Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 20 Oca 2018, 20:45

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Fullmetal Alchemist
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2017, 17:41 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Yazar/Çizer: Hiromu Arakawa

Fullmetal Alchemist'in mangasını bitireli fazla olmuyor, nerden baksanız en fazla 1 ay olmuştur ve forumumuzda bir Fullmetal Alchemist başlığı olmadığını, bu müthiş eksikliği sezerek bu başlığı açıyorum. Fullmetal hakkında, daha yeni bitirmiş olmamadan kaynaklanan söylemek istediğim birkaç birşeyde var tabi.

Bütün karakterleri çok sevdim, hepsi çok hoş karakterler ama belli bir favorim yok gibi... Belki delikanlı bir adam olduğu için Mustang, tabi Mustang'in mini etek ideallerininde büyük etkisi var bunda. lol Hikaye bütün olarak güzeldi. Başta 2 mini hikayeyle biraz oyalandı, onlarda en baştaki ana karakterlerimiz Elric kardeşler Al ve Ed'in bir şehri kötü bir rahibin elinden kurtarmaları ve babası olan sapkın bir alchemsit tarafından bir chimeraya çevirlen küçük kızı kurtaramayışlarıydı. Bu 2.si karanlıktı, Fullmetal Alchemist bir shounen için fazlasıyla karanlık olabiliyor zaman zaman. Chimeraya dönüştürülen küçük kızın ölümü ve Ishbalan soykırımı gibi. Daha sonrasında hikaye düz bir çizgide ve daha aydınlık bir tonda Elric kardeşlerin orjinal vücutlarını geri alma çabaları ve bütün homunculusların babasının planları sonucu olan şeyler doğrultusunda, son olarak büyük kötü planın açığa çıkması ve harekete geçmesiyle devam edip, noktalanıyor. Buda güzel bir okuma.

Çocuklara iyi örnek olmak adında klasik shounen ahlakcılığıda mevcut tabi Fullmetal'de, her shounende olduğu gibi. Bunlarda asla pes etmemek ve desteğinden faydalandığın, seni seven ve seninde sevdiğin arkadaşların ve ailenin önemi. Küçük bir çocukken bile gözlerimi yuvarlardım bunları vurguladıklarında, genelde ''hiç bilmiyordum'' yada ''bleh kusuyorum sanırım'' şeklinde... lol Eh, shounen okuycaksanız bunlara göğüs germeniz gerek...

Alchemy konseptini çok sevdim... (The equvilant exchange) gelde çevir şimdi bunu... sanırım ''Eşit takas'', ''Eşit miktarda yapılan değiş dokuş'' denebilir. Havalı olmadı çevirileri... Ama öyle demek işte... lol Bu eşit miktarda takas konsepti ile birşeylerden başka birşeylerin yaratımı (canlılar dışında, canlı yaratmaya çalışmak yasak.) çok hoş. Buda Transmutation çemberleri kullanılarak yapılıyor ve ben bu transmutation çemberleri tasarımlarını çok seviyorum, cidden havalılar. Tasarım demişken, karakter tasarımlarıda basit ama son derece birbirinden farklılar. Fullmetal Alchemist cidden çok başarılı bir shounen, hatta benim için bütün shounenlerin kralı Dragon Ball'ın hemen yanında yerini alır. Ayrıca bukadar başarılı bir shounenin mangakası Hiromu Arakawa'nında bir kadın olması çok ilginç. Demek oğlanların ne istediğinden çok iyi anlayan kadınlarda varmış. lol
Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz