Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 26 Eyl 2018, 08:38

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: LAL KİTAP'IN ŞANSSIZLIĞI
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2009, 13:21 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Zagor,Martin,Mister No'ların yeni maceraları eski klasik maceralar ile karşılaştırıldığında hem çizgi hem de konu olarak çok yavan,
Geçenlerde bir ankette klasik çizgilerin yeni maceralardan daha çok sattığı sonucu çıkmıştı,Bence Lal dönemine kadar söz konusu çizgi romanların maceraları harika idi.Sonra ne oldu ise oldu,Bonelli bu çizgiromanları önemsememeye başladı,Bence,İşte bu Lalkitap'ın şanssızlığı oldu.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: LAL KİTAP'IN ŞANSSIZLIĞI
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2009, 16:35 
Kara Şövalye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Mister No daki düşüş devam etti ve yayın sona erdirildi.
Böyle devam ederse yakında Zagor içinde tehlike çanları çalmaya başlar.
Ferri-Donatelli-Bignotti den sonra sürekli bir çizer bulamadılar.
Zagor, genç çizerlerin yetişme ve kendini geliştirme merkezi oldu.
Umudumuz Verni oldu. (Ama şu andaki hali ile yetersiz)
Ama esas sorun çizerlerde değilde yazarlarda sanırım.
Birbirini tekrar eden sıradan senaryolar ile bu iş fazla gitmez.
Mesela Zagorun son macerasını (Sümerlerle ile ilgili olan) tecrübeli Laurenti çizmişti ama saçma sapan senaryo yüzünden zor okudum.
Geçen günlerde Ramzy ben senaryo yazacağım demişti, sabırsızlıkla bekliyoruz. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2009, 14:45 
Cizgiroman Dervişi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Okuduğumuz be şeyler her ne kadar çizgi roman da olsa birinci planda senaryo geliyor diye düşünüyorum.Konunun sürükleyicliği,hikayenin akışı,orijinalliği vs.daha çok ilgimi çekiyor.Sayfalar yürümeye başladığında resimler akıp gidiyor,çizgilere çok fazla yoğunlaşmıyorum zaten.Kareler beynimde hareket kazanıyor ve kendi filmim sayfalarda oynamaya başlıyor.Gerisini beyin hallediyor.Resimler esasen hikaye ile anlam kazanıyor.O bakımdan senaryonun önemi bence daha fazla.Çizimler çok berbat olmadıkça beni rahatsız etmiyor.Hatta yadırgadığım çizerleri bile hikaye güzel olduğu zaman keyifle okuyabiliyorum.Bir de son zamanlarda Zagor çizimleri alıştığım karakteristiklerin dışına çıkmaya başladı.

Aslında dünyada pek çok şey birbirini tekrarlamaya başladı.Sadece Zagor değil,Hollywood filmleri,müzik,resim,sinema pek çok alanda böyle bu.Dünyada genel anlamda bir üretim tıkanıklığı var gibi geliyor bana.Yeni orijinal şeyler çıkamıyor pek.Habire eskiye dönük nostalji muhabbetleri de bundan olsa gerek.Orijinal beyinlere ihitiyaç var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2011, 09:57 
Avarel

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
evet gerçekten de lal ile beraber macera kalitesinin düşmesi lal in şansızlığı idi ki lal in bunu hak ettiğini hiç düşünmüyorum.90 lı yıllarda zagoru mumla ararkn şimdi ayda 4 klasik 1 yeni 5 zagor çıkıyor.90 lı yıllarda bunu hayal bile edemezdik.ama lal bi derim yaptı ve tay yayınlarını bile geçti.açıkçası lal ilk adalar klanını yayınladığında acaba kaç ay sürer 10. mu 20. mi macerada bırakır diye şüphe içindeydim.ama lal öyle devam etti ki neredeyse bütün zagorları yayınladı veya yayınlayacak.şu ana kadar yayınladığı 114 lük seride ise maalesef eski maceralar kadar hafızada kalan yok.aslında gene çok güzel maceralar oldu (mesela mortimer macerları,kan kardeşler,kandraxın dönüşü,mahkumlar batağı,şeytanın kitabı ilk aklıma gelenler) ama o eski toninelli veya nolitta dönemine ait hafızaya kazınan macera serisi olmadı.işin ilginç yanı ben en çok ad yayınları dönemini severim ki adamlar 32 sayıyı ancak 4 yılda tamamlamışlardı.bazen aylarca beklerdik macera devamını.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: