: Satmıyor).

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 17:28 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
nikopol yazdı:

BD basan zaten para için basmıyor (Marmara XIII basarken, bundan ne para kırarız şimdi, dememiştir). Devamını getirebilecekleri/bitirebilecekleri işlere baksınlar diyorum. 9 kitaplık Bouncer'a, 23 kitaplık XIII'e girip 1-2 ciltte bırakmasınlar (Bundan bağımsız olarak, "Neden doğru düzgün BD basılmıyor memlekette?" de diyorum ara sıra, ama bu sorunun yanıtı belli aslında: Satmıyor).

Bu konuyu daha önce de konuşmuştuk. Burada kilit kelime "istikrar". İstikrarlı yayıncılıkla talep de yaratabilirler. Ki örnekleri de var. BD'ler içinde sadece yetişkin okur kitlesinin damak tadına uygun yayınlar var. Bouncer gibi mesela... Ancak bizim neden yayınlanmıyor diye isyan ettiğimiz seinen'ler öyle değil. Sadece yetişkin okurların değil gençlerin de ilgisini çekebilecek seriler. Ben Akira'yı eline alıp da "Vaaay beeee" demeyen birine bugüne kadar raslamadım örneğin. Zagor'cu ağır abilerin de Naruto'cu bebelerin de verdiği tepki üç aşağı beş yukarı aynı.

Açıkcası Manga'larla ilgili yayın seçimlerinin çok bilinçli yapıldığı kanaati içinde değilim. Yangından mal kaçırır gibi telif alıyorlar ve arkasını da getiremiyorlar.

Kaldı ki gençler okusun hesabı yapıyorsak, onlar da bu istikrarsız ve özensiz yayıncılıktan şikayetçiler. Pek çok manga'yı para vermek yerine online olarak takip ediyorlar. Şimdi Attack on Titan'ın 1-2 ciltte kalmayacağının garantisini kim verebilir.

Akılçelen'in pozisyonu biraz daha farklı. Evet Gerekli'ye nazaran bu iş daha düzenli yaptıkları bir gerçek. Ancak onlar da ucuz esnaf mantığıyla hareket ediyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2015, 21:35 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
İlk cilt Mart sonunda çıkıyormuş. F-Book sayfalarından duyurmuşlar. Hatta AoT'yi kapak resmi yapmışlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2015, 08:56 
The Deli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ne talihsiz, ne gariban bir yayınevidir Gereklişeyler. Matbaa hata yapar dağıtım gecikir (ki "Titana Saldırı"yı bir heyecan çıktı diye facebook sayfalarından paylaşmışlardı), ajanslar yüzünden telifler ellerinde patlar, Fuarlarda perperişan olurlar... Vaaah vaaah vaaah... Türkiye'nin tek ve yegane anme hizmeti yapan yayınevinin bu şekilde yıpranmasına çok ama çoook üzülüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2015, 13:02 
Avarel
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yukarıda satış konuşulmuş bende geçenlerde şu listeyle karşılaşmıştım paylaşayım dedim. buna benzer bir durum kuzey amerika da da var sanırım ama tam bir liste bulamadım.

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... 014/.81607

1. One Piece 11,885,957
2. Attack on Titan 11,728,368

One Piece tepeye çıktığı ilk yıldan beridir ilk defa ikinciyle arası bu kadar azmış. Bunda AoT animesinin de etkisi olduğunu düşünenler var. Bazıları bu sene geçemedi bir daha yaklaşamaz bile diyorlar. ama bilinen bir gerçek var büyük 3'lünün seviyesine her anlamda çıkan ilk seri bu oldu. animesinin ilk sezonunu indirdim daha bakmadım hiç. mangasını da okumadım ama neden ülkemizde basıldığını anlayabiliyorum.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: