Resimli Roman

Çizgi roman sevenlerin adresi
Zaman: 22 Eyl 2018, 18:47

Tüm zamanlar UTC+02:00

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: KORKU-(CREEPY)
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2011, 23:03 
Avarel

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Sevgili arkadaşlar,
Muhtemelen çoğunuz kapak içi yazılarda okumuş ya da bir yerlerden duymuşsunuzdur. Ancak duymayanları da düşünürek bir kez de burada duyuralım istedik:
Yeni yayınımız "Creepy" yani o bildiğiniz eski "Korku"nun kolleksiyon serisi ilk albümü bugün dağıtıma verildi. 1964 yılında A.B.D'de yayın hayatına başlayan Creepy aylık derginin ilk beş sayısından oluşan cilt, Dark Horse tarafından sert kapaklı kolleksiyon albümü olarak 2008'de yayınlanmıştı. Bizim edisyonumuz da Dark Horse'unki gibi sert kapak ve kuşe kağıda basılı. Orijinal yayındaki gibi renkli kapaklar ve siyah beyaz sayfalardan oluşan albümde 60'lı yıllarda yayınlanan küçük ilanlar da atlanmadı ve kullanıldı. Bize çocukluğumuzun ilk ürpertilerini yeniden yaşatan "Korku"yu beğeneceğinizi umarız.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Korku
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2011, 08:42 
Avarel
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Teşekkür ederiz.

Bir de Dylan Dog'un telifini alsanız da, kahramanımızdan mahrum kalmasak.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: KORKU-(CREEPY)
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2011, 22:14 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Genlede Korku fimlerini sevmem ama çizgi romanları filmlerinden daha güzel oluyor. İlk okuduğum korku çizgi romanları Alfa'nın çıkardıkları idi. Daha sonra sahaflarda 1970 lerde çıkan büyük boy Korku ve Vempiralla dergilerini almıştım. Yenien korku çizi romanları okumak gerçekten heyacan verici bir gelişme. Teşekkürler Lal Litap..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011, 14:26 
Üstad
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Dört dörtlük olmuş. Elinize, emeğinize sağlık. Keşke fiyatı daha uygun olabilse idi de herkes alabilse idi. Ama bu kaliteye ve beklenen satış adedine göre yapılabilecek fazla bir şey olduğunu sanmıyorum. Sahaf arkadaşların (özellikle Altan ve İlyas) kampanyaları sayesinde uygun fiyata alınacak ve çok satacak inşallah.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011, 06:03 
Derde Deva
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Bugün Dost Kitabevi'nde gördüm kitabı. Gerçekten çok güzel gözüküyor. Cildiyle, basımıyla, detaylarıyla tam koleksiyonluk. Fırsatım olunca alacağım (fırsat = bütçe ayarlaması). Fiyatı yüzünden alamayanlar olacaktır. Acaba ciltsiz, daha düşük kalitede bir kağıda basılan bir versiyonu da düşünülür mü?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011, 23:51 
ÇR Virtüözü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
filmmaker yazdı:
Bugün Dost Kitabevi'nde gördüm kitabı. Gerçekten çok güzel gözüküyor. Cildiyle, basımıyla, detaylarıyla tam koleksiyonluk. Fırsatım olunca alacağım (fırsat = bütçe ayarlaması). Fiyatı yüzünden alamayanlar olacaktır. Acaba ciltsiz, daha düşük kalitede bir kağıda basılan bir versiyonu da düşünülür mü?

O zaman şu anki esprisi olmazdı sanki..

Ben de gördüm cildi, harika gerçekten, özen verilmiş, emek sarfedilmiş..Almayı düşünüyorum..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011, 00:04 
inspecteur principal
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Aldım bugün. İlk defa bir çizgiromanın "fazla kaliteli" olmasından şikayet ediliyordur herhalde.
Creepy ile Eerie'yi baştan düzgün bir edisyonla edinebilmek müthiş bir şey.
Mükemmel de bir baskı olmuş, teşekkür ederiz.

Diğer yandan ben de daha ucuz bir edisyonu tercih ederdim. Sonuçta her beş sayı için bu fiyatta bir cilt, giderek keseleri zorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011, 00:28 
Resimli Roman Filozofu
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Ben aldım ancak tamamını okuyabilmiş değilim. Açıkçası ben çok etkilendim. Korku antolijisine merakı olanların mutlaka almaları gerek. Hikayeler karışık olsada, Edgar Allan Poe, Lovecraft ve Asimov'un hikayeleri de mevcut. İlk sayı zaten usta çizer Frezetta'nın elinden çıkma, sonrasında kapak çizeri olarak yer almış. Diğer çizerlerde gayet iyi ve bugün bile etkileyiciliklerini koruyorlar. Dergi formatında yayınlanan reklamları bile çevirmişler. Grafik uygulamalar da çok başarılı. Kesinlikle bir oturuşta okunabilecek bir eser değil. Günlere, hatta haftalara yayılarak okunabilir. Okurken çok eğlendiğimi belirtmeliyim. İstanbul'da Büyülü Rüzgar'dan 25TL fiyatla almıştım ama bu fiyattan çok yukarda olsaydı bile alırdım. Bunu fazlasıyla hakeden bir iş çıkartılmış. Lal yayınlarını gösterdikleri özen ve kalite için teşekkür ediyorum. Umarım satışı bol olur.

"I've seen things you people wouldn't believe.Attack ships on fire off the shoulder of Orion.I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate.All those moments will be lost in time like tears in the rain.Time to die." Roy Batty; a night in November 2019; Somewhere in Los Angeles

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2011, 23:07 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Merhaba
Bugün aldım,
gerçekten çok klas bir iş olmuş,teşekkürler lal,elinize sağlık umarım çok satar. Karton kapak olması,kağıt seçimi çok yerinde olmuş. Baskıda çok güzel.
Ben 37 TL ye aldım Bursa carrefour'da ki inkilap kitapevinden, burada fiyat yüksekmiş ama yinede değer.

Tekrar teşekkürler LAL :)

En son redraven1970 tarafından 25 Mar 2012, 01:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2011, 11:02 
Saxon
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Baskı ve kağıt kalitesi bu kadar güzel olmasa 1960'lı yıllardan kalma bir çizgi roman bu kadar keyifle okunmazdı.

Ayrıca orijinalindeki okur mektuplarının ve reklam sayfalarının aynı şekilde basılmış olmasını çok beğendim.

Gerçekten koleksiyon serisi olmuş; tebrikler.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: KORKU-(CREEPY) 2. cilt
MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2011, 21:30 
Admin
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Resim
1950'lerde çizgi romanlara karşı başlatılan cadı avı, tüm korku dergilerini piyasadan sildikten sonra, 1960'ların başında, Creepy ortaya çıktı ve bu alanda gerçek bir devrim yarattı. Efsanevi yazar/editör Archie Goodwin, Steve Ditko, Gene Colan, Wallace Wood, Reed Crandall, Joe Orlando, Frank Frazetta ve Alex Toth gibi mesleğinin zirvesindeki çizerler ile birlikte çizgi roman tarihinin en beğenilen serisini yarattı. Ve onlarca yıl sonra bugün, Lâl Kitap artık kolleksiyoncuların bile elinde kalmayan bu cüretkar seriyi orijinal formatında ve lüks baskısıyla çizgi roman ve korku tutkunlarının beğenisine sundu.

Kolleksiyon serimizin ikinci cildi, Creepy dergilerinin 6-10. Sayılarını ve tanınmış yazar/editör Roy Thomas’ın giriş yazısını içeriyor.

Eser Adı: Creepy Cilt 2
Etiket Fiyatı: 37,50 TL
Çevirmen: Ayşe Özlem Zaimoğlu
Sayfa Sayısı: 264
Ebat; 21 cm x 27.5 cm
Kağıt: 115 gr mat kuşe
Kapak: Sert Kapak

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2012, 20:34 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
merhabalar

Bu ay yeni creepy cildi çıkacakmı bilen varmı acaba,merakla bekleyip hergün buraya bakıyorum,umarım bi sorun yoktur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2012, 08:04 
Avarel

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
Geçenlerde başka bir yerde okuduğuma göre, Hem Creepy hem de Eerie serisini Lal Kitap devam ettirmeyecekmiş. Maalesef...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2012, 21:25 
Yeni üye

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
merhaba

Bu habere çok üzüldüm,dörtgözle yolunu bekliyordum yayınların.çok kalite bi işti.
ön siparişle bassınlar olmazsa ya,bir yolunu bulsunlar.insanın ağzına bi parmak bal çalıp bırakılmazki.
elimizde meşaleler Lal'ın kapısınamı dayanalım.

yayın için bir yol bulunamaz mı acaba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2012, 17:16 
Robin

Ettiği teşekkür:
Aldığı teşekkür:
CREEPY'yi kolleksiyonuma katmak için 1.ve 2. Ciltleri almıştım.Madem yayınlar sonlandırıldı EERIE nin 1.ve 2.Ciltlerinide alayım.Çizgiroman okur sayısı azalınca ne yazık ki bazı serilerin kaçınılmaz sonu böyle oluyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+02:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak: