Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 23 Eki 2018, 09:58

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2017, 21:57 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sonunda bu ünlü manga serisine giriş yapma fırsatım oldu. Phantom Blood, başlangıç olarak fena değildi. Çizimler biraz demodeydiler ama kötü değillerdi, aksiyon biraz aşırı olabiliyordu, yani örnek verirsem: 2. ciltde Dio ile Jonathan'ın birlikte malikanenin merdiven boşluğundan aşşağı düşmesinin yarım saat sürmesi gibi... :) nede olsa part 1 1986'da yazılıp çizilmiş, o yüzden biraz naif ama kolay takip edilebilir, basit bir hikayesi var. Ben şahsen keyif aldım, ama duyduğum kadarıyla ileriki bölümlerde çok iyi, japonya'da çok popüler olan bir manga klasiğine dönüşüyormuş bu seri, yani bunu duyarak başladım. Ayrıca uyarmalıyım, ortalama bir shounenin üstünde kanlı ve gore içeriyor. Yani eğer çok hassassanız, rahatsız edici olabilir, ama benim gibiyseniz bu beklenmedik gore'u çok seviceksiniz. ''Uuu baby that was intense'' olucaksınız :D

Çizimlerde karakterler aşırı kaslılar bu arada, daha ilk sayfayı açar açmaz, oha amma buff karakterler bunlar dedim. Hepsi iri kıyım, geniş göğüslü, geniş omuzlu Arnold gibi dedim... Sonradan Mangaka ile her cildin sonunda yapılan röpörtajdan öğrendiğim kadarıyla, manganın yapıldığı 1986 Arnold Schwarzenegger'in çok revaçta olduğu zamanlarmış, o yüzden bütün karakterleri öyle kaslı çizmiş mangaka. Arnold gibiler demekle yanılmamışım yani :D Zaten bu yeni basım ingilizce ciltler için yeni çizdiği kapak resimlerinde aynı karakterleri gördüğünüzde çok zor tanıyorsunuz... Bütün kaslar gitmiş 10lar itibari ile, daha klasik normal vücutlu manga karakterleri olarak yeniden tasarlamış karakterlerini mangaka. İyi olmuş bence, okadar kas yığını gibi biraz absürt duruyorlardı.

Bir sonraki 4 ciltde toplanmış Jojo Bölümü: Battle Tendency'i okumak için sabırsızlanıyorum. :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: