Haberler

Haberler->Basında ÇR   
Gallieno Ferri NTV'de Banu Güven'in konuğu oldu

Tüyap kitap fuarında 1001 Roman yayınevinin konuğu olarak Türkiye'ye gelen Gallieno Ferri'ye basının ilgisi çok büyüktü. 3 Kasım 2010 günü Zagor'un babası NTV'de Bunu Güven ile Artı programındaydı. Oldukça eğlenceli ve bilgilendiridi geçen sohbette Ferri dolaylı olarak Zagor ve Mister No'nun bir arada olacağı bir macera çizdiğini müjdeledi.

Bu sohbeti kaçırdığım diye üzülmeyin aşağıdaki linkten programı izleyebilirsiniz.


...


Gönderen Yunus, Pazartesi, 08 Kasım 2010 17:06, Yorumlar(1), Hepsini Oku
Çizgi roman efsanelerinden Türkiye'ye selam

MAKARSKA - Makarska, Dalmaçya kıyılarındaki küçük bir Hırvat kenti. Ve bir süredir, Adriyatik denizinde yüzmek dışında amaçlarla da gidiliyor. Çünkü Balkan bölgesinin en renkli çizgi roman festivali bu kentte gerçekleştirilmekte.

19-23 Mayıs tarihlerinde yazar, çizer, editör, yayıncı ve okurları buluşturan 5. MaFest etkinliğine, Türkiye'den Rodeo genel yayın yönetmeni Murat Mıhçıoğlu ve Zombistan ile tanınan çizgi roman yaratıcısı Cem Özüduru ...


Gönderen Yunus, Pazartesi, 21 Haziran 2010 12:40, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Star Wars ve Iron Man artık Türkçe

Bu kuşak sadece çocuklar için... Star Wars: Klon Savaşları ve Iron Man, her hafta sonu Türkçe dublajlı olarak CNBC-e'de.

Televizyon tarihinin efsane yapımları her hafta sonu Türkçe dublajlı olarak çocuklarla buluşuyor.

CNBC-e ekranında tüm bölümleri yayınlanan Star Wars efsanesi şimdi de çizgi dizi olarak devam ediyor. Anakin Skywalker ve diğer Star Wars karakterleri, daha önce hiç görmediğiniz maceralarıyla Klon Savaşları’nda.

Diğeri ise Iron Man/ Demir Adam. Çizgi roman kahramanı Demir Adam’ı hiç böyle ...


Gönderen Yunus, Pazartesi, 05 Nisan 2010 00:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Karanlığa karşı karanlık mücadele...

Macera, tehlike ve karanlık... 'Star Wars - Klon Savaşları' serisinin dördüncüsü ile karanlığa karşı mücadele devam ediyor.

'Bazen karanlıkla mücadele etmek için karanlığı kullanmalısınız.'

Jedi Ustası Quinlan Vos tüm hayatını bu ilkeye göre yaşamaktadır. Jedi Düzeni'nin en usta casuslarından biri olan Vos, hayatının en zor görevini almıştır: Ayrılıkçılar'ın yönetim kademesine sızmalı ve Ayrılıkçı Hareket'in lideri Kont Dooku'ya yakınlaşmalıdır. Zekası, etkileyiciliği ve bir o kadar da tehlikeli kişiliği ile ünlü Kont Dooku'dan gerç ...


Gönderen Yunus, Salı, 19 Ocak 2010 17:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İnce Memed çizgi roman olsun

NTV Yayınları'nın hazırladığı Çizgi Roman Dünya Klasikleri serisi en çok satanlar listelerinin zirvesinden inmiyor ve klasikler çizgi romana dönüşmeye devam ediyor. ntvmsnbc de yaptığı anketle okuyucuların hangi klasiği çizgi roman olarak görmek sitediğini sordu. 2 bin 500 kişinin katıldığı ankette en fazla oyu daha önce İsmail Gülgeç tarafından da çizilen Yaşar Kemal'in İnce Memed'i aldı.

Yerli ve yabancı olarak iki seçeneğe ayrılan ankette yabancı klasikler arasında en fazla oyu Tolstoy'un 'Savaş ve Barış'ı alırken ikinci sırada oyların yüzde 23'ünü alan V ...


Gönderen Yunus, Perşembe, 12 Kasım 2009 01:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Kuvayi Milliye Destanı Cumhuriyetle Ücretsiz


31 Ağustos Pazar tarihli Cumhuriyet gazetesi ile birlikte Nuri Kurtcebe'nin Nazım Hikmet'in Kuvayi Milliye Destanıyla aynı ismi taşıyan uyarlaması ücretsiz olarak dağıtılacak. 366 sayfalık eserin ilk basımı Leman Basım yayın tarafından yapılmıştı. Zafer Bayramı ertesinde bu güzel eseri almamış olanlar için güzel bir fırsat.
...


Gönderen kurtaran_adam, Cumartesi, 30 Ağustos 2008 22:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Christopher Reeve, Superman’lerin en bilinen yüzü.

Superman çizgi romanının modern kahramanı, bugünün postmodern dünyasında yenilmezliğinden ötürü eleştirilerin hedefi. Yine de Nietzsche'nin ilham verdiği Superman'den daha süperi gelmedi..

Süper çizgi kahramanların en süperi, en Amerikanı ve en bilineni, Kripton'un El eşrafından olma, Jor - El oğlu Kal - El, namı diğer Superman, ya da Dünyalı adıyla gazeteci Clark Kent, bu ay 70. yaşına bastı. O her ne kadar, DC Comics macera ...


Gönderen Yunus, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 12:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Çigi roman kahramanları makarna olacak

Makarna sektörünün önemli kuruluşlarından Arbel Grubu, Warner Bros ve Fox Century ile yapılan anlaşmayla Mart ayı içinde Süpermen, Batman, Twety ve Simpsonlar gibi çizgi film karakterleriyle çocuklara özel makarna üretecek.

Arbella markası ile 18 çeşit makarna üreten Durum Gıda "Arbella Family" eğlenceli makarna konsepti ile çocuklara ve ailelere yönelik makarna çeşidini piyasaya sunacak. Arbel Grubu Warner Bros ve Fox Century ile yapılan lisans anlaşmaları çerçevesinde Mart ayından itibaren Süpermen, Batman, Twety, Tazmanya Canavarı ve Simpsonlar gibi çocukların eğlenerek tüketeceği çizgi fi ...


Gönderen Yunus, Pazar, 02 Mart 2008 16:00, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Doğan Kardeş artık yetişkin oldu

Bir zamanlar Doğan Kardeş vardı, çocuk dergiciliğinde bir efsane, kuşaklar boyu pek çok kişiyi etkilemiş bir dergiydi Doğan Kardeş. Yapı Kredi Bankası'nın kurucusu Kazım Taşkent'in bir kazada kaybettiği oğlunun adını verdiği dergi 1945'te çıkmaya başlamıştı. Hemen çok beğenildi, içinde yazılar, çizgi romanlar vardı derginin, ama en çok çizgi romanlar etkilerdi çocukları. Tortaks, Kahraman Ozan Hügo, İkiz Kardeşler, Profesör Tonton, Hayvanlar Çiftliği gibi çizgi romanlarını hâlâ hatırlayanlar var.

Doğan Kardeş yayın hayatına 1978'de son verdi. Bu arada Çocuk Kurultayı düzenledi, yurtdışında yaşayan Suna Kan ve İdil Biret'in mektupların ...


Gönderen Yunus, Pazar, 03 Şubat 2008 13:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Agathanýn dedektifi çizgi romanda

 Agatha Christie’nin efsanevi dedektif karakteri Hercule Poirot, çizgi roman kahramaný oluyor. Times gazetesinin haberine göre, 83 adet Agatha Christie romanýnýn tamamýnýn yayýn haklarýný elinde tutan HarperCollins yayýncýlýk, bu yýl romanlardan 8’inin çizgi roman versiyonunu piyasaya sürecek.

Çizgiye uyarlanacak eserler arasýnda Poirot’nun baþ karakter olduðu “Nil’de Ölüm” ve “Orient Ekspres’te Cinayet” gibi romanlar da var. Firma, gelecek yýl da 8 çizgi roman yayýnlayacaðýný duyurdu. Çizgi romanlarý, ünlü çizerler C.S. Lewis ve Alastair MacLean hazýrlayacak.

Akþam gazetesi - Ma ...


Gönderen Yunus, Cuma, 31 Ağustos 2007 18:11, Yorumlar(1), Hepsini Oku
5 Sayfalar 1 2 3 4 5 


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it