Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 25 Eyl 2018, 09:01

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Biraz bilgi vereyim...
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2007, 20:39 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Merhaba,
Lal'in yayınladığı Conan the Barbarian serisinin 8 macerasında da telif sorunu yoktur.
Sorun (henüz benim de yayınlanıp yayınlanmayacağını bilemediğim) son kalan iki maceranın çizimlerinin çok kötü olmasından kaynaklanıyor.
Ayşe hanım ve Bahadır bey'in bu maceraları yayınlayıp yayınlamamak konusundaki tereddütlerini iyi biliyorum.
Ben de serinin tamamlanması adına maceralar yayınlansın diyorum ama sonuçta kararı verecek olan Lal Kitaptır ve verecekleri karara da saygı duymak gerekiyor.
Selamlar,sevgiler

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2007, 22:48 
Robin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
bir seriye başlandı mı onu bitirmek gerekir diye düşünüyorum koleksiyoncuların beklentisi bu yöndedir herhalde daha az baskı yaparak bizi memnun edebilirler ama yine de mevzu lal kitapsa canları sağolsun demekten başka bir şansımız kalmıyor başımızın üstünde yerleri var tercihlerine saygılıyım

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Biraz bilgi vereyim...
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2007, 23:55 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Cengiz

cengiz ertem yazdı:
Merhaba,
Lal'in yayınladığı Conan the Barbarian serisinin 8 macerasında da telif sorunu yoktur.
Sorun (henüz benim de yayınlanıp yayınlanmayacağını bilemediğim) son kalan iki maceranın çizimlerinin çok kötü olmasından kaynaklanıyor.

demişsin ama tam doğru değil. Stalker of the woods adlı macera Claudio Castellini çizimidir ve oldukça kaliteli çizimlere sahiptir. Aşağıya örneğini koymaya çalıştım. Conan the Usurper ise dediğin gibi çok iyi çizimli değildir, ama kötü de sayılmaz. Castellini ile ilgili Nathan Never'da telif sorunları nedeni ile kapaklar basılamıyor ve onun çizdiği maceralar atlanıyor biliyorsun. Hatta Dylan Dog'ta da benzer sorun var. Acaba bu nedenle olabilir mi?

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2007, 11:35 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
lal kitabın haklı bir sebebi olduğuna inanıyorum. aksi halde mutlaka yayınlardı.bugüne kadar yayınladıkları çr lar bunun ispatıdır.ama bir açıklama yapsalar iyi olurdu.

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2007, 22:55 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Can Amca,
Aklımda yanlış kalmış olabilir ama en az bir maceranın çizimlerinin beğenilmemesinden dolayı yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda kararsız olduklarını biliyorum.
Detaylı bilgilenip sizleri haberdar edeceğim.
Ama çizimler Castellini'ye ait olduğuna göre bu macerayı kesinlikle yayınlayacaklarını düşünüyorum:)
Sevgiler

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2007, 16:14 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Can Amca,
Nihayet Ayse Hanımla görüşebildim ve bahsettiğimiz maceranın akıbetini öğrenebildim:),
Telifinde bir sorun olmamasına rağmen üç kitaptan oluşan bu maceranın bir kitabı Lal'in elinde yokmuş. Telifi veren şirkette de bu kitaplar zaten yokmuş. Eğer bu, bir, kitap bulunabilirse (LAL internet satış sitelerinden araştırıyor) sanıyorum macera basılacak.
Maceranın bütün kitapları bende dijital olarak var, bunları Lal'e ulaştıracağım.
Eğer kitap bulunamaz ise bu dijital dosyaların uygunluğuna bakılacak. Basılmaya uygun görülürse maceraya kavuşacağız, değil ise:(...
Sevgiler,

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2007, 18:55 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Macera (Stalker of the Woods) bende de Almanca olarak kitap halinde var, faydası olacaksa ben de yardım edebilirim. Fakat kitap Lal'in yayınladığı şekilde tek cilt halinde (Panini çıkarmış), orjinali gibi fasiküller halinde değil. Ayrıca kitaptan hangi kalitede baskı alabilirler bilmiyorum, bu işin doğrusu scan edimiş orjinal sayfalardan çalışmak değil midir?

Ayrıca yardımı olacaksa mycomicshop'ta near mint olarak her üç fasikül de satılıyor.

http://www.mycomicshop.com/megastore/se ... l&til=1160

Selamlar

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2007, 07:19 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Kalan iki Conan ile ilgili hala bir ses yok. Rafa kaldırıldı diyebiri miyiz?

Başa dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2007, 10:08 
Kazmakürek Bill
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Can amca,
Rafa kaldırıldı demeyelim şimdilik:)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2008, 21:27 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Mesaj başlığı oldukça eski ama ben tekrar gündeme getirmek istedim. Lal'in başlangıçta 8 kitap olarak duyurduğu ama 6 sını bastığı serinin kalan iki kitabı basılacak mı sorusu hakkında güncel bilgisi olan var ise bizimle paylaşabilir mi ?

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: