Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 20 Kas 2017, 06:04

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2006, 17:12 
Tembel Çizer
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Her zaman söylediğim gibi gençlerin beğenilerine hitap edicek çizgiromanlar hazırlanmalı fantazi ya da süper hero içerikli dergiler (bunu çapa grubu yapıyor fakat yeterli değil!) Ümit Kaptanı destekliyorum 3 sayısı da elimde fakat okurken çok zevk aldığımdan değil türk çizgiroman piyasasını biraz olsun desteklemek hareketlendirmek için :roll:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2006, 14:43 
emrah soyledıklerıne katılmıyorum kahraman agırlıklı cızgıroman ki bu cızgıromanın temelıdır hangı tarzda olursa olsun benım tercıh ettıgım bır tarz dır umit kaptan ıse fumettı anlayısının cevırı dıl kullanılmadan turkıyede uygulanmasının bence en guzel ornegı kahramnın super gucu olup olmaması onun okuyucuya hıtap etmesıne etken deıldır okuyucu okudugu vakıt mutlaka bır ıletısım olur okuyucunu yas grubu buna etken degıldır alıcı herzaman onemlıdır ama alıcı agırlıklı ıs yapmaya kalkarsan bu roblıefeld ıslerıne donusur bence de su an ıcın desteklenmesı gereken bır cızgı roman cunku fumettı anlayısının cok ıyı bır turk uygulaması

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2006, 18:31 
Tembel Çizer
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
söylediklerinde haklı olabilirsin ben sadece gözlemlerime dayanarak söyledim bakıyorsunuz piyasada spıderman, witch, adını tam hatırlayamadım ama tam macera gibi bir şeydi gibi çocuk dergileri her ay düzenli olarak çıkıyor (demek ki satışlar iyi) ayrıca firmalar reklemlarında poman gibi çizgi karakterler kullanıyorlar (şirkete bir katkısı var ilgi çekiyor demek) sinemada arka arkaya süperkahraman filmleri geliyor sinemalar tıklım tıklım(x-men,hulk,spıderman ve gelecel superman,ghost rider vs) piyasada tutmayacak bir şeyin üzerine gitmeye gerek yok bence gençlerin fumettiye karşı pek ilgisi olduğunu sanmıyorum ve görmüyorum çevremde belkide vardır bilemiyorum bunlar benim izlenimlerim yanlış düşünüyor da olabilirim :roll:

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2006, 09:49 
En Baba Lord
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
anne babaları bir dergiyi çocuklarına almaları için ikna edilmeleri oyuncaklı promosyonlar ile mümkün oluyor ve bu yüzden o dergiler çıkıyor, tanıtım ve promosyon ağırlıklı yani, ama bunun dışında fumetti tarzı dergiler kendi okurları ile ayakta duruyorlar, birde bu günün gençliğine güvenerek bir dergi çıkartmak epiy riskli, çok çabuk ilgileri dağılıyor ve filim gazı geçince dergi elinde patlıyabiliyor.ben ümit kaptanı bizden espiriler, davranış kalıpları, arkadaşlık gibi bizden raconların olması yüzünden seviyorum, ayrıca birde serseri pilotumuzun gayet iyi uyarlanmış bizden bir hali gibi durması yüzünden beğeniyorum, desteklenirse bu günün cizerleri ile daha iyi bir yere taşınacağına inanıyorum.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2006, 20:52 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Emrah ÇILDIR yazdı:
söylediklerinde haklı olabilirsin ben sadece gözlemlerime dayanarak söyledim bakıyorsunuz piyasada spıderman, witch, adını tam hatırlayamadım ama tam macera gibi bir şeydi gibi çocuk dergileri her ay düzenli olarak çıkıyor (demek ki satışlar iyi) ayrıca firmalar reklemlarında poman gibi çizgi karakterler kullanıyorlar (şirkete bir katkısı var ilgi çekiyor demek) sinemada arka arkaya süperkahraman filmleri geliyor sinemalar tıklım tıklım(x-men,hulk,spıderman ve gelecel superman,ghost rider vs) piyasada tutmayacak bir şeyin üzerine gitmeye gerek yok bence gençlerin fumettiye karşı pek ilgisi olduğunu sanmıyorum ve görmüyorum çevremde belkide vardır bilemiyorum bunlar benim izlenimlerim yanlış düşünüyor da olabilirim :roll:

Bir görüş; Kanımca fumetti sevgisi babadan, dayıdan kan aktarımı ile oluyor...:D:D günümüzde kaliteli bir western filmi bile yokken yeni nesillerin super kahramanlara yönelmesi çok doğal ...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2006, 08:26 
Sihirli El
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ozan yazdı:
bu işin western filmleriyle bir alakası olduguna inanmıyorum...döneme bakmak lazım... babalarımızn amcalarımızn zamanında basılan işler onlarmıs onlar kalmıs akıllarda yoksa Clint Eastwood Abimizin en populer oldugu zamanda amerikada bir tane bile cowboy hero yok çizgi romanlarda... yada daha eskiye gidersek John Wayne dönemine bakarsak o dönemde de yok uzak batıda çizilen önemli bir hero... tek sorun okumak eskiden tv yoktu sinema sayılıydı.. tek alternatıf harclıgın yettigi cocuk dergılerı ve çizgi romanlardı... şimdi ise bir cok alternatif var...

Aslında bu doğru bir tespit sayılabilir. Ancak eskilerde Amerika'da da oldukça çok Western çizgi romanı üretiliyordu. Günümüze bir çoğu ulaşmadı orası ayrı tabii ama Marvel ev DC dahil olmak üzere bir çok yayıncı bir dönem bu işe girişti. Öte yandan Western çizgi romanların asıl üreticisi diyebileceğimiz İtalya ise eskiden ve halen Western'lerden etkilenerek çizgi roman üretmesinde "Spaghetti Western" kültürünün de çok etkisi odluğu ortada. Clint Eastwood'un oynadığı bir çok Western filmi aslında İtalyan ortak yapımıdır. Bu da durumu biraz açıklıyor aslında. Yani bu durumda Tolga arkadaşımızın dediklerinde de doğruluk payı var.

Sevgiler.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2006, 22:15 
Tembel Çizer
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
3. sayıyı okuma fırsatını geçte olsa bulabildim hikayeler sürükleyici 5. sayıda stok bitiyormuş sanırım :roll: umarım yeni çizer tayfasıyla ümit kaptan devam eder :roll:

Başa dön

Mesaj Başlığı: Cevap: Ümit Kaptan
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2006, 21:23 
Sihirli El
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çalışman tek kelimeyle harika olmuş Emre.Ellerine sağlık.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2007, 20:26 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
biraz da internet sitesine önem verseler.. içindeki çizgiromanlar fi tarihinde kaldırılmış sitenin..

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2007, 12:28 
En Baba Lord
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
arka tarafı bomboş bırakmasaydın keşke, bir iki baraka ekleseydin ve yan tarafa iskelenin hemen yanına bir yat burnu cizseydin ümit kaptana daha güzel giderdi gibi, ben begendim ama cizimi.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Ümit Kaptan
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2015, 12:15 
Sihirli El
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Ümit Kaptan
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2017, 22:03 
Sihirli El