Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Ağu 2017, 05:35

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Girl Friends
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 03:37 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yazar&Çizer: Milk Morinaga

Girl Friends okuduğum ilk Shoujo ai manga. Shoujo ai, bilmeyenler için Kız x Kız aşk hikayesi demek, ablası sayılabilecek Yuri türü kızlar arası aşk mangaları kadar açık saçık olmayışı belirleyici özelliği.

Bir grup liseli kız arkadaşın hayatını anlatıyor bu manga, ortalarına kadar slice of life türü bir manga gibi. Liseli kızların birlikte takılmaları ve hakkında konuştukları şeylerin bukadar keyif verici bir okuma olucağını asla tahmin edemezdim önceden. Genelde okuduğum ağır abi, sert erkek serilerinin üstüne güzel bir değişiklik oldu. Manga ortalarında slice of life tonundan beklenen tona doğru bir kayış yapıyor, beklendiği gibi. Yani ana karakterlerden biri olan Mari, yeni en iyi arkadaşı Akko'ya karşı yeni yeşeren duygularını keşfediyor ve ikisinin birlikte durumu nasıl ele aldığını görüyoruz, Mari'nin duygularının karşılıksız olmadığı ortaya çıkıyor. Çok sevimli bir okuma, içinde fan servis gibi kimi erkek otakuların yüreklerini hoplatan türden azgınlıklar ve her hangi bir fetiş yok manganın. Buda beni çok sevindirdi çünkü kendimi liseli kızların donlarına bakan tuhaf sapık bir orta yaşlı adam gibi hissetmeme neden oluyor özellikle fan servis ve ecchi... lol Fan servis olucak diye çok çekiniyordum çünkü bir arkadaşım bana shoujo ai ve yuri erkekler için demişti, ama dediğim gibi yoktu çok şükür, yaşasın. lol

Manganın savunması adına; Mari ve Akko'nun banyo yaparlarken çekip birbirlerine yolladıkları fotoları sevimli ve eğlenceliydi. Şapşal pozlar falan verdiler :D O yüzden bunu fan servis saymıyorum. Ayrıca alış veriş yaparlarken bir ara iç çamaşırlarındaydılar ama şehvetli falan değildi bu kareler, yani Tama Min isimli karakterin manganın içinde şapşal bikinisi yüzünden oluşan güneş yanığını göstermeleri kadar seksiydi bu kareler... lol okuyanlar dediğimi anlayacaktır. Aslına bakarsanız bütün filmlerdeki seks sahnelerinin insanları kızıştırmak için olmadığı, o sahnelerin filmlerde olmalarının nedeninin çünkü seksin insanların hayatlarında yaptıkları slice of life bir durum olmasından kaynaklanarak filmde de yer alması gibi, bu mangada da aynı şekilde ele alınmış bütün cinselik içeren kareler, yani yaşamdan kesitler sadece. Kesinlikle fan servis olarak görmüyorum.
Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz