Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 23 Eyl 2018, 10:35

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 145 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 510 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Zagor Klasik Maceralar
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2006, 11:40 
Zagor Klasik Maceralar Dizisini özellikle orijinal sıralı olduğu için hemde sevdiğim bir karakter olduğu için zevkle alıp okuyorum...
Daha önceki form'da söylemiştim Zagor okumadan bu seriye yeni başlayan biri "Teksas-Tommiks"'e söylenen sözlerin aynısını Zagor için söyler...Konu ilk sayılar'da basit,çizimlerde tam oluşmamış ama ilerde unutulmayacak konular ve çizimler başlayacak...

Zagor Klasik Maceralar Dizisi sayı 8:
Ancak 5 sınıf Amerikan filmlerinde yada eski Türk filmlerinde olabilecek bir hataya sahne olmuş...
Merak edenler sayfa 95'i açsın orda 2 kare'de Zagor Petersen'le tokalaşıyor ve evin dışındalar (burası normal) bomba 3 kare'de bu kare'de Petersen Çikoyla konuşuyor herşey normal gibi değilmi ama arka çizimler evin içi ve şöminenin yanı.(belki içeri girmişlerdir diye düşünebilirsiniz) 4 kare'de gene dışardalar ve Petersen "Neyse,sonra Anlatırsınız...Hadi gelin,size sıcak bir kave ikram edeyim" diyor ve son kare'de eve giriyorlar...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2006, 23:06 
Cizgiroman Dervişi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Öncelikle dikkatiniz için tebrik ederim.Gerçekten ilginç bir ayrıntı olmuş.Zagor klasik maceralar serilerini biriktirdiğim için hemen açıp o sayfaya baktım.doğrusu ben hiç farketmemiştim.Hakikaten bazı filmlerde de bu tip sahne mantık hataları oluyor.kimbilir belki de zamanında çizerlerinin bile gözünden kaçan bir hata olmuştur bu.ilginç ve biraz da komik bir hata olmuş.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2006, 00:21 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Çok komik gerçekten ben okurken hiç dikkat etmemiştim. Eh beyinler durabiliyor demek ki arada bir...
Klasik maceralar hakkındaki görüşüne de katılıyorum. İlk dönem Zagor'larını okumak bence de çok zevkli üstelik karakterlerin yaşadığı değişimi de görebilmek daha mümkün oluyor böyle sıralı okuyunca.
Tay Yayınları döneminde Kabus macerasını okuyup sonra üç beş kitap sonra Kurt Adam macerasını okuyunca garip geliyordu :). Ona da az kalmış olması lazım. 5-6 albüm sonra yayınlanacak sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2006, 11:59 
Kazmakürek Bill'le karşılaştıkları macera...
Üç kişi kumar oynar biri ölür,diğeri kaçar,suçsuz olan hapse girer,kaçanı bulmak kahramana düşer bu konu eğer biraz dikkat ettiyseniz "JUDAS"'da var konu aynı kahramanlar farklı...Ayrıca Zagor'da konu biraz daha uzatılıp yan olaylar eklenmiş...
Eğer yanılmıyorsam Demirbaş yayıncılığın çıkardığı JUDAS'da vardı bu konu.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2006, 12:48 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ama bu zaten fumettilerde sık rastlanan bir tema. Yanlış hatırlamıyorsam Zagor aynı temayı ya da çok benzerini bir kere daha kullandı. Yine arkadaşını kurtarmak için bir tanığı mahkemeye çıkartmaya çalışıyordu hatta kör oluyordu o macerada. Kör kör idare ediyordu düello yapıyordu falan. Tanık Moose diye sanırım üç kağıtçı komik bir herifti sonra bir daha çıkmadı gerçi hiç piyasaya. Çok güzel bir maceradır hafif palavra olsa da. Severim ben çok.
Ben pek Tex bilmem ama eminim onda da benzer temalı maceralar olmuştur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2006, 21:04 
Zagor K.MD. sayı 9
En güzel Zagor resmi sayfa 118 kare 4

Gene basit olan bir konu "Hırsız Avı" isimli macerada iki kişi olan hırsızların sadece kaleden kaçanın peşine düşen Zagor yanına iki gönüllü asker alır.Yolda başlarına bu askerlerden kaynaklanan kazalar gelir.En sonunda yanlarındaki askerlerden birinin suç ortağı olduğu ortaya çıkıyor.
Pes yani adam nerdeyse ben suç ortağıyım diye bağıracak bizim Zagor bir türlü analamıyor...

Sayfa 269 "Zagor Harekete Geçiyor" devam macerada "Gökteki Ev" isimli yer AKİM'de okuduğum "Altın Şehri" hatırlattı orasıda aynı ZagordaKİ gibi çıkılması imkansız bir tepedeki evdi...aynı

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2006, 21:15 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ken Abi, bir iki cilt sonrası itibariyle daha komplike öyküler de başlayacak. Şu ana kadarkilerde gerçekten çok baştan savma öyküler de vardı. Normal yine de, Zagor bizim saftır biraz. Hep iyi niyetinden geliyor bunlar başına.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2006, 21:26 
Dellamorte Dellamore

ne oldu bilmiyorum ama hattan düştüm yazım yarım kaldı devamını buraya yazıyorum...

gene aynı macera'da sayfa 297 kare 4'de Zagor'un ağzından çıkan "vay canına!...O ne yumruktu öyle?!" heralde Zagor'dan ender duyduğumuz bir söz.Gene aynı maceranın sonlarına doğru soyguncuları balondan göle atarak ilerde tekrar karşılaşmak için zemin hazırlanmış oldu acaba cidden ilerde karşılaşacaklarmı? (bilen varmı) aynı macerada yıkık kasabada bağladıkları iki kişi ne oldu acaba zavallı adamlar öğlece kaldılar.
Kuru kafa mağarası,kuru kafa kayası dışında başka kayalık yokmu nerdeyse her western tarzı çizgiroman'da bu tarz kayalık var.

BU KİTAPLA İLGİLİ BİR SORU
9 Cilt 3.Kitap Kapağı (sayfa 194 ile 195 arasındaki kapak) eğer sıralama doğruysa Orijinal 27 sayının kapağı olması lazım.Bu durumda şöyle bir sorun ortaya çıkıyor Özel seri sayı 32 "Mesaj" isimli kapak bu kapakla aynı ya özel seri 32'nin kapağı yanlış yada Klasik Maceralar Dizisindeki bu kapak yanlış.Bu konuda bilgisi olan varmı?

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2006, 21:38 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu 27. sayı, kapağı doğru. Özel serinin o sayısı yanımda değil içeriğini bilmiyorum ama illa bir yanlışlık varsa o yanlıştır. İtalya'daki 27. sayı kapağı bu.

Evet, Zagor başkasının yumruğunu övmez genelde. Bir Super Mike için diyordu sanırım , bir de Cain için diyordu. Cain baya baya tartaklıyordu zaten Zagor'u.
Zagor Tek Gözlü Jack ile de, Happy Lou ile de karşılaşıcak ileride. Ve güzel maceralar.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2006, 22:16 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Kapak doğrudur. O zamana kadar yayınlanmamış olan 27. orjinal sayıdaki "mesaj" isimli macera Özel seri de 32. sayıda yayınlandığından aynı kapak olmuştur.

Tek Gözlü Jack ile çok yakında karşılaşacağız. Orjinal 37. sayıda Donatelli çizimi "firariler" isimli macerada, yani KM Cilt 12'de. Bu macera Donatelli'nin çizdiği ilk Zagor macerasıdır aynı zamanda.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2006, 14:17 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Herkes bir şeyler yazmış bende gözüme çarpan birşeyi belirteyim bari..Tabi bu mantık hatası olarak değerlendirilir mi, orasını bilemem..

Zagor'un 45.-46. sayılarında (Lâl) Efsane Kahramanlar macerasında bu macera boyunca hiçbir karede Zagor'un tabanca kılıfı çizilmemiş :) Eğer çizildiyse de ben göremedim :)

Kemerde kurşunların olupta boş bir tabanca kılıfının olmaması enteresan :)

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2006, 08:18 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Arkadaşlar Zagor km nin 10.sayısını dün Büyülü Rüzgar dan satın aldım.Bu sayılar Zagor 'un Tay yayınlarında çıkan ilk sayıları, iyi okumalar
selam ve sevgiler 8)

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2006, 10:49 
tiger

10 sayıyı kaça aldın.Ben dün akşam Ataşehir Toysland'dan 18.50 YTL. aldım.
Bu arada iki ay beklemenin en kötü tarafı maceranın kaldığı yeri unutuyor olmak.Çünkü ilk sayfayı okurken "bune ya" dedim.Sonra diğer sayıya bir göz atmam gerekti.Bende biriktirip okuyan kitleye katılacam...

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2006, 10:51 
Meraklı Okur
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
salı günü itibariyle askerden döneceğim için hafta sonu ben de alabilirim :)

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2006, 15:35 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
ken parker ' a

ben her sayı dan 2 adet alıyorum.bir tanesi arşivlik olmak üzere..

ilyas dan 2 sine 28 ytl. vererek aldım.

selamlar

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 145 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 510 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: