Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 17 Ağu 2018, 06:59

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: JULİA GELİYOOOOOR...
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2011, 23:18 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bence bu hard cover işine girmeye gerek yoktu.

Belki birinci sayıdan başlasaydı yayın, kolleksiyoncular için hard cover toplamak çekici olurdu.

Bu durumda bana çok anlamlı gelmiyor.

Kişisel görüşümdür, yanılıyor olabilirim.

Yanlış anlaşılmak ve kimseyi kırmak istemem.

Tek dileğim Julia'nın sık periodlarla çıkması , iyi satması.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2011, 23:57 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Dostum yazından anladığım ,sert kapaklı olanı bulamadığın'mı?
Doğru anladıysam Comiks Altan kardeşimde dün gidişimde 1 tane kalmıştı,başının etini yersen verir. :((

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2011, 07:07 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
aziz dostum, benim ifade etmek istediğim Julia'nın birinci sayısının da sert kapaklı olarak tekrar basılması yönünde bir duyum alıp almadığındı. Hazır ikinci sayı sert kapaklı olarak basılmışken koleksiyon saplantısı olanların birinci sayıyı da sert kapaklı saklamak isteyeceklerinden yola çıkarak böyle bir soru geldi aklıma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2011, 12:38 
inspecteur principal
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ama var zaten abi? sınırlı sayıda idi ama yakın zamana dek Altan'da vardı.
İkmal istasyonunda da olması lazım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2011, 12:55 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Maigret yazdı:
Ama var zaten abi? sınırlı sayıda idi ama yakın zamana dek Altan'da vardı.
İkmal istasyonunda da olması lazım...

O zaman pardon. Çıktığı zaman iyi duyurulmamış demek ki. Bulursam alırım. Bilgi için teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2011, 14:39 
Baltalı İlah

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sanırım 2 ay evvel Altanın dükkanında Fuat beyi görüp sormuştum hatta keşke 1 yazmasaydınız,hozcomik gibi kaç'a rastlıyorsa o no'yu sanırım 9 a denk geliyor,pek bir şey demedi,ama sizinle aynı fikirdeyim.Dediğiniz gibi hard kapak alanların hepsi koleksiyon için,soft alanlarında bence %80 i koleksiyon için.Gördüğüm zaman söyliyeceğim.mesela kitap içine bir not koyup anket yapabilir,sert kapakların ,1-25 sayılarıda alacağını oda tahmin ediyordur,softlarla anket yapabilir,hatta sert kapaklarda üstüne biraz fiatda ekliyebilir,
Ama ,1-25 in telifini almadığını sanıyorum ,julia dergi başı sanırım 800 euro verdiğini söylemişti,(judas 250) eğer 1000 sayılık ise ,problem olacağını sanırım,ama yazdığım gibi 4-5 ciltden sonra satış durumuna göre ve anket yaparak ki sert alalnların hepsi biraz daha fazla verip 1-25 alır,(o güzelim ciltin yanında 1-25 tek sayılar komik durur)villa yanı gecekondu ? gibi.sert kapak alanlar görsele önem verenler,bu kiyağı umarım yapar,bizlerde üstümüze düşeni yaparız zevkle,
Ben asla 2 ci el tek tek kitap almam, yazmıştım,bunun ticaretini yapan(eski sayıları satanlar,) kiyamet koparmıştı.2.elden almalara, isim takmıştım,,tuvalet gören kitaplar.
Şu nur yağacak! fuar sonrası 2,3 ciltden sonra rayına oturursa ve belli sürede çıkarma durumunda sanırım hesaplıyarak ,bildiğim Fuat bey bunuda yapar.Adam hasta yani,kaliteli kitap basma hastalığı var,bende titizim ama ancak onun çıkardığı kaliteye yakın çıkarırdım sanırım,şunu eklesem kaç para daha verecem diye düşünmüyor,ve bencede incelersek,tek tek sayı olarak hesaplarsak,en ucuz olduğunu hesapladım,kalem alın göreceksiniz.
Bana şunu demişti,sonuna kadar devam edeceğim,kilatede ve baskıda asla fedakarlık yapmıcam diye..
Şuna eminim Fuat bey eminimki ilerde bunuda yapar,mesela,01,02 yada 1A,2B diye cilt no koyarak basabilir,

kurtaran_adam yazdı:
aziz dostum, benim ifade etmek istediğim Julia'nın birinci sayısının da sert kapaklı olarak tekrar basılması yönünde bir duyum alıp almadığındı. Hazır ikinci sayı sert kapaklı olarak basılmışken koleksiyon saplantısı olanların birinci sayıyı da sert kapaklı saklamak isteyeceklerinden yola çıkarak böyle bir soru geldi aklıma.

En son a5555 tarafından 31 Eki 2011, 14:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2011, 20:40 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Dostum, çıksın razıyız. Hardı softu pek önemli değil. Esas olan muhtevası. Ben koleksiyon olayını bıraktım. Okuduklarımı ya biriktirip satıyorum ya da isteyen arkadaşlara hediye ediyorum. O nedenle 1001 roman sahiplerinden isteğimiz Julya'yı düzenli aralıklarla ve istikrarlı bir biçimde yayınlamaları. Aksi takdirde İtalyanca öğrenmeye başlarım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2011, 18:38 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Büyük bir heyecanla bekliyoruz julia'nın (hard cover ) cildini isteyen diğer ciltleri alır ama ben ve benim gibi hard cover toplıyanları da düşünün biraz, ayrıca bu şekilde başlamışken sonuna kadar böyle gitmesini isterim. Kaliteli bir cilde herzaman daha fazla ücret ödemeye razıyım yeterki kaliteli olsun ve devamı gelsin. 1001 roman da kalite konusunda bir taviz vermiyor o yüzden herzaman destekcisiyim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2012, 14:21 
Özel Alfa Ajanı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Acaba 1001ROMAN Milliyet'in yayınladığı orjinal sayı 16'yı da araya sıkıştırıp yayınlayabilir mi? Baskı kalitesi çok kötüydü Milliyet'in ve çok sırıtıyor kitapların arasında. Hatta görünmüyor ki :?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2012, 00:16 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Julianın 2.sayısının set kapaklı baskısı ne zaman çıkacak bir bilgisi olan varmı Altan bey dahil hiç bir kaynaktan net yanıt alamıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2012, 13:48 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sert kapaklısını bilmiyorum.

Ama 3.sayı Şubatta çıkacakmış.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: