Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 18 Eki 2018, 01:18

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: "Dev" İmza Günü
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010, 16:25 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

En son Leto tarafından 27 Eki 2010, 08:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başlıkları büyük harflerle açmayalım, üç nokta da lüzumsuz

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: "DEV" İMZA GÜNÜ...
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010, 16:30 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tamer Bey, bir kez daha tebrikler ve önerimizi dikkate aldığınız için de teşekkürler. Sanıyorum DVDler imza gününe kadar yetişmeyecek. Ama düşünülmüş olması bile çok güzel.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: "Dev" İmza Günü
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010, 09:56 
Saxon
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ankara'da da D&R var...

Keşke buraya da gelseler.

(Büyük olasılıkla kitap fuarı için İstanbul'a gelecek ancak hafta içinde orada bulunmayacağım; çalışan bir adamım ve iş yerim Ankara'da)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010, 12:07 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tamer Bey, bizler gibi bir okur sonra da yayıncı olmanızdan ve önerilere kulak tıkamamanızdan istifade ederek Türkiye'nin başkentinin hala Ankara olduğunu hatırlatıp böylesi bir etkinliğin Ankara'da da olmasını istediğimizi size iletelim.

Sağlıcakla kalın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010, 14:02 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Maalesef ki bu etkinlik boyunca İstanbul dışı düşünülemeyecek, nedeni de
konuklarımızın programının zaten çok yoğun olmasıdır...Şöyle anlatayım
İtalyan konuklarımızın büyük bir kısmı şu an İtalya'da Lucca fuarındalar...
Gelecek ayın 3'ünde gelecekler ve 4-5 gün sonra da dönecekler. Bu kısa
süre içinde bir sürü olay üstüste binmiş durumda...

Ama 1001 Roman olarak diğer şehirlerdeki kitap fuarlarına da katılmayı
düşünebiliriz...Ki oralarda da değişik sürprizlerimiz olacaktır...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2010, 23:59 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
lalleri imzalatabilecek miyiz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2010, 13:49 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bizim standımızdan en ufak bir alış-veriş dahi yapsanız
istediğiniz kitabı imzalatabileceksiniz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2010, 21:55 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
kitap fuarında imza alabilir miyiz yoksa imza icin dr a gelmek mi gerekicek

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2010, 11:06 
Kazmakürek Bill

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Selam arkadaşlar,
Davetlilerimizden imza alabilmek ve sohbet edebilmek için 4 Kasım gecesi "Zagor gecesi "nde,5 Kasım saat 14.00'de İstiklal Caddesi D&R'da ve 6 Kasım saat 12'den itibaren Tüyap'daki standımızda olmanız yeterlidir.
Fuat AKTÜRE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2010, 21:56 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
3 gün boyunca etkinlikleri takip ettim..

Çizerlerden imzalar aldım, kendileriyle el sıkıştım, Verni üstattan iki adet adıma ithaflı imzalı harika Zagor eskizleri aldım..Kendisi üşenmeyip çizdi..

Bütün güzellikler ortada ancak eleştireceğim noktalar var, zira bunlar daha önemli; eğer bu gibi organizasyonlar gerçekleştirecek kapasiteye geldiysek, çok daha kalitelilerini de gerçekleştirebilmeliyiz..

Evvela 3 günlük etkinlik programının net bir şekilde verilemediğini belirteyim..Karga Bar'daki gece tam bir keşmekeşti, Leto ile beraber katıldığımız geceden 15 dk sonunda bunalarak ayrılmak zorunda kaldık..Çok daha iyi bir mekan bulunabilirdi diye düşünüyorum..

Söz konusu gecede bir açık arttırma düzenlendi ve sanıyorum Ferri ile bir söyleşi gibi bir şey yapılacaktı, o kısmı sıcaktan ve kalabalıktan tam anlayamadık, Fuat bey veya Tamer bey daha ayrıntılı açıklayacaktır..Bu arada kalabalık dediğime bakmayın, kalabalık aslında ortamın inanılmaz dar ve basık olduğundan 40-50 kişi 150-200 kişi etkisi yaptı, en azından bize öyle geldi..

İkinci gün İstiklal Caddesi D&R'da düzenlenen imza gününe yalnız başıma gittim..14:00-19:00 arası yapılacağı duyurulan etkinliğe, biraz tenha olur düşüncesiyle 17:00'de geldim..Ancak ben tam içeriye girmişken Ferri çıkıverdi, ve ortamda dönen muhabbetten Ferri'nin o günlük ayrıldığı izlenimini edindim, elimde imzalatmayı umduğum materyallerle kalakaldım..Yarım saat kadar katta dolandım ancak Ferri'nin F'si görünmeyince yapacak bir şey olmadığını idrak ettim..O esnada bir köşede oturan Marco Verni'yi görünce usul usul yanına gittim, kendisinden yanımda getirdiğim Zagor KM-1'in iç kapaklarından birine Zagor deseni çizmesini rica ettim, üstad beni kırmayarak çizimi gerçekleştirdi ve adıma ithaflı imzalama nezaketini gösterdi..

Üçüncü gün, yani bugün artık Ferri'den imza almayı kafaya koymuş bir şekilde Tüyap'a gittim..İmza salonunu bulur bulmaz arkadaşımla sıraya girdik..Aslında uzun bir kuyruk olmamasına rağmen her çizer için ayrı bir sıra oluşturmayı düşünememiş olmalarından dolayı uzunca bir müddet beklemek zorunda kaldık..Halbuki her çizerin/senaristin önüne bant çekme suretiyle dikine kuyruklar oluşturulabilir, keşmekeş önlenebilirdi..Ferri'den imza almak isteyen kesim haybeye Ferri'den önce çizim dağıtan çizerlere çizim yaptıran kişileri beklemek zorunda kaldı..

Ama kuyruk engelini de azimle atlattıktan sonra Ferri'nin önüne gelebildim..Kendisine standdan satın almış olduğum portfolyoyu, standdan bana hediye edilen Hayalet Manga'yı, Zagor KM-1'i, Lâl Zagor 1. Cildin kapağını, Lâl'in bundan bir kaç yıl evvel ücretsiz dağıttığı cami önünde Zagor kartpostallarından iki adedini ve fuara gelemeyen bir arkadaşımın benden imzalatmamı istediği bir KM cildini imzalattım..Bununla da yetinmedim, Hayalet Manga'yı, portfolyoyu ve KM-1 cildini Moreno Burattini'ye ve ZigZagor'un çizeri Toninelli'ye de imzalattım..Ayrıca portfolyonun boş sayfalarından birine Verni'den bir eskiz daha rica ettim, ve çok yorgun olmasına rağmen beni tekrardan kırmayarak mükemmel bir eskizle söz konusu boş sayfayı süsledi, adıma ithaflı imzalama inceliğini de yeniden gösterdi..

Burada yakınacağım tek nokta, Manfredi'nin sessiz sedasız orada olması..En başta söylediğim programın net bir şekilde ayrıntılarıyla verilemeyişi (veya atlanması) buna birincil sebep, zira ben Manfredi'yi bir yerde Cuma günü Tüyap'ta olacağını okumuştum diye hatırlıyorum, ama Cumartesi de orada olacağını hiç tahmin etmedim, insanlar da tahmin etmemiş olacak ki, Ömer Muz bile kendisinden daha çok imza dağıttı, Manfredi de kös kös oturdu, ayıp oldu kendisine biraz sanırım..Bilseydik Büyülü Rüzgâr'larımızı kapar giderdik..

Arkadaşımda Pis İşler'i satın alıp Cajelli'ye imzalattı, aynı zamanda Ömer Muz ve Ersin Burak'ın da kitaplarını alarak imzalattı, kısa günün kârı oldu kendisine..

Sonuca bağlarsam, kimsenin yıllardır aklına gelmeyen, gelse de gerçekleştirmediği bir olayı 1001 Roman gerçekleştirdi..Organizasyonda aksaklıklar olsa da bir sonrakine çok daha iyisi olacağı beklentimi koruyarak kendilerine teşekkür ediyorum..

Dipnot: Tam Verni üstad portfolyoma çizdiği Zagor eskizinin son rötuşlarını yaparken canhıraş bir Haaayyttt!! nidasıyla irkildik..Telaşla çevreme bakınırken meğersem Levent Çakır'a Zagor'un meşhur Aaaahhyaaakk!!! nidasını attırdıklarını, daha doğrusu attırmaya çalıştıklarını gördüm..Levent Çakır ısrarlar üzerine bir kez daha Haaaayyyttt!! diye bağırdı, ancak Verni üstad çizimi bitirdiğinden cereyan etmekte olan olayın sonunu göremeden salondan ayrıldım..Son dikkat ettiğim Çakır'ın yanında oturan Aslan Şükür'ün sırıtışı ve Ferri başkanın yüzüne kazınmış dehşet ifadesiydi..

En son Ali Murat tarafından 07 Kas 2010, 00:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2010, 00:19 
Meraklı Okur

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Eksik veya kusurlu taraflarıyla da olsa 1001 Roman Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Dünyadaki Tek Zagor filminin oyuncusu Levent Çakır(yerli Zagor) ile Ferri Ustanın(İtalyan Zagor) yanyana gelip kucaklaşmış olması bile tarihi bir olaydır. Organizasyonda emeği geçenlerin emeklerine, yüreklerine sağlık diyorum. =D>

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2010, 10:06 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ali Murat hocam, Verni üstadı sömürmüşsün resmen. Sana çizdiği eskizlerin toparlamasından bir macera basılabilir herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2010, 13:46 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çok istemiş olmama rağmen iş nedeniyle katılamadığım bu dev imza günü Türkiye'de şu ana kadar çizgi roman adına yapılmış en önemli etkinlik. Bunu düşünen, gerçekleştiren 1001 roman ekibine tekrar teşekkürler ve tebrikler. Ferri ve diğer İtalyan ustalarla olmasa bile Ersin Burak, Ömer Muz, Arslan Şükür, Suat Yalaz, Abdullah Turan gibi ustalarımızla, Levent Çakır ile benzeri bir imza günü için Ankara'yı da yakın zamanda düşünün 1001 romancılar. O zaman şükran hislerimiz misliyle artacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2010, 23:13 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bende dün sömürdüm. Yarın bütün imzaları taratacağım. Siteye yüüklemeye çalışırım. Verniden eskiz, Stano'dan muhteşem bir Dylan Dog çizimi ve Scarpi'den de muhteşem bir çizim aldım. Gerçekten Manfredi'yi unutulmuş köşede bekliyordu. Manfredi lan bu. Elimde büyülü rüzgar yoktu. Ama Volta NAscosto adlı çizgiromanı imzalatabildim. Burattini'den de imza aldım tabiki... Hatta Burattini'nin önündeki isimlikte adının üzerine Zagor writer yazılmıştı. Çok güldüm. Adama dedimki çok komik olmuş. Zaten buraya zagor imzalatmaya gelipte senin ne iş yaptığını bilmeyen olamazdı dedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2010, 03:09 
Sağduyu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ali Murat notlar için teşekkürler. Valla gidemeyen benim gibi kart Zagorcuları mutlu ettin. Yerli Zagor'un Haaayyyt çığlığı çok komik olmuş. Keşke o anda biri deklanşöre bassa ve Levent Çakır'la dehşete düşmüş Ferri'yi aynı kareye alabilseydi :)

Başka giden arkadaşlar da lütfen izlenimlerini yazsın. Gurbette içi üşüyen gariban vatandaşları sevindirin. Burası -5C arkadaşlar ayaz var ayaz. Bir de eskizleri tabii tarayıp ekliyorsunuz buraya.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: