Yeni Yayınlar

Yeni Yayınlar->Klasik Comics Özetleri->Amazing Spider-man->Amazing Spider-man 42 [ Arama ] 

Amazing Spider-man 42

zoom

      

Adı Amazing Spider-man 42
Açıklama SAYI 42: Bir Süper Kahramanın Doğuşu

Örümcek Adam bankadan çaldığı çanta ile oradan uzaklaşmaktadır. Bunu gören insanlar gözlerine inanamazlar. Biraz sonra, dostumuz çantayı nehrin sularına atar. Örümcek Adam'ın banka soyduğu haberi tez ulaşır. Foswell, haberi vermek için acele ile Daily Bugle'a gider. Betty ve Ned'e Jameson'un nerede olduğunu sorar. JJ, oğlunu yolcu etmek için Kennedy havalimanındadır. John, babası ile vedalaşmaya hazırlanırken, birden kendini kötü hisseder. O an, Jameson'ın gözleri önünde inanılmaz bir olay gerçekleşir. Oğlu John, uzay yürüyüşünde karşılaştıgı sporların etkisi ile süper güçlü bir insan haline gelmiştir. Federal ajanlar tarafından tedavi edilmek için hemen Tony Stark'ın sahibi olduğu Stark Company'e götürülür. Anlaşılan odur ki, sporlar Jüpiter'den gelmiştir ve John'un üzerinde etki etmiştir. Tedavi için gerekli işlemleri başlatan Stark Company görevlileri, John'a güçlerini kontrol edebilecegi bir elbise giydirirler. JJ ile John dinlenmek için otelin yolunu tutarlar. Otele varıp odalarına yerleşince, JJ, Örümcek Adam'ın hırsızlık yaptığı haberini alır. Hem de onlarca insanın gözü önünde. Artık onun bir suçlu olduğunu herkese gösterebilecektir. Aklına yine şeytani bir plan gelir. Nasıl olsa oğlu artık bir süper kahraman gücüne sahiptir ve bu gücü kullanarak oğlundan Örümcek Adam'ı yakalamasını ister. John bunu önce kabul etmez ama babasına karşı gelemez. Hemen Ağ Kafa'nın peşine düşer.
Aynı anda Rhino, doktorlar tarafından uyutulmaktadır. Görünen odur ki, gergedan derisi onun gerçek vücudu ile birleşmiştir. Rhino ise kendine gelmek üzeredir. Matt Murdock'ın ortağı Nelson ise Rhino'nun avukatlığını yapmak istemektedir. Rhino kendine gelip kaçmaya çalışsada bayıltıcı gaz kullanan görevlilerden kaçamaz. New York semalarında süzülen kahramanımız ise bir anda karşısında John'u bulur. John'un süper gücü karşısında çok fazla dayanamayan Örümcek Adam ordan uzaklaşır. Bir yandan da, herkesin onu hırsız sandığını ögrenmiştir. Ama aslında kahramanımız bankadeyken, örümcek hisleri sayesinde o çantada bomba olduğunu hissetmiş ve kimseye açıklama yapacak zamanı bulamadan çantayı alıp nehre atmış, bombayı etkisiz hale getirmiştir. Jameson'ın ofisine gidip ona açıklama yapar. Daha sonra babasının ofisine gelen John ise öfkeden kudurmaktadır. Babası, ona sakinleşmesini söyler. Fakat sporların yan etkisi olarak John asabileşmiştir. Yeniden Örümcek Adam'ın peşine düşer. İkili arasındaki kavga, kahramanımızın John'u bir şekilde sporları şoka ugratıp güçlerini yitirecegi ışınlara maruz bırakması ile sonuçlanır. John nihayet eski haline dönmüştür.
Peter eve varınca, May yengesi ona ertesi gün Anna Watson'lara yemeğe gideceklerini söyler. En sonunda beklenen an gelmiştir. Peter, May ve Anna masa başında otururken zil çalar. Gelen, güzeller güzeli Mary Jane'dir. Peter, neye uğradıgını şaşırır. ve MJ'in o meşhur sözü: Face it, Tiger! You just hit the Jackpot...
Gönderen Yunus
Tarih 14 Tem 2013
Boyutu 108.24 Kb
Resim ölçüleri 486 x 738
Tıklama 266
Değerlendirme Oyu: 0 - Ortalama:

eKart Gönder Değerlendir
Yorumlar

Bilgiler
Burada 2704 kapak var.
En fazla Gürüntülenen: Mister No 69
En fazla Değerlendirilen: Mister No 69
Son Yüklenen kapak: Iron Man (Demir Adam): 7

Yeni Yayınları ziyaret eden üye sayısı 2 (0 Kayıtlı Kullanıcı 2 Ziyaretçi ve 0 Gizli Kullanıcı)
Üyeler:


 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it