Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 18 Kas 2017, 17:54

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Top Cow
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2016, 15:08 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Hadi Top Cow'cu gençlik elleri görelim, dans başlasın uuu yeah... lol eğer Top Cow seviyorsanız pekte genç sayılmazsınız sene 2016 itibari ile... lol Top Cow 90larda kurulmuş bir çizgiroman şirketidir. 90lar benim 6-15 yaş arasında olduğum bir dönemdir yani çocukluk ve ilk gençlik Teen yılları falan. O zamanlarda sene 1998-99 gibi Witchblade basılmıştı türkçe olarak... 2 cilt çıktı bu Witchblade ve biraz T&A... aslında fazlası ile T&Adi lol (buda tabi o zamanlar 15 yaş civarında olan bana baya cazip gelmişti lol) aldım ve okudum. Çok zevkli dakikalar geçirdim bu Witchblade ciltleri ile. 2 ciltten sonra gerisi gelmedi ne yazık ki, ama bu iki cilt benim Witchblade sevgimi ateşlemeye yetmişti. Uzun lafın kısası geçen arkadaşlarla sohbet ediyorken Witchblade muhabeti açıldı, ve bende tabi ya Witchblade ! oldum... uzun zamandır alakasız kaldığım sevdiğim bir seriydi... Neleri varmış diye şöyle bir interneti kolaçan ettim ve Ron Marz'ın (iyi bir yazardır) Witchblade'e el attığını gördüm. Hemen ciltlerini aldım... 1-2-5 ve 6. ciltler 3 ile 4ü bulamadım 7 ile 8'de daha sonraki siparişlere artık... Yani başlangıç olarak bir 8 cilt Witchblade yazmış Ron Marz. Hatta birde event yapmışlar First Born diye... Tüm Top Cow evrenini sarsan bir event... Witchblade, Darkness, Magdalena, Angela falan hepsi bir arada. İşte böyle bir eventin TPBden daha iyi edisyonları varmı diye şöyle bir baktım, birde ne görüyüm bu First Born'un deluxe edisyonu var ! dünyalar benim oldu, hemen aldım. Şimdide merakla gelmelerini bekliyorum. bu arada 2003 yılında orjinal 4 cildini alıp okuduğum Darkness karakterine'de yabancı değilim... Top Cow'un iki büyük karakteri var zaten biri Witchblade diğeride Darkness... ikisini çok beğeniyorum, ama Cyber Force takımı ve karakterleri, Aphrodite IX karakteri konusunda henüz bir bilgim yok, onlarada girmek istiyorum. Ron Marz'lı Witchbladeleri beğenirde gazı alırsam, sıra onlarda. Bu yeni Witchblade ciltlerim ile beni yoğun nostalji yüklü saatler bekliyor...
Resim

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Top Cow
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017, 21:52 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Witchblade, Volume 1: Witch Hunt Yazar: Ron Marz, Çizer: Mike Choi

Elime yakın zamanlarda ulaştı ve hemen okudum. Okuması gayer eğlenceliydi. Memur Sara Pezzini'nin Witchbalde adında büyük güce sahip bir artifact'i vardır. (artifact için türkçe bir karşılık gelmedi aklıma :P bir çeşit bir ''insan eliyle yapılmış malzeme'' diyelim) Sara bu artifact'in ne olduğunu, onu nasıl kullanması gerektiğini bilmiyor ve bu artifact'in bir kendi bilinci var yani canlı (ve zeki) Sara bu Witchblade artifact'ini bulmadan önceki yaşamına özlem duyuyor (çünkü normal bir yaşamdı) ve bu yaşama dönmek istiyor ama görünüşe göre yeni seçilmiş Witchblade taşıyıcısı olarak kaçınılmaz olarak Witchblade ve Sara bir arada sıkışıp kalmış durumdalar, isteselerde, istemeselerde envayi çeşit canavara, şeytana karşı bir arada durmak onların kaderi. Bu ciltde Sara'nın yani Witchblade'in sapkın bir katolik kilisesi tarikatının Dünya'nın sonunu getirmesini önlemesi üzerine. Dünyanın sonu falan işte, polisler ve rahipleri içeren bir klasik kahramanlık öyküsü. Ama benim gibi uzun bir aradan sonra Witchblade'i özlemiş, eski bir okuru iseniz, baldan tatlı geliyor :D özellikle güzel Mike Choi çizimleri ile. Sara'nın güzel yüzünü yeniden görmek harikaydı. :)

Bu resimde de Witchblade'in genelde halini aldığı bir formu görüyoruz. Zırhlı bir eldiven.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 10:53 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
10 sene once falan okuyup cok begenmistim, sonar Darkness falan giriyordu devreye aah ah

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2017, 10:38 
Madalyonun Öteki Yüzündeki Adam
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Leto yazdı:
10 sene once falan okuyup cok begenmistim, sonar Darkness falan giriyordu devreye aah ah

Ulan ipneler madem foruma yeniden yazıyorsunuz neden haber vermiyonuz? :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 02:56 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Vega yazdı:
Leto yazdı:

Ulan ipneler madem foruma yeniden yazıyorsunuz neden haber vermiyonuz? :evil:

Sanirim foruma hala giren birkac uye var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 11:16 
Ne çıksa okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben ayda 1 giriyorum :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi