Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 25 Eyl 2018, 09:03

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Greystorm
MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2010, 14:41 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu yeni yayınlar içinde en çok Greystorm'u merak ediyorum,forumdaki tanıtımı okuduktan sonra.
Anladığım kadarıyla 12 sayılık bir dizi.Yani yarıda kalma riski yok gibi.

Edisyon, fiyat ve periodla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Greystorm
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2010, 17:57 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
http://images.sergiobonellieditore.it/b ... torm_1.jpg

http://www.resimliroman.net/forumlar/vi ... f=4&t=3409

Greystorm'u da diğer düzenli fumetti serileriyle aynı formatta yayınlamayı düşünüyoruz.
Yani...İki veya üç ayda bir, üçer sayılık ciltler şeklinde yayınlanacak. Kullanılmayan kapakları
da yine cildin sonuna renkli olarak basmayı düşünüyoruz...

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Greystorm
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010, 11:38 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Kapak konusunu başka bir platformda dile getirmiş ama cevap alamamıştım sevgili Tamer...Velakin kapaklar Comicslerdeki gibi Cover galeri biçiminde verileceğine Lal'in klasiklere uyguladığı yöntemle her sayı arasına sıkıştırılırsa daha iyi olur kanısını burda da dile getirmek istiyorum...

Teşekkürler...

Başa dön

Mesaj Başlığı: GREYSTORM
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2010, 16:38 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim

Victoria Çağı İngiltere'sinde geçen,
fantastik ve bilim-kurgu ögelerle
dolu ve sürükleyici bir macera...

Alışık olmadığınız tarzda bir baş karakter...

3 orjinal sayı bir arada...15.2x21 cm ebatlarında...
292 sayfalık bu kitap 16 TL etiket fiyatıyla piyasada...

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: GREYSTORM
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2010, 16:51 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Tamer Bey, tekrar teşekkürler. Bu forumda bahsi geçmiş ve önerilmiş eserleri bizlere kazandırmanız gurur verici.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2010, 12:08 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çok teşekkürler. Üç sayı bir arada olması da çok iyi olmuş. Şimdi heyecanla Julia'yı bekliyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2010, 12:38 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Greysstorm gibi yeni ve güzel bir yayının okuyucularla buluşturduğunuz için çok teşekkür ederim.Sormak istediğim ilk cilt 3 sayı bir arada olduğuna göre kapakları nasıl koydunuz?Lal KM'ler gibi Fasikül aralarına mı yoksa Oğlak'taki süper ciltler gibi kapaklar kaynadı mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2010, 11:09 
Kazmakürek Bill

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Greystorm,3'er sayılık 4 ciltten oluşacak.2.cilt ile birlikde ilk 6 sayının ve 4.cilt ile birlikte son 6 sayının kapakları hediye edilecektir.
Kapaklar orijinal boyutlarda ve kalın karton olacak,saklama zarfıyla birlikte verilecektir.
Aynı uygulama benzer şekilde VOLTO NASCOSTO ve CARAVAN için de yapılacaktır.
Selamlar
Fuat AKTÜRE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2010, 02:02 
Resimli Roman Filozofu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
1001 roman'dan çıkan çoğu yayını alıp okumuş biri olarak diyebilirim ki Volto Nascosto'yla beraber yayınlanması en isabetli eser Greystorm'dur. İlk üç sayısını barındıran cilt bir solukta okunuyor. Klasik bir fumetti'den çok daha fazlası Greystorm'da mevcut. Tastamam bir steampunk aksiyon macerası. Bu tarz bir eser ancak bu kadar iyi yazılıp, çizilebilirdi. Hikayenin yaratıcısı Antonio Serra gerçekten bu işi bilen biri. Nathan Never yayınlarınada sayesinde ilgi duymaya başladım ve yakında Türkiye'de çıkan sayılarını alıp okuyacağım. Jules Verne, gerçekten çizgiroman içindede fazlasıyla yer buluyor. Ustayı gerçekten güzel bir biçimde anmışlar.

Bu arada Doc Holiday'in bundan bir sene evvel hazırladığı şu http://www.resimliroman.net/forumlar/vi ... 09&start=0 konu başlığında yayıncılara yol gösterip yayınlanmasına ön ayak olmasınıda takdir etmem gerek. Benim kanaatim odur ki kendisinin, Leto'nun ve daha pek çok arkadaşın hazırladığı tanıtımlar ve röportajlar sayesinde 1001 roman gibi yayıncılar bu güzel eserleri Türkçe'ye kazandırmıştır. Hem kendilerine, hemde 1001 roman yayıncılığa içten teşekkür ederim.

Esere gelirsek toplam 12 sayılık bir mini seri için ilk üç sayısı gayet gaza getirici diyebilirim. Hikayenin içine hapsoluyoruz ve bir daha çıkmak istemeyeceğiniz bir dünyaya giriyoruz. Sadece bilimkurgu yada anti kahraman öyküsü anlatılmıyor burada. Özellikle 3. sayıyla beraber işin içinde mistizm ve fantastik tarza giren Martin Mystere vari atraksiyonlar mevcut. Öykünün devamında da bu şekilde olacağını tahmin ediyorum ama steampunk anlayışından da fazla ödün veremeden, yine baskın olarak bilimkurgu şeklinde süreceğinden eminim. Öykü fazlasıyla doyurucu bir içeriğe sahip. Merak ve gizem, tarihi bir bilimkurgunun içine sağlam bir şekilde yerleştirilmiş. Şimdi burada çeviri konusunda biraz endişelerim vardı fakat gayet temiz ve düzgün bir çeviri yapılmış. Geminin ismi çevrilmemiş (Iron Cloud= Demir Bulut) ama beni hiç rahatsız etmedi. Onun dışında benim açımdan kusursuza yakın, anlatımı hiç bozulmayan, olması gerektiği gibi güzel bir çeviri olmuş.

Çizimlere gelirsek özellikle 3. bölümde Alessandro Bignamini' nin çizimleriyle zirveye ulaşan bir görsellik mevcut. Evet, fumetti renkli bir çizgiroman değildir ancak bu tarz çizimleride gördükçe iyiki siyah-beyaz çizildiğini düşünüyorum çünkü bunun tadı bir başka oluyor. Bir kere mekanik aksam, makina ve taşıtların çizimleri çok detaylı. Herhangi bir geçiştirme veya savsaklama söz konusu değil. Teknik çizim her karede dibine kadar uygulanmış. Son bölümlerde gelen tarihi anıtlar ve demir bulut çizimlerine diyecek kelime bulamıyorum. Hepsi birbirinden güzel ve detaylı. Bu tarz bir öykü için gerekebilecek çizimler için uzun süren bir araştırma yapıldığı belli. Ben pek şekilci biri değilim ama bu kadar iyi çizimleri beğenmemek elimde değildi. 2. ve 3. sayıların kapakları olmaması eksiklik olsada Fuat Bey'den aldığımız söz ile ikinci ciltte telafi edileceğini bildiğimizden bu konu üzerinde de durmaya gerek yok. İkinci cilti daha bir sabırsızlıkla beklememizi sağlıyor bu olay.

Sonsöz olarak Greystorm'un beni son derece heyecanlandırdığını söylemeliyim. İtalya'dan takip ettiğim kadarıyla sonunda hayal kırıklığına da uğratmayan bir eser. Satışlarıda İtalya'da beklenenin çok üstünde ve hatta Zagor'u bile geçtiği söyleniyor. Türkiye'deki fumetticilerin ya da farklı ekolleri takip edenlerinde fazlasıyla ilgisini çekecek bir eser. Hikayenenin sonunu bilmiyorum. Sonunu sever miyim, sevmez miyim onuda bilmiyorum ama ne olursa olsun beklentilerimin ötesinde iyi bir girizgah ya da giriş öyküsü bulduğumdan olsa gerek devamını mutlaka okuyacağım. Her çizgiroman severinde Greystorm'u mutlaka bir gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.

"I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate.All those moments will be lost in time like tears in the rain.Time to die." Roy Batty; a night in November 2019; Somewhere in Los Angeles

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2010, 05:09 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Super yazi olmus hocam eline saglik. Herkesin Greystorm hakkinda yorumlari kitabin cok iyi oldugu seklinde. Su an Turkiye'de tatilde olan arkadaslara ismarladim. 1-2 haftaya kavusucam bi terslik olmazsa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2010, 15:12 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Greystorm'un ilk cildini idefix ten aldım.1001 Roman ın diğer yayınlarını da tabii.Ama Altın Seri TEX in içindeki kartlar bazı sayılarda yok.Jelatinsiz.Kaygım,1001 Roman kapakları ayrı verince onlarında elimize geçmeyeceği.Hoz veya Lal kitap ın yaptığı gibi olsa daha iyi olurdu kanımca.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011, 00:44 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Greystorm'un beni bu kadar saracağını tahmin etmiyordum. Jules Verne'nin izleri açıkça görülürken içine azda olsa korku ögesi eklenmesi ayrı bir tat katmış, Bilim Kurgu özellike Jules Verne romanlarını seviyorsanız kaçma derim Antonio Serra ve Setefano Vietti'nin hikayeyi anlatış tarzu Jules Verne aratmayacak güzellikte.
Bu kitapta özellikle hoşuma giden Antonio Serra nın yazdığı ve Alessandro Bignamini'nin çizdiği 3. Bölüm - Güney Kutbu. Buzlar arasındaki yaratık, buzlar rasındaki orman ve ormanın içindeki hayvanlar ile aralarında hiyerarji ve biz insanların onların yaşımına gösteremediğimiz önem...

Yakınca çıkacak 2. sayıyı 4 gözle bekliyorum desem yeridir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011, 11:54 
Derde Deva
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Greystorm'un ikinci cildini yeni okuyorum. Gayet memnunum da sanırım orijinal 5. ve 6. sayıların isimleri yanlış çevirilmiş. Daha doğrusu bir önceki ciltteki 2. ve 3. sayının isimleri ile karışmış. Şöyle ki:

5. sayı:
İtalyanca: Morte Sull'isola
Türkçe: Göklerin Devi

6. sayı:
İtalyanca: Il Segreto Della Mummia
Türkçe: Güney Kutbu

Sıfır İtalyancam ile İngilizceye benzeterek 6. sayının adının "Mumya'nın Sırrı" olduğunu çıkartabiliyorum, sanırım 5. sayı da bir şeyin ölümü ama bilemiyorum artık.

Bu arada ilk altı sayının orijinal kapaklarının 2. cilt ile verilmesi de yalan oldu galiba...
(Hoş, dua et seri bitsin de diyebilirsiniz ama...)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011, 13:17 
Albay
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Leto bu konuyu hemen aydınlatır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011, 15:05 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Serinin devamını takip edebilmek için İtalyanca bilmek şart olacak zaten.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: