Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 19 Kas 2017, 17:59

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2010, 13:18 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çapa çizgi roman grubu sunar dergisinin her sayısında yağmura kara soğuğa ve milli güvenliğe rağmen ısrarla çizen... Hem de en güzel karelerini çizen Yıldıray Çınar'dan Son Kahraman'ın nasıl ortaya çıktığını ve hikayesini anlatmasını istedik...

Resim

2004’de bütün Çapa elemanlarının tekrar gaza gelmesiyle yeni bir dergi çıkmasına karar verdiğimizde bu kadar uzun soluklu bir proje yapacağım hiç aklıma gelmezdi. Hatta kendim yazamaya karar verdiğimde Son Kahraman projesinden bu kadar keyif alacağımı da düşünmezdim herhalde.Ama durum farklı gelişti.

O dönem Suat Efe İstanbul’da benim yanımda kalmaktaydı.Dergiye start verdiğimizde ise ben her zamanki gibi kabız gibi ne yapacağımı düşünmekteydim. Hakan’ın yoğunluğu nedeniyle Karabasan yapmak zordu ki zaten Karabasan’ı her zaman daha ciddi bir platformda üretmek düşüncesindeydik o zaman.Tabii bu fikrimiz şu an değişti.Yani Karabasan’ı fanzine dahil etme fikri…Neyse gel gelelim Efe’nin çok çok eskiden bana fısıldadığı “Son Kahraman” tekrar aklıma geldi ve şimşekler çaktı.Hemen Efe ile oturup konuştuk.Konsept çıkardık. Kostümler karaladık.Sonuç olarak 4 sayfalık çok da anlamlı olmayan bir öykü çıktı ortaya.

2. sayıda hevesim kaçmıştı.Yeni bir çizgiroman yapmak istediğimi hatırlıyorum.Fırsattan istifade “storyboard” sayılabilecek bir Karabasan öyküsünü bastık.Bu animasyon filmi için ortaya çıkan bir fikirdi.Öyle geldi geçti.

Tekrar gaza gelişim Çapa Çizgiroman Grubu Sunar’ın 4. sayısına denk düşmekte.Zira ben askerdeyken elemanlar toparlanmış ve bence çok iddialı bir durum olan “aylık fanzin” çıkarmaya başlamışlardı ki bu derginin 3. sayısına denk düşmekte.Olan oldu ve 3. sayı çıktı.Ben de bir şekilde dergiyi edindim, okudum gaza geldim.Şans budur ki rahatsızlığım dolayısıyla 1 ay hava değişimi alarak eve döndüm.Ama ne 1 ay.Bu bir aya Son Kahraman’ın 4 sayısını sığdırdım.

İlk defa denebilecek yazarlık denemem (daha önce Maskeli:Özel sayı var) başlarda sıkıcı görünse de sonradan zevkli bir hal almaya başladı.Son Kahraman klasik temalar üzerine kurulu ve “gümüş çağ”’ın dokularıyla süslü. Öykü şu an T.S.K. yani Türk Süper Kahramanları grubu ile devam etmekte ve finallenmek üzere.

Son Kahraman öyküsünün olayı hiçbir iddiası olmamasıdır.Kafama ne eserse onu çiziyorum. Ne çizmek ve ne görmek istiyorsam onu yansıtıyorum.Başlarda biraz geyik denebilecek hikaye nihayet son birkaç sayıda bir şekle geldi. İnanır mısınız daha 30 -40 sayı devam ederim durumum olsa…

Resimlerin büyük halini görmek içi üzerine tıklayınız...

Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim Resim

Bu söyleşi http://www.hayalsaati.com sitesi yayıncısı Poe'nun katkıları ile yayınlanmaktadır. - 29 Aralık 2006

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: