Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 22 Tem 2018, 22:33

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 145 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 14 5 6 7 810 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2007, 22:15 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Alaslar

Siz okuma rahatlığı açısından konuşutyorsunuz, ancak kapaklar çizgi romanın olmazsa olmazıdır, tek tek albüm halinde yayınlama külfetine giremediklerinden, kapaklar da okuyucu tarafından -yoğun olarak- talep edildiğinden Lâl bu formata gitti, ve bence oldukça başarılı, arada kötü kalite ciltler çıkmasına rağmen..

Dampyr ise kapakları ciltlere koymadıklarından çok eleştirildi burada, ve hâlâ da kapakları göremediğimizden dolayı hayıflanıyor, ve bunlardan mahrum bırakıldığımızı düşünüyoruz..Oğlak'ın Efsanevi ciltleri için de aynı şeyler geçerli..

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2007, 00:48 
Derde Deva
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Lal'in kapakları bu şekilde koymasını kesinlikle destekliyorum. Evet bazen ciltler kötü oluyor ama kapak olmamasından iyidir. Dampyr tarzı bir kapak olmamalı hiç bir şekilde diyorum ben.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2007, 08:58 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ara kapakları ince kuşe kağıttan yapsa nasıl olur acaba. Sanıyorum bu şekilde maliyet biraz azalır ve kitabı okurken kalın ara kapaklar gibi bizi rahatsız etmez. Ne dersiniz?

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2007, 14:09 
s.b yazdı:
Ara kapakları ince kuşe kağıttan yapsa nasıl olur acaba. Sanıyorum bu şekilde maliyet biraz azalır ve kitabı okurken kalın ara kapaklar gibi bizi rahatsız etmez. Ne dersiniz?

Kanımca baştan beri doğru olan buydu.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2007, 16:06 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Kızılmaske yazdı:
s.b yazdı:

Kanımca baştan beri doğru olan buydu.

Bir çok çizgiroman sever arkadaşın 3-4 macera içeren kalın ciltlerin her bir fasikül kapağının cildin içinde olmasını tercih ettiği belli. Ama konuya bir de şu açıdan bakalım: Aradan yıllar geçtiğinde kitapların ciltleri açılmaya başlarsa topladığımız kitapların ne kıymeti kalacak ? Kalın karton kapaktan yapılan ara sayfalar kitabın kondüsyonunu ciddi biçimde tehdit ediyorlar. O yüzden ben de ince kuşe kağıt gibi bir çözümü tercih ederdim.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2007, 01:59 
New Hope
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bugün K.M 17'nin bir kısmını okudum. Özellikle Ferri'nin çizimlerindeki olgunlaşma dikkat çekiyor Karlıova üstadın belirttiği gibi.
Hele 152. sayfanın son karesine bakın, böyle görsel şölenlere bile rastlayabiliyoruz.
Kitabı tamamen bitirdiğimde daha geniş bir şeyler yazabilirim.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Zagor Klasik Maceralar
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2008, 00:56 
New Hope
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
KM 18'in ilk macerasını henüz okudum. Kızıl Okçu şu ana kadar okuduğum en iyi Zagor maceralarından bir tanesi, en azından son zamanlarda okuduklarımın en iyisi. Aylardır söylenilen o meşhur "Zagor'un en parlak dönemine" bir hayli yaklaşmışız anlaşılan. Maceraların kapaklarındaki olgunlaşma da aşikar durumda.

Resim

Zagor yazısı kapakta biraz "yanlış" yerde duruyor. : )

Resim

Bu kapakta da durum aynı. Ama sonraki versiyonlarda düzeltilmiş, yani bizim elimizde olanlar düzgün versiyonları.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2008, 14:37 
En Baba Lord
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
kapak konusu önemli ve tehlikeli bir konu, bu yüzden lal gelebilecek sert tepkileri önleyebilmek adına bu şekilde bir uygulamaya gitti diye tahmin ediyorum, bu şekilde olmasıda en ehven çözüm, yoksa ben dahil pek çok kişi kapaklar kapaklar diye bağırır dururduk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2008, 10:44 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu ay yayınlanan Zagor Klasik Maceralar 23 içinde yer alan orjinal 84. sayı olan Kolleksiyoncu renkli olarak yayınlanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam bu Türkiye'de yayınlanan 3. renkli Zagor mecarası. 4 ay sonra yayınanacak Zagor klasik maceralar 27. sayının içinde içinde orjinal 100. sayı yayınlanacak. Zagor okurlarının yakından tanıdığı Gitar Jim'in olduğu bu sayıda 132 sayfa renkli olarak yayınlanmıştı. Bu sayı ile bizlerin okuduğu 4. renkli zagor sayısı olacak.

Zagor Klasik Maceralar 23

Zagor 81 - Avcıların İsyanı
Orjinal isim: La rivolta dei trappers
Yazan: Guido Nolitta
Çizen: Franco Bignotti
Kapak: Gallieno Ferri

Zagor 82 - Demiryolu
Orjinal isim: La strada di ferro
Çizen: Franco Donatelli

Zagor 83 - Beyaz Maske
Orjinal isim: La maschera bianca
Çizen: Franco Donatelli

Zagor 84 - Kolleksiyoncu
Orjinal isim: Indian Circus
Yazan: Guido Nolita
Çizen: Gallieno Ferri

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2008, 15:16 
Cizgiroman Dervişi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Geçen hafta İzmir'den almıştım.Gerçi okumada heniz KM 20.sayıda,Kazmaürek Bill'in Zagor'dan okkalı bir yumruk yediği sayfadayım daha.

Renkli olarak hatırladığım bir Gökkuşağı Köprüsü macerası vardı.Diğerini hatırlayamadım ben.Bu benim okuyacağım ikinci renkli Zagor macerası olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2008, 10:33 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Zagor Klasik 22 de 4.kitap 80.sayı olarak "Garip Ziyaretçi" isimli macera yayınlandı. Bonelli'nin orijinal sıralamasında ise "Zagor Story" isimli macera var. Lal Kitap niye bu "Zagor'un Hikayesi'ni" atladı acaba? Yoksa iki değişik Zagor Hikayesi mi var; "Zagor Raccanta" ve "Zagor Story" diye?
http://www.sergiobonelli.it/auto/albori ... 5&subnum=0
http://www.sergiobonelli.it/auto/albori ... 0&subnum=0

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2008, 15:17 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Zagor Km 24 te uzun zamandır beklediğim Vampir macerası, Zagor'un Rakosi ile ilk karşılaşması mevcut..Ayrıca Odissea Americana adlı macera ile ilk büyük kapsamlı Zagor seyahati başlıyor, Zagor Amerika turnesine çıkıyor..

Resim

Zagor artık kült olmuş macera dizisine bu ciltle beraber girmiştir sevgili Zagorseverler..Bu seyahat süresince Zagor'umuz Vikinglerle, zombilerle kapışacak, Seminollerin yanında İngilizler'le mücadele edecek, Esmeralda'nın efsanevi hazinesinin peşinden koşacak, Gitar Jim'i pataklayacak, Louisiana bataklıklarında timsahlarla boğuşacak ve bilimum kötü adamın kafasında balta kıracaktır..Bu macera dizisi orjinal 88. sayıda başlayıp 107.sayıya kadar toplamda 20 sayı sürecek.. Velhasılı kelam Zagor Darkwood'a döndüğünde karşısında ezeli düşmanı Oğuz Öztek..ehm pardon Hellingen'i bulacak, ve müthiş olaylar cereyan edecektir efendim..

Kısacası okuyun, okutturun..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2008, 21:50 
New Hope
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
En azından son 3 cilti almamışım sanırım, harekete geçme zamanı gelmiş de geçiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2008, 07:27 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum. Akşam eve gidince farkettim ki Zagor Klasik 22 deki "Garip Ziyaretçi" isimli macera "Zagor Story" imiş. Henüz okumadan yorumladığım için böyle bir hata yapmış oldum. İhtiyarlık işte idare edin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2008, 02:22 
Sağduyu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Memlekete intikal ettim ve bir zincir kitabevi magazasinda KM24 cildi karistirdim. Artık bu cilt alınmazsa ne alınır bilmiyorum. En sevilen Zagor maceralarında yıllardır ilk sıraları paylaşan "Vampir" ile açılıyor, ardından sanırım en eğlenceli Zagor macerası Odissea Americana veya bizdeki adıyla "Başarısız deneme" ile devam ediyor. Tam bir klasik. Ağustos'ta yayınlanacak KM25'i de bekleyip bu iki cildi ardarda okuma keyfini iple çekiyorum.

Oğuz'un kontra yorumlarına takılmayın :) Çok arıyor ama bizim kadar gönülden takip edeceği
başka seri bulamadığı için kıskanıyor bizi o :twisted:

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 145 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 14 5 6 7 810 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: