Haberler

Haberler->Röportaj   
Vampirella and The Scarlet Legion Röportajı

Dynamite Entertainment bildiğiniz gibi Vampirella' nın tüm haklarını alarak, Kasım ayında yayınlamaya başlamıştı. Yayınlamaya başladığı günden beri de Vampirella' nın etinden sütünden yararlanıyor ve yararlanmaya da devam edecek tabi ki ! Mayıs ayında Vampirella ve Scarlet Legion mini-serisi severlerle buluşacak. Şimdi bu hikaye ile ilgili, Newsarama' nın serinin yazarı Joe Harris ile yaptığı röportajı sizlere sunuyoruz.

N.A: Joe, ilk sorumuz klasik bir soru..Vampirella yazmayı sana çekici kılan ne? Karakterin nelerini beğeniyorsun?

J.H: En başta, Dynamite' in Vampirel ...


Gönderen Yunus, Pazar, 27 Mart 2011 00:41, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Marmara Çizgi'nin Editörü Emre Yavuz ile Söyleşi

"Bone" çizgiromanı üzerine araştırma yaparken Kitapkokusu adlı bir siteye denk geldim ve Marmara Çizgi'nin editörü Emre Yavuz ile yapılan geniş bir röportajı okuma fırsatı buldum. 2011 yılıyla ilgili planlarının ve Türk çizgiroman piyasasına bakışlarınında genişçe konuşulduğu bu röportajı, gerekli izinler alınarak siz resimliroman severlerlede paylaşmaya karar verdim. Sitenin sorumlusu Ali Erdem Çelebi anlayışla karşıladı ve alıntının kaynağını belirterek üyelerimizle paylaşabileceğimizi samimi bir dille belirttiler. Kendilerine ve Kitapkokusu sitesine te ...


Gönderen SanBlackDragon, Pazar, 02 Ocak 2011 01:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Dinamik İkili Mahmud Asrar ve Yıldıray Çınar ile Sohbet

Dinamik İkili Mahmud Asrar ve Yıldıray Çınar ile Sohbet

Yazan: Greg Anderson

http://www.bludblood.com/content/view/707/51/

Bugün Image’in Noble Causes ve Dynamo 5 serilerinin fantastik sanatçıları, sırasıyla Yıldıray Çınar ve Mahmud Asrar ile çifte doz vereceğiz.

Greg: Bugün, “Greg ...


Gönderen Nick Fury, Salı, 03 Şubat 2009 21:02, Yorumlar(0), Hepsini Oku
J. Michael Straczynski: Bir Yazarın Kökeni (Söyleşi Çevirisi)

J. Michael Straczynski: Bir Yazarın Kökeni

Niçin yazar olduğu sorulduğunda Babylon 5’in yaratıcısı J. Michael Straczynski şöyle yanıt verdi: “Başka bir seçeneğim yoktu. Daha ilk günden bir yazar olacağımı biliyordum.” Amazing Spider-Man serisinin eski yazarı geçtiğimiz Cuma günü Senaryo Yazarları Toplantısında televizyon, sinema ve çizgi roman yazarlığı üzerine tecrübeleri hakkında konuştu.

Straczynski şöyle devam etti: “Orta sı ...


Gönderen Nick Fury, Çarşamba, 24 Aralık 2008 22:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Spider-Man Siyah Kostüm Röportajı


Comic Book Resources sitesinden Erdem Virlan tarafından çevirilmiştir.
Jonah Weiland'ın röportajı

Şubat 2007'de Civil War'daki olaylardan sonra Spider-Man, Amazing Spider-Man #539'dan itibaren tekrar siyah kostümünü giyiyor. Tüm bunlar ne demek? Simbiyot geri mi dönüyor? Marvel Evreni'nin kalanı için bu olaylar ne ifade ediyor? Tüm bunlar ve daha fazlası için editör Axel Alonso ile görüştük.

Selam Axel, haydi başlay ...


Gönderen kurtaran_adam, Çarşamba, 24 Eylül 2008 18:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
2008 New York Çizgi Roman Fuarı'nda Neil Gaiman Söyleşisi

New York Çizgi Roman Fuarı 2008 etkinlikleri kapsamında 18 Nisan 2008 Cuma akşamı, Çizgi Roman Yasal Savunma Fonu (Comic Book Legal Defense Fund - CBLDF) tarafından bir Neil Gaiman söyleşisi gerçekleştirildi ve CBR News size bu söyleşinin tüm detaylarını sunuyor. CBLDF yöneticisi Charler Brownstein şeref konuğu olan Neil Gaiman’ı izleyicilere takdim etmesi için aktör Bill Hader’i sahneye davet etti.

Hader Stephen King, Ray Brudbury ve Richard Matheson gibi korku ustalarını okuyarak büyüyen bir aktör. Aynı zamanda bir çizgi roman sever olan Hader Alan Moore’un “Swamp Thing”’ini g&oum ...


Gönderen Yunus, Salı, 22 Nisan 2008 15:14, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Mark Millar ile "İhtiyar Logan" üzerine söyleşi - 1 -

Eğer Mark Millar ve Steve McNiven olsaydınız ve 2007 nin en çok satan çizgi romanlarından olan, medyanın gündemini uzun süre meşgul eden ve Marvel Evrenini yeniden tanımlayan “Civil War” (İç Savaş) çalışmasından sonra yeni bir projeye başlamak isteseydiniz ne yapardınız ?

(A) Zirvedeki yerinizi iyice sağlamlaştırmak üzere içinde süper kahramanların cirit attığı diğer bir uzun soluklu projeye atılırdınız
(B) Gelecek zamanda Wolverine konulu yeni bir çalışmaya atılırdınız

Yanıt B seçeneği.

2008 Haziran ayında çıkacak Wolverine Say ...


Gönderen Yunus, Cumartesi, 19 Nisan 2008 18:35, Yorumlar(1), Hepsini Oku
Claudio Villa Röportajı

Claudio, çocukluğunuzda çizgi romanların özellikle “Bonelli” nin hayatınızdaki yeri neydi?
Benim için çok önemliydiler. Çok küçükken, tutkulu olan babam pek çok çizgi roman getirirdi: Tex, Zagor, Batman, Superman… Ve İtalya’da‘ The Classics dell’Audacia’ olarak bilinen bir seriydi. İçinde Michel Vaillant, Ric Roland ve Avrupa ‘nın en iyi çizgi roman karakterlerininin hikayeleri vardı.
İlk zamanlar Zagor’dan çok etkilenmiştim.”Superhero” dan alınmış kostümü ve beni derin ...


Gönderen Yunus, Cumartesi, 09 Şubat 2008 16:35, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Özel Röportaj: FABIO CIVITELLI Nisan 2007

Portekizli çizgi roman dostlarının,16.Uluslararası Moura Çizgiroman Fuarı nedeniyle Civitelli ile yaptıkları güzel söyleşiyi okuyabilirsiniz.
Sorular: Carlos Rico ve Nuno Peraria de Sousa

İlk olarak bilgilerin: Doğumun, çalışmaların ve mesleğinle ilgili bilgi verebilir misin?
Fabio Civitelli: 9 nisan 1955' de, Toscana' da Arezzo bölgesinde Val di Chiana'nın küçük bir kasabası olan Lucignano' da doğdum. Arezzo Fen Lisesinde okudum, mezun olduktan sonra hiç vazgeçmediğim meslek; çizgi roman tasarımcısı olarak çalışmaya başladım. Doğruyu söylemek gerekirse , profesyonel olarak tasarım yapmaya lisenin son yılında başla ...


Gönderen Yunus, Pazar, 23 Aralık 2007 21:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Sergio Bonelli ile Çizgiroman satýþlarý ve çizgi romanýn geleceði hakkýnda yapýlmýþ bir röportaj

Sayýn Bonelli, Ýtalyan çizgi romanýnýn genel durumu nedir?
Genel durum pek de iç açýcý deðil. Piyasada istikrarlý bir düþüþ var. Bunun farklý pek çok sebebi var ve analizi uzun sürer. Herkesin etkilendiði bir kriz diyebilirim, bizim gibi büyük yayýnevlerini de küçükleri de etkiliyor.

Rakamlar ortada gibi duruyor, yayýnlarýnýz yüz binlerce satýyor ve halen pazar liderisiniz.
Doðru, ancak bu rakamlar çok daha yüksekti. Þöyle açýklayayým, bugün 250.000 satan Tex piyasada lider konumda. Ancak 10 yýl önce bu sayý 500.000 di. Demek ki her sene ortalama satýþlarý %10 azalmýþ.

En ç ...


Gönderen Yunus, Çarşamba, 05 Aralık 2007 10:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku
2 Sayfalar 1 2 


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it