Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 10 Ara 2018, 21:33

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Beyazlar Karaya Boyandı!
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2008, 22:01 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu ayki "Mister No klasik maceralar"ı alan arkadaşları ilginç bir sürpriz bekliyor. Daha önce Tay tarafından 65-76. fasiküller arasında yayınlanan ve Albüm 140-142 arasında tekrarı olan Haiti macerasında ilk çizimlerde (o zamanlar benim de garipsediğim) beyaz olan "Tonton macate" polis grubunun üyeleri klasik maceralarda tarihi gerçeklere uygun hale getirilip "zencileştirilmiş". Fakat bunu yaparken metinde yer alan "bunların savaştan sonra buraya kaçan eski Nazi subayları" olduğu kısmı değiştirilmeyince ortaya komik bir durum çıkmış. Nazi zenciler!

Hani ilgilenen olursa diye yazdım. Yani koleksiyoncu arkadaşlar için kötü haber klasik maceralar orjinal değil, yine Tay albümlere kaldınız!

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Beyazlar Karaya Boyandı!
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2009, 18:40 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bu ayki Lalleri daha almadım...Geçen perşembe gününden beri dağıtımı arıyorum gelmedi cevabı ile karşılaşıyorum...Bugünde aynısı oldu...
Can beyin şimdi "Beyazlar karaya boyandı" başlığını görünce eyvah dedim bu yayınlarla ilgili kötü bir haber var..."Kara" kelimesi nedense insanda herzaman karamsar bir duygu oluşturuyor...
Ama o nazileri pembe'ye boyadılar bile deseniz üstümde ki şu an olan rahatlamayı tarif edemem...
Yarın bir şekilde Lalleri edinmek lazım...
Tay'ın fasikülleri elimde yok ama Aslan Şükürlü 104'lük 28 lik pembe seri ve 22 lik albümler her daim rafımıda durmaya devam edecek...
Yine de umarım Afrika maceraları tamamlanmadan böyle bir facia gelip bizi bulmaz...
Teşekkürler Can Amca :wink:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2009, 00:07 
Derde Deva
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
BAHADIR yazdı:
Can beyin şimdi "Beyazlar karaya boyandı" başlığını görünce eyvah dedim bu yayınlarla ilgili kötü bir haber var..."Kara" kelimesi nedense insanda herzaman karamsar bir duygu oluşturuyor...
Ama o nazileri pembe'ye boyadılar bile deseniz üstümde ki şu an olan rahatlamayı tarif edemem...

Öyle tedirgin bir durumdayız ki herhalde çizgi romanların geleceği ile ilgili, başlığı okuyunca tamamen aynı şeyi hissettim. Sonrasında da aynı rahatlama. Psikolojimiz mi bozuldu nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2009, 00:26 
Rogue
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Macerayı bugün okudum, Mister No'nun vudu ile ilk karşılaşması bu macerada mı oluyor acaba? Maxi albümlerde de güzel maceralar vardı vudu ile ilgili yanlış hatırlamıyorsam. Bu macerada bu nazi-zenci hikayesi bana da garip gelmişti ama o sırada cok üstünde durmamıştım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2009, 07:57 
Baltalı İlah
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
filmmaker yazdı:
BAHADIR yazdı:

Öyle tedirgin bir durumdayız ki herhalde çizgi romanların geleceği ile ilgili, başlığı okuyunca tamamen aynı şeyi hissettim. Sonrasında da aynı rahatlama. Psikolojimiz mi bozuldu nedir?

sana katılıyorum ayrıca Psikolojimiz bozuluyor gibi...
can amca "Yani koleksiyoncu arkadaşlar için kötü haber klasik maceralar orjinal değil, yine Tay albümlere kaldınız!" demiş.
Burda hem haklı hem haksız ama zaten LAL baştan beri TAY yayınlarının arşivindeki kitapları orijinal sırada yayınlıyor yani TAY yayınları gibi karışık değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2009, 12:42 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
kenPARKER34 yazdı:
can amca "Yani koleksiyoncu arkadaşlar için kötü haber klasik maceralar orjinal değil, yine Tay albümlere kaldınız!" demiş.
Burda hem haklı hem haksız ama zaten LAL baştan beri TAY yayınlarının arşivindeki kitapları orijinal sırada yayınlıyor yani TAY yayınları gibi karışık değil.

Bir düzeltme: Lal, zamanında Tay'a gönderilen filmleri değil aldığı lisans uyarınca Bonelli'nin yeni gönderdiği filmleri kullanıyor. Bu nedenle Tay Mister No macerasında polisler beyaz iken, Lal Mister No'da siyah. Hani koleksiyoncularda bir ilk baskı merakı vardır ya, o nedenle yine Tay Mister No aranacaktır.

Ayrı bir nokta da; Tay, Mister No'yu ilk birkaç maceradan sonra, tam olarak söylemek gerekirse 47. fasikülden sonra, neredeyse %100 sıraya uygun yayınlamıştır. Arada TR'deki periyodun hızlı olması nedeni ile tekrarlar olmuştur. Bir tek 28'lik seride atlanan iki adet Afrika macerası vardır. Bu maceralara yaklaşık 6 yıl sonra Lal Klasik Maceralar ile kavuşacağız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2009, 13:16 
Yalnız Kovboy
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Can'ın burda belirtmek istediğini noktaya birazcık açıklık geteriyim.

Tay Mister No'da ve birinci baskı orjinal Mister No'da polis şefi ve polisler zenci.

Daha sonra basılan Tutto (ristampa)Mister No'da bu değişitirilmiş,siyahlar,hispanik olmuş.Dolayısıyla Lal'deki polis şefi de hispanik olmuş.

Can'ın dediği gibi kolleksiyonculuk açısından,Tay Mister No her zaman değerli kalacak.Sadece bu yönden değil Aslan Şükür'ün kapakları dolayısıyla da.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: