Haberler

Haberler->Yorumlar->Sakura Taisen   
Sakura Taisen

Resim

Sakura Taisen ya da Amerika'da bilinen adıyla Sakura Wars; Ouji Hiroi takma adıyla yazan Mangaka Teruhisa Hiroi tarafından yaratılmış. Manga SEGA tarafından lisanslanmış. Özellikle bilgisayar oyunları Japonya'da oldukça popüler. Yaklaşık 25 bölümden oluşan TV serisi ve 5 OVA'sıyla beraber Anime ve müzikal uyarlamaları da var. Manga'nın İngilizce baskıları Amerika'da Tokyopop tarafından yapılmış.


Hikaye 1920'lerin Japonya'sında geçiyor. Militarizmin yükselişe geçtiği, Çin'in işgal edildiği Taishō döneminin ortaları... Japonlar için konuşulması hayli zor olan bir zaman dilimi. Ancak bu dönem Sakura Taisen'de sadece basit bir fon olarak kullanılmış. Kanto depreminden ya da Birinci Dünya Savaşından pek bahsedilmemiş. Farklı yeteneklerdeki genç hanımlardan oluşan (ki aralarında bir yarı Rus ve Çinli bir üye de var) ve Kanzaki Heavy Industries tarafından üretilen Koubu isimli mecha'ları kullanan Flower Division adında gizli bir birliğimiz var. Müzikal ve tiyatro topluluğu görüntüsünde kimliklerini saklayan bu hoş hanımlar aslında 1918'de The Kouma savaşında ortaya çıkan Şeytani güçlere karşı savaşıyorlar (bu noktada Hiroi, üyeleri sadece bayanlardan oluşan meşhur Takarazuka ve Shochiku Revue'lerinden esinlenmiş). Ekibin tek erkek üyesi daha sonradan maceraya dahil olan Deniz Teğmeni Oogami.

ResimSakura Taisen, Steampunk ve korku öğelerinin bir araya getirilmesi açısından oldukça ilginç bir seri. Ve bir o kadar eğlenceli. İş yorgunu eve geldiğinizde kafanızı boşaltabilmek için bire bir :) Anime'si özellikle müzikal anlamda bayan izleyicilerin de ilgisini çekebilecek nitelikte. OVA'larında (anime filmleri) Amerika'daki ya da Fransa'daki farklı Flower Division ekiplerini görüyorsunuz.


ResimSakura Taisen bizim televizyonlarda Sailor Moon, Rurouni Kenshin sonrası gösterilmiş olsaydı sanırım çok ağır bir fan kitlesi yaratılabilirdi 0-0

TV serisinin geneline kıyasla fazla şekerli olduğunu düşündüğüm intro ve meşhur 'Geki! Teikoku Kagekidan'Franchise açısından SEGA'nın tüm şartları zorladığını söyleyebilirim. Tokyo'da Sakura Taisen temalı bir kafe de var.


Erdem Denizlioğlu'na bu tanıtım için teşekkürler.

http://resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=8&p=61823#p61823
Gönderen kurtaran_adam, Perşembe, 05 Haziran 2014 12:33, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it